Skautská energie

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Markil 7. 9. 2018 15:53

S474N píše:No Centropol clovek nemusi resit, s tim je preci smlouva na dobu urcitou do konce roku. Dulezite je si teda pohlidat terminy u Terra Group a vypovedet vcas.

Uz jste to nekdo resili? Mysleno v podminkach.


Pokud chce někdo u skautské energie skončit, tak musí vypovědět plnou moc TGI a to nejlépe ihned. Tady není na co čekat. Žádné termíny na to nejsou a výpovědí pro Vás TGI přestane uzavírat nové smlouvy na energie. Nyní je uzavřena smlouva s Centropolem do konce roku 2018. Takže plnou moc je nutné vypovědět dříve, než za vás TGI uzavře novou smlouvu na roky 2019-2020. Jakmile to udělá, tak výpovědí plné moci nic nevyřešíte a jste tam do r. 2020... :!: No a protože ty nové smlouvy začnou uzavírat asi docela brzy, není na co čekat.

Na webu skautské energie k tomu udávají: "Pokud někdo nemá zájem o další setrvání v projektu Skautská energie, je třeba co nejdříve podat výpověď plné moci a zajistit si vlastní řešení od 1.1.2019. " Navíc tam píší, že předpokládají, že nové smlouvy budou zasílány během října. Takže teoreticky by měl být čas celé září, ale nespoléhal bych se na to.

Podrobnosti k výpovědi a postup je zde: https://www.skautskaenergie.cz/novinky/ ... ostupovat/
Lze ukončit i jen jednu komoditu (plyn nebo elekřinu). Na to se tu taky někdo ptal...

Já asi zůstávám, ještě kouknu na kalkulátor tzb, jak si pro mé spotřeby stojí ostatní nabídky, ale pokud tam nebude fixace ceny na 2 roky a víc a bude to jen aktuální cena s možností změny, tak ani na levnější nabídku nemá smysl přecházet. Ceny rostou a růst budou dál, takže bych nakonec na tom byl hůř. Změna fixace na 2 roky je od skautské dobrý tah v této situaci, i když to podle mě měli udělat už loni...
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 7. 9. 2018 17:29

Ty mas ze zakona pravo odstoupit do 15 dnu po zahajeni dodavky noveho dodavatele, takze teoreticky muzes odstoupit do 15. ledna s tim, ze by to melo skoncit koncem ledna a noveho dodavatele staci najit si do mesice (doba bez prihlaseni se noveho dodavatele k odbernemu mistu nesmi presahnout mesic).

Pokud jsi se snad upsal v plne moci TG k necemu jinemu (?) a vzdal jsi se prava(?) tak prosim o objasneni, diky.

Jo a mail od Skauta “Novinky ze Skautské energie: čeká nás změna dodavatele a delší smlouvy” prisel az dnes v 15 hodin, co vam? Dali si nacas.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cinematic 7. 9. 2018 20:04

vpe píše:Tak zalezi jestli dojde k zahajeni dodavky jeste pred 1.10. ne?

ano
vpe píše:Jo a mail od Skauta “Novinky ze Skautské energie: čeká nás změna dodavatele a delší smlouvy” prisel az dnes v 15 hodin, co vam? Dali si nacas.

Taky mi dneska přišel. A shodou okolností i nový ceník od Blue-gas (dříve jednoho z nejlevnějších dodavatelů), kde je uvedena cena za plyn od 1.10. s tím, že pravděpodobně hned po Novém roce dál poroste (taky asi aby to pak nebyl najednou takový šok), cituji z mailu: "Výhled na nejbližší zimní období je totiž pesimistický". Ta cena je pro moji spotřebu do 25MWh 680Kč/MWh + poplatek 50Kč/měsíc. Myslím, že u skautů bude o něco lépe i další dva roky.
cinematic
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 1.5TSI 7. 9. 2018 20:10

Ja vam to rikal, kdo na jare zafixoval, vyhral. Ceny ted budou rust.
1.5TSI
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MildaX 7. 9. 2018 20:11

Zatím je málo zveřejněných ceníků na příští rok na to aby se dala Skautská energie rozumně srovnávat a hodnotit.
Uplynule roky šla cena dolů tak to se nikdo touto dobou neptal jestli je skaut dobrej a někdo jiný nedá ještě méně (a nestalo se). Zato při zdražení je spousta pochybností jestli ostatní nezdraží méně a tak od skauta utéct. :-) Obzvlášť pokud nejste fanoušek dlouhých závazků. I když se to může nakonec ukázat jako výhoda. Stejně jako je výhoda že doteď se Skautská energie chovala fér.
MildaX
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Markil 7. 9. 2018 23:15

vpe píše:Ty mas ze zakona pravo odstoupit do 15 dnu po zahajeni dodavky noveho dodavatele, takze teoreticky muzes odstoupit do 15. ledna

To si právě nejsem jistý, jak by to šlo nebo ne. Platí to pro smlouvy uzavřené distančně. Tady ale nejde o smlouvu s TGI, ale tu s dodavatelem, kterou uzavítá TGI na základě plné moci, a to nevím jak. Asi taky distančně, ale já bych na to nespoléhal...
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 8. 9. 2018 06:32

Tak staci napsat mail na tgi a soucasne na podatelnu ERU a dozvime se to. Ve VOP TG by lhuty mely byt uvedny.

-- 8. 9. 2018 07:36 --

MildaX to se vi uz 5 let ze cena za 5 let pujde nahoru, otazka je kam az vysplha
Přílohy
A1D0F68D-D4D4-40EC-BF61-BB948D513A8B.jpeg
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D.roak 8. 9. 2018 19:30

Je pravda že dokud nejsou známy ceny bceny pro rok 2019 tak že nejde posoudit zda je Yello přes skauty výhodné. Za sgé OM místu si budu hleat od 1.1. jiného dodavatele a další už k yello nepřepíšu. (no jelikož je skautska energie neveřejná tak nejde zjisti kolik lidí odejde)
D.roak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S474N 9. 9. 2018 10:17

Je to takova situace naprd, s plynem urcite zustavam, ale ta elektrina mi pekne leze krkem. Premyslim, ze elektrinu preventivne vypovim a kdyztak ke konci roku pujdu v nejhorsim zpet pres skauty.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PULPANM 9. 9. 2018 15:44

A to ta elektřina bude myslíte přes skauty tak nevýhodná?
Já přešel od PRE až teď od září zálohy mám stejné jako u PRE, což mne trochu zarazilo, ale výsledná suma by měla být nižší.Nemám nějak velkou spotřebu v podstatě jen svítíme a pereme ale každá koruna dobrá.
Trochu mne zlobí, že nemám on-line přístup do účtu jako jsem měl u PRE a PPAS, musim se obrátit přímo na dodavatele centralgroup aby mi zřídili přístup.
Zatím nevím, jestli jsem udělal dobře ale podle kalkulaček bych měl ušetřit celkem znatelnou částku a to hlavně za plyn, momentálně platím v jednom domě cca 22 tis a v bytě cca 12 tis/rok.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 9. 9. 2018 16:33

Tak cena je uz ted znama a je tam i mesicni poplatek, coz osobne nemam rad. Tezko rict, jak na tom budou dalsi, protoze zatim ceniky na 2019 nejsou moc k dispozici.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D.roak 9. 9. 2018 17:01

je tu někdo kdoi už TGI plnou moc vypovídal, jestli nějak nezdržují
D.roak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PULPANM 9. 9. 2018 17:16

S474N píše:Tak cena je uz ted znama a je tam i mesicni poplatek, coz osobne nemam rad. Tezko rict, jak na tom budou dalsi, protoze zatim ceniky na 2019 nejsou moc k dispozici.

To je vlastně pravda, s tou cenou.
Někdo už to tu zmínil, proč by najednou skuati měli být horší než doposud, když byli nejvýhodnější?
To mi nedává smysl.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 9. 9. 2018 20:36

Co tobe nedava smysl jim muze, provizi u nch bere zprostredkovatel i Junak... kdyby nejaky chytry dodavatel a/ mel dobre nakoupeno
b/ implementoval elektronicky system bezkontaktniho prodeje pro chytrejsi uzivatele (naklikej sam nebo tahni), klidne by mohl dat lepsi cenu a jeste vydelat,,, jenze chytrejsich uzivatelu je naproste minimum a zmena je u vetsiny obchodniku plynu a el. sileny rucni vopruz

Muzete poptat i aukce na

alena-skalova@a-tender.cz
ecentre@ecentre.cz
http://www.aukcni-centrum.cz - ceny a grafy uvedeny
http://www.chcivyhodnejsienergie.cz - dtest
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 10. 9. 2018 06:42

Dobrý den,
myslíte, že se vyplatí přejít od Skautské energie k jinému dodavateli nebo myslíte, že se vyplatí u Skautské energie zůstat?

Je otázka, jak se bude následující 2 roky ( povinně 2 roky u Skautské energie) ceny vyvíjet. Já pořád nevím, zda provést změnu a na výpověď moc času není. Tak nevím, co dělat.
anonymni

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků