Skautská energie

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vlazy 16. 1. 2021 13:36

Rop:
Nemyslím si to. Spíše si myslím, že se snažíš svoji "negramotnost" nějak obkecat. :-)
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Rop 16. 1. 2021 13:50

Podívej se, ty máš názor, já mám pravdu (a tlačítko BAN).
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 16. 1. 2021 15:28

Nevim jestli se to tady uz nahodou neresilo (rozklikl jsem si jen posledni 4 stranky), nicmene ten Kolibrik ma evidentne stejnou adresu, kde ji meli/maji Terra Group, kteri zajistovali Skautskou energii.

:arrow: https://www.terragroup.cz/pages/kontakt.php
:arrow: https://www.tgcenergie.cz/kontakt
:arrow: https://www.kolibrik-energie.cz/kontakt

A do toho tu mame jeste Setrime obcanum, ktere se taky myslim historicky mihlo okolo:
:arrow: https://www.setrimeobcanum.cz/kontakty

Navic, kdyz se clovek podiva na hlavni web Kolibrika, tak tam pisou o "jejich projektu" Skautske energii. A v kontaktech Kolibrika se jeste pise o tom, ze za nimi stoji ARMEX GROUP.

Tak si tak rikam, jestli se to z puvodniho vypisovani aukci neposunulo nekam dal a nestal se z toho jeste vynosnejsi byznys. Proc neco vypisovat, kdyz si muzeme udelat vlastni firmu, kterou to prikryjeme a nachytane soucasne "hejly" zkasirujeme a sami za vic a potom se to jen prefakturuje ARMEXu...
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod libol 16. 1. 2021 16:36

Armex koupil Kolibříka, tak není třeba nic přefakturovávat ;-)
Ale celkově to na mne tak působí, současné podmínky mi vyhovovaly, zůstal jsem, ale už jsem někde psal - teď holili dodavatelé, příště jim na to nikdo soudný nepřistoupí - takže bude třeba jít o dům dál.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 16. 1. 2021 18:02

Tak hlasim ze vse ok, alespon se me to tak zda dle toho co jsem zapsal :)
Uzemi teda Praha

Můj stav měření
16 605 kWh

Moje záloha
Záloha nebyla dohledána.

Spotreba.
konecný stav: pocátecní stav: spotreba:
VT: 16605 kWh - 13747 kWh = 2858 kWh

cena elektriny 12.561,49 Kc
uhrazené zálohy -14.000,00 Kc
stav úctu 0,00 Kc
halérové zaokrouhlení -0,49 Kc
výše preplatku 1.439,00 Kc

datum vystavení 15.01.2021

v období od 13.02.2020 do 31.12.2020

-- 16. 1. 2021 18:05 --

libol píše:ale už jsem někde psal - teď holili dodavatelé, příště jim na to nikdo soudný nepřistoupí - takže bude třeba jít o dům dál.

Jak to? Tak smerodatna bude snad cena ne? Takze zalezi o kolik to bude vyhodnejsi jinde ne? Pokud tam treba bude rozdil 400kc a firma typu Bohemia Energy ke ktere treba nebude chtet nekdo jit, tak rad zustane nez to resit? :)
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod libol 16. 1. 2021 18:20

Tak jistě, ale kde by se vzala dobrá cena.
Oni teď udělali to, že nechali všechny podklady (odhady, průzkumy) zpracovat firmy, které myslely, že můžou vyhrát (tak do toho něco investovali) no a přišel Franta Kolibříků, který nic takového dělat nemuse, jenom ušetřil náklady.
Takže za dva roky se na ně seriózní firma vyprdne, nebo podá nabídku jen tak kdyby něco - ať je z toho slušný vývar.
Takže počítám, že buď to vyjde draho, nebo to riskne nějaká šmejdík s tim, že pár lidi (tak maximálně lidé z tohoto fóra) odejde a další budou žít v blažené nevědomosti.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod D.roak 16. 1. 2021 20:40

vlazy píše:Kde se dají získat přihlašovací údaje do tohoto portálu Kolibříka? Mají tam uvedené, že "Přihlašovací údaje vám byly automaticky zaslány na e-mail uvedený ve smlouvě", ale mne nic takového nezaslali. Alespoň v žádném e-mailu od nich jsem to nenašel.

že Yello muže někomu delat problem tak je možné. Přihlašovací udaje jsem získal požadaní na skautske enrgie mailem a hned přišel
D.roak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ripper6 16. 1. 2021 21:46

libol: super, tak co me to nebavi vecne resit (pokud to dela treba rozdil 400kc ne tisice), takze bud to vratim pak k PRE a Prazske Plynarenske a nebo dam EON a bude klid :(

jestli ten cenik nelze tak bych to mel nyni takto, pokud to vubec dobre zadavam
https://kalkulator.tzb-info.cz/cz/dodav ... ni-nabidek

Skautská energie / Nabídka pro rok 2021 a rok 2022 – STANDARD
14 090 Kč

E.ON Energie / Ceník Variant PRO 24 Srpen 2020
14 625 Kč

Pražská energetika / KOMFORT+ NEO 2 01/2021
15 283 Kč
pozn. 24mesicu fix

VT: 2 858,0 kWh, sazba: D02d, jistič nad 3x20 A do 3x25 A včetně (25 A, 3 fáze), region: Praha, distribuční území `PRE`, aktuální ceníky
ale od Yello mam na fakture toto Yello Single TGA 2018, D02d, TDD 4, jistic 1x25 A. Tedy hraje to tam nejak roli ze mi to pise ten srovnavac 3x25? :hm
napr udajova kolonka ve srovnavaci
Proudová hodnota jističe: 25 tj jeden vetsi je jako sam mimo ty co jsou od pokoje,
Počet fází: 3? To netusim jak poznam, ten jistic to nema napsano :(

Docela mi to nesedi uplne proto, ze treba pokud zadam historicke ceny, vyhodi mi to spotreba u Skautu cena 13176 ac jsem platil mene.

-- 16. 1. 2021 22:43 --

A pritelkyne se zajmala, proc uz nechodi zadna pani co prilozila cudlik na elektromer? Uz v dobe Skautu (Yello) minulej rok prisla, ale letos nic :) Doslo k nejake zmene a nebo uz proste nechodi? Jestli to teda nekdo vi :)
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod vlazy 17. 1. 2021 01:45

ripper6 píše:A pritelkyne se zajmala, proc uz nechodi zadna pani co prilozila cudlik na elektromer? Uz v dobe Skautu (Yello) minulej rok prisla, ale letos nic :) Doslo k nejake zmene a nebo uz proste nechodi? Jestli to teda nekdo vi :)
Pokud myslíš tím přiložením čudlíku na elektroměr odečet stavu elektroměru tak nevím jak kde, ale u mne také loni nikdo nebyl odečítat elektroměr. U mne provádí odečet elektroměru vždy v dubnu a loni to s ohledem na situaci s koronavirem vyřešili po telefonu. Telefonovala mi paní z ČEZ Distribuce a požádala mne abych ji stav elektroměru nahlásil. Stejným způsobem jsem měl v listopadu provedený odečet vodoměru.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod libol 17. 1. 2021 05:42

Mám u elektroměru anténku, a ta posílá spotřebu každý den, takže paní na odečítání asi není třeba
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod hgfdsa 17. 1. 2021 07:43

U nás paní na odečet elektroměru v listopadu byla stejně jako každý rok.
hgfdsa
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ripper6 17. 1. 2021 16:17

vlazy: zajmave jak je to vsude jinak, tady chodili vzdy z PRE, jelikoz je elektromer uvnitr bytu, pani zazvonila, vytahla takovej cudlik (ano ten vodecet elektromeru jak pises), pripla jako magnetem na ten elektromer a sla pryc. Byl to vzdy mesic Unor. V dobe kdy jsem mel PRE me rikali ze proto v Unoru se elektrika neplati ze je vyuctovani :)
Po prechodu k Skautum, chodila ta pani stejne, jeste posledni rok tedy ten 2020 aspon co rikala pritelkyne.
Letos nikde... a ja to prave nikdy neresil, to je poprve co jsem neco tak psal (delalo se to vzdy samo a nemusel jsem byt ani doma) pac neprisla ta pani :hm

Koronavirus me prijde ze se neresi, takze na ten bych to uplne nesvadel. Na vodu chodi stejne zase jina pani a je jim to jedno. Zkusil jsem i zubare a bylo jim taky vse jedno, rikali ze to byse prece cloveku reklo kdyby nekdo to resil :D

Jen pro info, staci zaslat email na Kolibrik, prihodit jmeno a adresu, idealne i cislo smlouvy a rict ze chci do toho portalu ;-)

děkujeme Vám za registraci.

Nyní se můžete přihlásit na zákaznický portál na adrese http://kolibrik.d3soft.cz/D3Soft.Isu.Web/.
Přihlašovací údaje do portálu jsou:

Přihlašovací jméno:
Heslo:

V případě, že jste nedokončili registraci odběrného místa, můžete navázat vyplněním na výše uvedené adrese zákaznického portálu.

S případnými dotazy nás můžete kontaktovat na zákaznické lince 516 777 999
nebo na e-mail info@kolibrik-energie.cz .
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod bado 17. 1. 2021 17:30

Co tam vlastně je pro mne zajímavého-přínosného na tom Kolibřím portálu? Taky jsem nedostal žádné údaje pro přihlášení.
bado
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vlazy 17. 1. 2021 18:25

ripper6:
Koronavirus se samozřejmě řeší, ale asi jak kde a všude to můžou řešit jinak po svým nebo také na to kašlat a neřešit to vůbec. Zubaři jsou něco jiného, protože kvůli koronaviru nemohou nechat člověka s třeba bolavým zubem jen tak bez ošetření, ale je spousta věci které se výjimečně dá řešit i jinak bez osobní účasti např. přes internet, telefonicky, poštou atp.. Odečty elektřiny a plynu provádí vždy distributor který pak výsledek předá dodavateli a ten na základě toho vystaví vyúčtování (fakturu) a zašle zákazníkovi. Elektroměr mám vevnitř domu tak, že paní která chodí odepisovat stav musí na mne zazvonit abych ji otevřel a aby se dostala k tomu elektroměru. Stav si zaznamená (zadá) do zařízení (nevím jak bych to měl nazvat) a také si elektroměr ofotí. Loni tak jak jsem psal se to kvůli koronaviru u mne řešilo telefonicky. Plyn ani nevím jak a kdy odepisuji (někdy v červenci nebo srpnu), protože plynoměr mám venku u plotu kde je přístupný i bez mojí účasti a prozatím jsem nikdy nikoho neviděl jak mi odepisuje stav plynoměru.

bado:
Tak to by mne také zajímalo co tam na tom Kolibřím portálu je pro jejích zákazníky zajímavého nebo co se tam dá nastavovat nebo provádět.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod ripper6 17. 1. 2021 21:46

vlazy: takto podobne to mam jak pises co se tyce vodectu :) Pres ten internet by slo resit rada veci, ale bohuzel jsou stale old school jiste spolecnosti, kde to tak nefunguje.
Taky jsem myslel presne jak uvadis ze budou chodit od toho PRE a Prazske Plynarenske - distributor, ale pak me napadlo ze treba uz nechodi ze jsem u tech Skautu tj ze se to zrusilo. Bylo to i tim ze tu jeste nekdy pred covidem lidem menili elektromery a davali je na chodbu, ale ne vsem. Bohuzel nebyl na to cas, takze ani nevim proc to neprobehlo u me ci u par sousedu :hm

Portal Kolibrika? Tak asi na co? Prece chci to proto ze tam napr naleznu pak fakturu, prehled viz u Yello kde me nic neprislo na email, ale nasel jsem to prave v portalu!
ripper6
Poslední varování

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků