Skautská energie

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod MildaX 4. 2. 2019 10:42

Pulpanm: Pokud souhlasí odečet na elektroměru, tak asi není moc co reklamovat, ledaže by to špatně spočítali, jinak je to prostá zvýšená spotřeba.
Pokud jste nezapomněl zmínit takové drobnosti jako těžba bitcoinu, nebo pěstování marihuany, nebo nějaký lokální czechtek 2018, tak může být na vině i nějaký spotřebič, porucha termostatu v lednici apod.
MildaX
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 4. 2. 2019 10:49

Nafťák píše:A co chcete reklamovat,když odběr podle elektroměru souhlasí?

Musím se nejdříve podívat na faktury od PRE.
Prostě to prostudovat.
Nárůst mi přijde nesmyslný, není důvod
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod D.roak 4. 2. 2019 19:13

Zdravim m chci se zeptat smlouvu s yello mam podepsane k 30.01.2019: za jak dlopuho vam zaslalo yello VS aby jste si mohly zaregistrovatmojke Yello dekuji
Naposledy upravil D.roak dne 5. 2. 2019 09:39, celkově upraveno 1
D.roak
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 4. 2. 2019 19:52

PULPANM píše:

Musím se nejdříve podívat na faktury od PRE.
Prostě to prostudovat.
Nárůst mi přijde nesmyslný, není důvod

Tak už jsem na to přišel.
Žádný samoodečet, PRE udělali odečet osobně a zaslali "opravnou" fakturu dle správného odečtu.Na přeplatek Kč 38, původní přeplatek byl Kč 308, teď je nižší
Takže konečný stav u smlouvy s PRE sedí s počátečním staven smlouvy se skauty, rest s Terra Group resp s dodavatelem CENTROPOL.
Na faktuře od CENTROPOL sedí i konečný stav k 31/12/2018.
Co ale nesedí je naúčtovaný měsíční poplatek Kč 776,82 včetně DPH
Dle smlouvy má být polatek 0,00
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod D.roak 5. 2. 2019 09:44

mesicny poplatek cca 770 se mi zda pokud jde za odbernen misto ktere ovlivnuje obchoddnik . Myslim si spise ze to bude mesicny poplatek za jistice.
D.roak
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 5. 2. 2019 11:45

Odecet osobne? Kdo a proc? To s dela periodicky 1x rocne nebo max. po reklamaci. A mesicni poplatek 770 i s jisticem to bys musel mit sazbu primotop 3x40A...

Mno, kdyz clovek prebiha sem a tam a nehlasi samoodecet ke zmene ceny (31.12.) a ke zmene dodavatele, tak to jsou pak nevyvazene faktury a moznost vzniku chyb.

Samoodecet vzdy nahlaste 2 pracovni dny pred opustenm stareho dodavatele, to je sichr. Pokud by do prechodu jeste vlezl radny odecet distributorem, tak je to dobry chaos.

99% lidi nevi svou cenu za kWh a spotrebu kWh za rok, zajima se kolik je doplatek a preplatek :hm
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 5. 2. 2019 11:58

Odecet osobne? Kdo a proc? To s dela periodicky 1x rocne nebo max. po reklamaci. A mesicni poplatek 770 i s jisticem to bys musel mit sazbu primotop a 3x40A ;-)

Nene, od PRE přišel zaměstanec 27.7., odečetl stav a na základě toho vystavili dodatečnou fakturu. Hodnoty odečtu na faktuře PRE souhlasí s hodnotami na faktuře CENTROPOL, v tom problém není.Problém je v naúčtování poplatku. ( Kč 770 je celkový měsíční poplatek za období 8.-31/12/18 v době trvání smlouvy.
Ve smlouvě s CENTROPOLEM ja ale poplatek 0,00 a místo toho naúčtovali 154/měs
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 5. 2. 2019 12:09

Proc by ale vystavoval dodatečnou fakturu? To by musela proběhnout reklamace anebo jsi nahlásil jiný stav než měli oni . Je běžné, že papírový stav nesouhlasí s fyzickým stavem při změně dodavatele a nikdo to neřeší a ani nepotřebuji řešit.

Staly plat se plati vzdy, a to dle vestniku ERU. I kdyz obchodnik ma 0.
Kdyz strukture cen nerozumis, tak posli faktury. Nebo si to dojdi vysvětlit no pre pobočku
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod Markil 5. 2. 2019 13:53

@Pulpanm: a ten měsíční poplatek je za co? Dodávku nebo distribuci? Nevím, jestli to rozlišuješ. Ve smlouvě s cetropolem jsou uvedené jen ceny za dodávku, kde poplatek 0 Kč u skatu byl a cetropol ho tak i účtuje. Jenže na faktuře určitě naskočí jiné měsíční poplatky, které jsou za distribuční složku ceny elektřiny a ty jsou dané regulátorem (ERÚ) podle oblasti, kde elektřinu odebíráš a jaký máš jistič... Tuhle část tam mají všichni a tu neovlivníš, ať budeš u jakéhokoli dodavatele... Tipuji, že to bude ono. Pokud ne, tak reklamovat...

@vpe: ale existuje příklad, kdy by se musela fakturace zpětně řešit: 31.12 odhad řekněme třeba se stavem elektroměru 10 000 a k němu faktura původního dodavatele. Pak třeba 1.2. fyzický odečet distributorem a na elektroměru stav 8 500. To by nevyřešila faktura nového dodavatele... bylo by nutno přepočítat tu původní...
Markil
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 5. 2. 2019 15:08

@Pulpanm: a ten měsíční poplatek je za co? Dodávku nebo distribuci? Nevím, jestli to rozlišuješ. Ve smlouvě s cetropolem jsou uvedené jen ceny za dodávku, kde poplatek 0 Kč u skatu byl a cetropol ho tak i účtuje. Jenže na faktuře určitě naskočí jiné měsíční poplatky, které jsou za distribuční složku ceny elektřiny a ty jsou dané regulátorem (ERÚ) podle oblasti, kde elektřinu odebíráš a jaký máš jistič... Tuhle část tam mají všichni a tu neovlivníš, ať budeš u jakéhokoli dodavatele... Tipuji, že to bude ono. Pokud ne, tak reklamovat...

Nene - to si nemyslím. Jednak jsem měl fix ceny silové elektřiny a to nižší, než u PRE. Za druhé u PRE jsem platil měsíční poplatek za distribuční sazbu/fixní cenu ( plat za odběrné místo) Kč 79/měsíc což je u CENTROPOLU 0,00 / u CENTROPLOU to nazývají fixní cena distribuční sazby/ ( má být). Měl bych tedy mít cenu za vše nižší, než u PRE a zatímco u PRE mi po roce vracejí 38 Kč, u CENTROPOLU doplácím za 5 měsíců 700. A to je u centropolu vše nižší ( VT,NT, poplatek za distribuci)
Ve faktuře CENTROPOLU je v souhrnu uveden tento řádek

bez do DPH s DPH
5,00 (počet měsíců) 128,40 (Kč/měsíc) 642,00 (Kč) 776,82 (Kč)

Mne to přijde jako poplatek za distribuci ( fixní cena distribuční sazby) , který by měl být podle smlouvy 0,00
Pak by odpovídala změna PRE-SKAUTI mým plánům a ušetření Kč 776,82 za 5 měsíců.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod jichaj 5. 2. 2019 15:20

fixní cena distribuční sazby rozhodne nemuze byt 0,- ale dle cenového rozhodnutí ERU...

koukam ted na fakturu Centropol a platba za kalendarni mesic je jen: Mesicni plat za prikon a poplatek OTE, jinak je vse podle spotreby MWh.
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 5. 2. 2019 15:34

No právě, a já mam na faktuře
VT----
NT....
5,00 (počet měsíců) 128,40 (Kč/měsíc) 642,00 (Kč) 776,82 (Kč)

fixní cena distribuční sazby rozhodne nemuze byt 0,- ale dle cenového rozhodnutí ERU...

Blbost, v ceníku CENTROPOLU pro SKAUTY je právě fixní cena 0,00 ( pro všechny sazby)
Fixní cena Kč/měsíc
0,00
(0,00)
0,00
(0,00)
0,00
(0,00)
0,00
(0,00
Mrkni na web skautů
Letos u Yellow je měsíční poplatek kč 40 ( https://www.skautskaenergie.cz/kolik-usetrim/, vloni u Centropolu byl 0,00/měsíční poplatky - žádné - ( https://www.skautskaenergie.cz/ceniky/cenik-archiv/

Zatímco u sazby CENTROPOL - například KAMARÁD- je sazba 80 + DPH (https://www.centropol.cz/sites/default/files/2019-01/D-KAMAR%C3%81D-Zlato_PRE.pdf
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod D.roak 5. 2. 2019 17:48

koukam se na svoji standaRtni fakturu centropol a priPada mi to jasne mesicni plat za prikon (jisti xy A), ten poplatek mesicne za odbene misto tak ten ve fakture neni. proto to mohlo byt trosku zmatecne
Naposledy upravil D.roak dne 5. 2. 2019 21:52, celkově upraveno 1
D.roak
Diskutér

Odeslat příspěvekod Taki 5. 2. 2019 19:20

Takže moje pocity ohledně Armexu jsem shrnul do recenze, zaslané na pár webů, věnující se dané problematice.
Viz např. zde: https://najisto.centrum.cz/3025609/armex-energy-as/hodnoceni/
Taki
Diskutér

Odeslat příspěvekod Markil 5. 2. 2019 21:59

Ten poplatek 0 je za dodávku nikoli za distribuci. Asi by bylo jednodušší, kdybys sem to fakturu ofotil...
Markil
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka