Skautská energie

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod bufalobil1 12. 4. 2022 18:10

-- 12. 4. 2022 19:11 --

vpe píše:
bufalobil1 píše:Na trhu působí destítky dodavatelů a krachlo jich 10 %. Ostatní si uměli ceny zajistit.
Já jsem naštěstí zafixoval za staré ceny u Čezu ale znám lidi, soukromé osoby které to bude stát desítky tisíc.


ktery z desitek dodavatelu mel cenu v urovni Kolibrik, ktery take cekal, az ceny vyklesnou. Jmenuj kdo mel v polovine roku 2021 cenu 530/ MWh ? To nemela ani bohemka, nikdo…

Řekl bych že jich bylo hodně. Tak třeba Elimon mi to nabízel za 565 za MWh ( táta byl u nich) a čez retence mi zavolali dva dny poté co jsem podepsal s Kolibrkem že mi cenu umí srovnat taky 530 za MWh. Elimon třeba neklekl.
bufalobil1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod libol 12. 4. 2022 18:39

Přesně tak - já jsem taky v záři zvažoval přechod k ČEZu (s tím, že bych měl Kolibří ceny fixlé na delší dobu), ale "nemohl jsem", protože jsem dodržoval smlouvu.
Samozřejmě mít křišťálovou kouli, tak bych do toho šel ... a zaplatil Kolibříkovi tučnou pokutu, takže mne teď kecy @rejca dost vytáčejí - i když věřím, že zaměstnanec Kolibříku nebude (to už je prázdná schránka), to spíše Armexu.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod zvirek 12. 4. 2022 19:18

Máte od Kolibříka smlouvu o dodávkách elektřiny ? Posílámpodklady Liftinu a přímo smlouvu od kolibříka nemám, pouze rozpisi záloh, ani na eportálu kolibříka žádné dokumenty nejsou. Nebo to nemáte nikdo, protože to uzavírala skautská energie v rámci plné moci ?
zvirek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rop 12. 4. 2022 19:39

Přišlo mi to mailem od setrimeobcanum. Tam byla celá smlouva.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bufalobil1 13. 4. 2022 08:31

A ještě jsem teď koukal do mailu a doplním že čez retence mi nabídl cenu elektřiny ještě levněji než Kolibřík s fixací na dva roky tedy do podzimu 2022 :

Speciální cena pro Vás:

1 440 Kč za 1 MWh (1 190 Kč bez DPH).

• Cena je stejná jak pro nízký, tak pro vysoký tarif.
• Cenu Vám garantujeme na 2 roky.
• Vaše měsíční platba bude 47 Kč (39 Kč bez DPH).
• Cena je včetně DPH.

Abyste získal přesnou představu o úsporách, provedla jsem propočet celkových nákladů s novou cenou. Vycházím ze spotřeby v posledním ročním vyúčtování – 4,312 MWh ve vysokém tarifu.

Ty ceny Kolibříka v roce 2020 byly celkem normální nic mimořádného
bufalobil1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 14. 4. 2022 23:28

“ Elimon mi to nabízel za 565 za MWh” no jo ale ja se bavim o plosnem ceniku a ne nejakych akvizicnich a retencnich nabidkach… Cenikovou cenu nemel nikdo pod 530… urcite ne pro kategorii Varim :-)
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JumpingJackFlash 24. 5. 2022 16:20

Po delším čase jsem zabrousil na stránky Skautů a náhodou jsem se dozvěděl, že 20.5. vyvěsili info, že dělají "výběrové řízení". Žádný dodavatel se jim nehlasí, sami oslovují nějaké jimi vybrané dodavatele, jestli se najde nějaký šílenec a uváže si na krk těch asi 18 tisíc nebožáků, kteří v tom Slavíkově Matrixu jedou dál. Jelikož nové klienty nikdo nechce, obzvlášť ne takový ranec, natož pak na nějaký 2 letý fix, se kterým by nemohl hnout, tak to bude legrace sledovat, co svým ovečkám Slavík představí jako nabídku, kterou vyjednal. Sami již nyní přiznávají, že nízké ceny nebudou a fix se zřejmě také nepovede. Nejrůžovější varinata, pokud se podaří realizovat, je buď prodloužení stavajících smluv, nebo pokud se nějaký velký dodavatel nechá ukecat na nějaký základní tarif, který už nenabízí novým zákazníkům. Čili asi něco typu "ČEZ na neurčito", který si klienti po zdechlém Kolibříkovi mohli úplně v klidu zajistit sami na podzim 2021 a nemuseli čekat, jestli jim to Slavík vítězoslavně vyjedná v létě 2022. V podstatě budou mít problém získat jakéhokoliv stabilnějšího dodavatele za cenu, aby celý ten vykutálený projekt nemuseli rovnou odpískat. Obzvláště komicky působí nyní info, že budou hledět ne na nejlevnější variantu, ale hlavně na stabilitu dodavatele. Od lidí, kteří byli minule za prémii bokem schopni podepsat s no name garážkovkou fakt povedené. Velice gratuluji sobě a i ostatním, kteří od těchto hovad utekli včas.
JumpingJackFlash
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jjrr 24. 5. 2022 17:55

Těm šlo vždy jen o provizi za zprostředkování smluv.
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 24. 5. 2022 19:07

Nějaké novinky z Litfin světa? Děje se něco, nebo to vzdali?
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 24. 5. 2022 20:49

Chybami se člověk učí :-D, i já dneska skáču metr vysoko, že jsem alespoň za trošku slušné ceny fixoval v listopadu, díky infa Satana a ještě druhého kolegy, na 3 roky u ČEZu 8-) Slavík je broskvička, ale to jsme díky podvodu s Kolibříkem všichni dopředu věděli, jenže tenkrát, když jsem komunikoval s Yello, že bych se teda projektu dál neúčastnil, jsem lepší nebo stejnou nabídku samostatně nedostal.
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 25. 5. 2022 09:03

Zadny dodavatel do konce roku moc nechce akvirovat, nevi se co bude :-) Vcera mi volal CENTROPOL a mleli neco o 8000 za MWH, a 3900 u plynu :-)
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JumpingJackFlash 20. 6. 2022 22:19

Tak a je to tady. Slavíkova "podpultová" bomba je na světě. Fix se nekoná. Dvě varianty - MND a Pražská plynárenská, základní ceníky na dobu neurčitou. MND necelých 5 tisíc MWh elektřina, 2,2 tisíce za plyn. Na tenhle ceník ovšem mohou naskočit jen ti, kteří u Skautů již jsou a navíc ještě pokud dosud už měli vybranou variantu MND. Přičemž sami Skauti přiznávají, že se před topnou sezónou tenhle ještě na současné poměry relativně atraktivní ceník skoro jistě bude zdražovat. Čili vlastně pouze virtuální hausnumera za které se velmi pravděpodobně stejně vůbec nepojede. Ostatní Skautíci mají fenomenální nabídku od PPAS na elektřinu za 7,2 tisíce MWh a plyn za 3 tisíce. I zde se zřejmě čeká nárůst. Včasný útěk z té skautí sekty se znovu prokázal jako nejlepší možné řešení.
JumpingJackFlash
Návštěvník

Odeslat příspěvekod privrat 21. 6. 2022 10:38

To je teda zase "pecka". Ještě, že jsem včas utekl:-) To i veřejně dostupný ceník optimal od Innogy vychází lépe, navíc s fixními cenami na 3 roky, což je v dnešní době spíše výhoda. Jak oni dělají ta výběrová řízení, to mi moc rozum nebere..
privrat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas1107 21. 6. 2022 10:52

Innogy jim určitě nechtělo dát žádnou provizi, protože není ani důvod.
lukas1107
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod flightmax 21. 6. 2022 14:51

Teď jsem koukal na ceník optimal od innogy a tedy lepší cenu nevidím.
Celková cena
D02d je 10313,- s DPH innogy a u MND tedy vidím 8015,- s DPH
U ostatních distribučních sazeb je to stejný. A pak jsem koukal zběžně na jiné veřejné nabídky a podobnou cenu nabízí jen Fonergy a EFG Green Energy
flightmax
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků