Skautská energie

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Milos 31. 8. 2022 20:25

Ano, chápeš to dobře, pokud to nebude nijak řešit, tak mu 31.12.2022 skončí smlouva s PPAS a od 1.1.2023 spadne pod DPI. Jestli bude v roce 2023 horší DPI nebo spot, to ti teď asi nikdo neřekne. Doporučil bych tedy od 1.1.2023 raději s někým uzavřít "normální" smlouvu, spousta menších dodavatelů prý přijímá nové zákazníky, viz. tento článek https://www.mesec.cz/clanky/nebereme-ve ... odavatelu/
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod Milos 31. 8. 2022 21:29

Skauti e-mailem rozesílají toto info:

20. září končí možnost registrace poškozených zákazníků k náhradě škody. Získané prostředky budou rozděleny pouze mezi přihlášené. https://www.skautskaenergie.cz/clanky/2 ... -ziskane-p

Asi se o náhradu škody nakonec taky přihlásím :hm
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod dryvole 1. 9. 2022 19:38

Milos píše:Ano, chápeš to dobře, pokud to nebude nijak řešit, tak mu 31.12.2022 skončí smlouva s PPAS a od 1.1.2023 spadne pod DPI. Jestli bude v roce 2023 horší DPI nebo spot, to ti teď asi nikdo neřekne. Doporučil bych tedy od 1.1.2023 raději s někým uzavřít "normální" smlouvu, spousta menších dodavatelů prý přijímá nové zákazníky, viz. tento článek https://www.mesec.cz/clanky/nebereme-ve ... odavatelu/


Tak to jsme si nabehli na vidle podruhe
dryvole
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dr.D 1. 9. 2022 19:46

Hlavně se bojím, že volbou menšího dodavatele se jen oddálí DPI:-)
Dr.D
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milos 1. 9. 2022 20:27

Pokud chceš dodavatele plynu vybírat podle velikosti (podle počtu zákazníků), tak můžeš využít tuto statistiku https://www.ote-cr.cz/cs/statistika/mes ... 2022-01-01
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod bufalobil1 2. 9. 2022 11:44

Tak jsem postoupil Litfinu pohledávku byl to celkem opruz dát podklady dohromady mám tři odběrné místa
tak doufám že z těch zmetků něco vyrazí :)
bufalobil1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tomáš81 20. 9. 2022 08:40

Slavík se bude držet koryta stůj co stůj snad ještě déle než Marek Benda v Poslanecké sněmovně. Nou stres, ceny zastropované, bakšiš za každou spotřebovanou MWh zajištěn.

https://www.skautskaenergie.cz/clanky/s ... -pripravit
tomáš81
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Chercheur 20. 9. 2022 10:18

Taková zajímavost - registroval jsem se na www.smlouvajezavazek.cz ohledně náhrady škodx a docela nepříjemně mě překvapilo, že na kontaktní telefon se nelze dovolat - je dočasně nedostupný.

Měl jsem v úmyslu s nimi řešit, to, že jsem během přechodu od Kolibříka převedl odběrné místo z jiného člena domácnosti na sebe.
Chercheur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jirka.2 20. 9. 2022 11:40

já na to kašlu, má 4 odběrný místa, z toho jsem jedno převáděl z manželky na mě, pak jsem měl dpi, ceník na neurčito, ceník na 3 roky, nějaký opravný faktury, to bych tím zabil celý den to dohledávat a nahrávat a stejně bych ze šmejdů ve finále nic nedostal.
Jirka.2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tomáš81 20. 9. 2022 11:44

rád bych se připojil...ale k žalobě na Slavíka za jeho nekompetentnost, diletantství, aroganci a bezpáteřnost
tomáš81
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ripper6 21. 9. 2022 08:43

Milos píše:Pokud chceš dodavatele plynu vybírat podle velikosti (podle počtu zákazníků), tak můžeš využít tuto statistiku https://www.ote-cr.cz/cs/statistika/mes ... 2022-01-01

Cim to je ze ma pres mega zakazniku Innogy? :hm Vim ze s tim kdysi byla reklama jako RWE Trangas.
No a i zde jsem zrovna na toto necetl nejlepsi chvalu, ze s tim meli lidi akorat problemy.

Jinak zaruka to taky neni, treba PPAS nema zrovna malo, snad pres 300tisic a pomalu hlasili jak je v rozkladu :D
Je ale mensi pravdeposobnost ze treba PPAS, PRE, CEZ to ukonci vs nejakej Kolibrik, Lama Energie, Amper Market nebo Clever Energies s.r.o. :lol:
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Milos 21. 9. 2022 10:56

Innogy (dříve RWE) je dominantní dodavatel, tak proto má tolik zákazníků :-)
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod Ninaa 21. 9. 2022 13:32

ripper6 píše:Cim to je ze ma pres mega zakazniku Innogy?

Je to největší distributor plynu v ČR (dříve RWE), jen Praha a jižní Čechy mají jinou distribuci. Logicky tedy má prodejce tj. obchodní část Innogy mega zákazníků a je DPI pro území své distribuce.
Ninaa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 29. 9. 2022 06:54

Innogy pred tusim 2 lety zmenila majitele, takze nejake “problemy” z drivejsi agresivni politiky mohou byt minulosti
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 29. 9. 2022 13:28

Me by zajmalo jestli se toto uplatni :D Kolibrik nezaplatil do dnes, takze dle jeho smlouvy bude pouzito na Kolibrika.... :D

9.6.1. Poplatek za zaslané upomínky – první upomínka nebude zpoplatněna, každá další již ano. Za druhou a každou další upomínku Vám bude
účtován poplatek ve výši 200 Kč včetně DPH.

9.6.3. Smluvní sankci – v případě, že jste spotřebitel, v případě neoprávněného ukončení Smlouvy, resp. ukončení odběru komodity z Vaší strany
před uplynutím sjednané doby jsme oprávněni účtovat Vám smluvní pokutu ve výši součinu počtu měsíců zbývajících do data ukončení
Smlouvy (resp. dodávek energií) dle sjednané doby trvání Smlouvy a částky 200 Kč.

9.6.7. Smluvní sankci – pokud nejste spotřebitel, v případě neoprávněného ukončení Smlouvy, resp. odběru komodity z Vaší strany před uplynutím
sjednané doby, jsme oprávněni Vám účtovat smluvní sankci ve výši jedné desetiny ceny za dodávku komodity za období od předpokládaného
termínu zahájení dodávky (v případě nezahájení odběru)/od data neoprávněného ukončení odběru komodity do data ukončení Smlouvy
dle sjednané doby trvání Smlouvy, a to dle předpokládané roční spotřeby v odběrném místě v MWh. Minimální výše smluvní pokuty dle
tohoto odstavce činí 10 000 Kč.

9.6.8. Náhradu škody – vedle povinnosti k úhradě smluvní sankce, úroků z prodlení, poplatků a jiných plateb sankčního charakteru jsme oprávněni
od Vás požadovat také náhradu škody v případě, že porušením Vaší povinnosti stanovené Smlouvou, těmito VOP či právním předpisem
škodu způsobíte.

Mam ty papiry, tak zkusim to nahrat, jsem zvedavej, doufam ze nebudeme nic dalsi platit pak firme LitFin :D
btw registrace byla jeste otevrena 21.09.2022 kdy jsem to tam kliknul :)

-- 29. 9. 2022 14:34 --

tomáš81 píše:tak prý trh energií zkolaboval...tak hlavně že nezkolaboval "ředitel" Slavík
Opravdu je pro mě nevysvětlitelnou záhadou, proč u SE ještě zůstalo tolik zákazníků, a také proč Junák ještě Slavíka nevyhodil a veřejně se za něj neomluvil.

1.pokud skolabuje trh a nebude ve meste 3 tydny plyn, tak je cas abys vypadnul do zahranici nebo mimo to mesto viz prirucka Preppera od riziku, nebezpeci :D

2.lidem je to jedno, znam kamose co rekne tak doplati se treba 20litru, to resi jen starej dedek :D

3.vlada to prece zastropuje, tak nac ten stres nekde utikat od Skautu, at to leti jako ptak do oblak :)
ripper6
Poslední varování

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků