Skautská energie

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 8. 2. 2019 12:19

Jo takhle :-) Tim se to zcela vysvetluje :-) i kdyz tedy na fakture musis zaplacene zalohy videt take!

A me uz je jasne, proc na uz tak neprehlednych fakturach pribyla informace o prumerne cene za kWh a prumerne cene za pausal - vsimli jste si toho orientacniho udaje? :-)


Ja si vzdy vypocital FAKTUROVANA CASTKA ZA ROK deleno POCET KWH = cena za KWh
...to je totiz relevantni informace... nenapadlo me, ze tohle musi resit az ZAKON

-- 8. 2. 2019 12:25 --

Na kalkulator.eru.cz pujde brzy (brezen?) zadat uzivatelskou obchodni cenu, napriklad pro produkt PLUS (ktery se ma pristi tyden zvedat)

Stálý plat: 0
Cena vysokého tarifu: 899
Cena nízkého tarifu: 899

Takze pujde snadno zjistit celkovou cenu viz Detailní rozpis výpočtu roční platby za dodávku elektřiny.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PULPANM 8. 2. 2019 15:06

Ano, na faktuře jsem našel přijatou zálohu 4x ( místo 5x) a sedí i s výpisem ze SIPo, v srpnu žádný energie v SIPo není.Nějak mne nenapadlo třeba nejdříve zkontrolovat tyto údaje a rovno jsem prohlásil, že mi fakturují o 702 Kč víc, ve skutečnosti jsem oproti PRE za těch 5 měsíců ušetřil.
No stane se.
Průměrná cen a za KWh mne také nejdříve zmátla než jsem v odstavci našel správné hodnoty za KWh.
Je fakt, že k přehlednosti to má daleko.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod Markil 8. 2. 2019 17:32

Já myslím, že tady nepomůže vůbec nic, protože většina lidí stejně bude pořád zkoumat jen kolik jim vrací nebo nevrací a může jim vysvětlovat kdo chce co chce... Prostě když mi vrátili tisícovku, tak je to super a když musím nedejbože něco doplácet, tak to je katastrofa... Maximálně ještě řeší, kolik mají platit zálohu, což je jediný údaj, z kterého posuzují, jestli a jak elektřina zdražila...
Jestli na v faktuře přibyl údaj o průměrné ceně, tak to je jen další nepochopitelný údaj navíc, pod kterým si nic nepředstaví, pokud ho vůbec v té změti údajů postřehnou (spíš si ani nevšimnou...)
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PULPANM 8. 2. 2019 19:45

Markil - jsi zbytečně pesimistický.Tohle je diskuzní fórum a když někdo něco neví, tak se zeptá a nebo naopak když ví, tak sem napíše aby se ostatní něco dozvěděli.Každý z nás dělá v jiném oboru a něčemu rozumí víc a něčemu méně.Posmívat se slabost.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod Markil 8. 2. 2019 21:11

To byla reakce na vpe ohledně údaje o průměrné ceně na fakture, zadávání do kalkulátoru a podobných snah o vylepšení. A pesimistický nejsem, vidím jak to normálně chodí... Tady na fóru je absolutně netypická menšina. Většina lidí prostě řeší jen, to, co jsem popsal, nevím co je na tom za posmíváni...
Naposledy upravil Markil dne 8. 2. 2019 21:16, celkově upraveno 1
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PULPANM 8. 2. 2019 21:15

Okok :)) Je fakt, že aby se v těch falturách a výpočtech jeden neztratil.
Bylo by moc náročné to zjednodušit.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 9. 2. 2019 19:56

Markil: vsak mas pravdu :) Tady je to spis vyjimka tech lidi, casto ty lidi fakt nechtej ani resit nejaky banky, natoz tohle! Odpoved je snadna od lidi: hele ziju si svuj zivot, chodim ven, nemam doma televizi, neresim karty, elektriky :)

Ja se to diky zdejsimu doru naucil az pak resit, coz mi ruzne pomohlo a poucil jsem i jiny lidi alespon to nutne :) A u energii, je to casto takove zamotane, tudiz i chapu to :)
Treba ted...
mam uz dle Skautu nove odebirani od Yellow, melo me i prijit kam to mam platit a vysledek?
Diky prej zdrzeni, to prijde, nemam se bat... je 09.02. a info kam mam platit elektriku nikde :D
Tudiz Elektriku uz od ledna neplatim :D Problem je ze Breznu letim pryc, takze az prijde nejaka faktura, abych se za mesic neco nedivil :D

Dotaz: opravdu mi neco Yello posle kam to mam jim platit? Skauti to meli zajistit, reaguji to je fajn, vim o zdrzeni ale porad nic :)
Unoru vim ze se elektrika neplati.
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod D.roak 9. 2. 2019 20:06

O info od je Yello t.ak rozpis zaloh 4-6 tidnu od zahajeni dodavek,v prvnim mesici nebude predepsana zaloha.docela se tesim az se cezu zdravim.
D.roak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xls 9. 2. 2019 20:26

Mně přišel od Yello rozpis až tento týden s tím, že začnou přes SIPO inkasovat od března (dodávají od 1.1.). Poměrně zajímavý přístup, ale nevadí mi.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod ripper6 9. 2. 2019 22:25

xls: pokud to poslou mailem tak ok, jestli to jde jako fyzickej dopis do schranky a clovek neni doma, tak je to radost, nebot znam tyto situace... cekas, pohoda... nic. Jedes pryc, zrovna to prijde a prijedes domu a je ve schrance upominka zes nezaplatil :(
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Ludmila.Stanova 9. 2. 2019 23:59

Dobrý den, jak získáváte pozvánku ke skautské energii? Nebo všichni znáte nějaké skauty? :-)
Ludmila.Stanova
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lexx 10. 2. 2019 08:34

Znám.
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aaischa 10. 2. 2019 14:09

zvažuji přechod ke skautům ale koukám že v tý jejich plný moci nejsou zrovna pěkný věci, všichni jste podepsali, nebo jste to přoškrtali ?

https://www.skautskaenergie.cz/wp-conte ... A1-moc.pdf

bod 1 ...či žádosti o změnu distribuční sazby...
-vážně bych nerad aby za mě mohli žádat o změnu distr. sazby nebo čehokoli jiného ohledně technických parametrů OM

a pod bodem 7 ... občas souhlasí s kopiíí občanského průkazu... no tak to už vůbec ne, žádný dodavatel ele ani plynu to nikdy nechtěl a nepřipadá mi to vůbec vhodné

nepřipadá mi to zrovna fér
aaischa
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Taki 10. 2. 2019 16:00

Zrovna skautů bych se nebál. Předpokládám, že to tam je takto pro pohodlí klienta - zavolá či napíše skautovi či TGI že potřebuje změnit distribuční sazbu a skaut už to domluví za něj (pochopitelně to je v případech, kdy není ke změně sazby potřeba další dokumenty)
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 10. 2. 2019 18:22

PULPANM píše:Okok :)) Je fakt, že aby se v těch falturách a výpočtech jeden neztratil.
Bylo by moc náročné to zjednodušit.


Zjednodusit to bohuzel uz nejde, je to zamotane kvuli EU, regulaci, liberalizaci ja nevim cemu vsemu jeste.

Z hlediska posouzeni vyhodnosti jdnohou dvou OM staci proste porovnani ceny MWh VT NT a staleho platu.

Jenze pokud clovek ma 20 OM a potrebuje prefakturovat unstantne spotrebu dle okamzite spotreby, tak je to problem, kdyz firmy nevydavaji cniky na kompletni cenu, a to ani SKAUT YELLO! Na 2018 jeste vydali kompletni cenik, ale na 2019 uz zrejme nevydaji.

A ted, kolik lidi tady je schopno stanovit finalni cenu za odbranou kWh pred obdrzenim faktury? Tipuji ze skoro nikdo :-)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků