Skautská energie

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PULPANM 7. 2. 2019 14:07

No to si napamatuju, že bych ke konci roku nahlásil stav.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod Markil 7. 2. 2019 14:34

Kdybys aspoň trochu četl, co se tu píše, tak bys to pochopil a měl vyřešeno. Stejný případy tu zmiňuji i jiní. Když jsi samoodečet neposlal, spotřebu odhadli. To že to udělali více, než je skutečnost je naštěstí v tomto případě pro tebe jen dobře. Teď jsi zaplatil víc, ale až přijdou letos odečítat elektroměr, tak za letošek zaplatíš podle odečtu. A budeš platit jen rozdíl stav elektroměru mínus poslední odhadnutá spotřeba Centropolem. Jinými slovy to co jsi za loňský rok zaplatil navíc, o to letos zaplatíš míň. A výhodné to pro tebe je, protože letos ceny dost vzrostly, takže tu část navíc jsi zaplatil v levnějších loňských místo dražších letošních cenách. Neřeš to, nereklamuj a buď rád...
Markil
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 7. 2. 2019 15:31

Díky za radu a komentář.Přešel jsem k PPAS a dostal luxusní ceny jak za plyn tak za energii na 2 roky ( jen o málo vyšší než CENTROPOL 2018)

edit. včera mi odpověděli z CENTROPOLu

Vážený pane XY,

částka 84,40 Kč je měsíční fixní poplatek, 5,00 je počet měsíců, částka 422,00 Kč je výpočet 84,40 x 5,00 = 422,00 Kč , částka 510,62 je konečná částka včetně DPH.

Děkujeme za pochopení.

Takže jak sami vidíte, účtovali mi měsíční fixní poplatek ( u 2.odběrného místa dokonce v hodnotě 128,40/měs + DPH) a to neoprávněně, neboť SKAUTI dohodli tento fixní poplatek za 0,00 Kč ( to máte všichni, kdo má smlouvu s Centropolem přes Skautskou energii).
Takže nejsem zase takovej vůl, spotřeba, byť odhadem, je celkem správně a tak mi správně přišlo divné, proč mám platiti o 702 Kč/5 měsíců více než za celý rok u PRE.

Na obou odběrných místech je to dohromady Kč 1286,- ( za 5 měsíců) cože je celkem dost na to, že jsem přechodem od PRE ke Skautům chtěl ušetřit.
Takže si dejte bacha.
Naposledy upravil PULPANM dne 7. 2. 2019 21:00, celkově upraveno 1
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod D.roak 7. 2. 2019 18:09

existuje neco jako nebo zavazny proobchodniky v pripade odhadu spotreby. Tj aby si clovek mnohl posoudit zda by se mu mohl vyplati samoodecet nahlasit nebo se mu vyplatil odhad. Dekuji jde mi o to jestl napr rocni spotreba je VT 2mwh / nt 0,5 mwh a za mesic od faktury si obchnik odhanou treba VT 1 mwh / 0,5 mwh. prtoste ten mesic a kousek prestrelit
Naposledy upravil D.roak dne 7. 2. 2019 21:08, celkově upraveno 1
D.roak
Diskutér

Odeslat příspěvekod Markil 7. 2. 2019 20:31

Existuje, navíc jsou i dané odběrové diagramy pro sazby, které jsou pro topení elektrikou, protože tam je spotřeba výrazně jiná např v lednu a červenci... Ale kde se to dá najít nevím. Neshledal jsem to. Jen kdysi jsem si stahoval přepočet na plyn.
Markil
Diskutér

Odeslat příspěvekod D.roak 7. 2. 2019 23:12

PULPANM píše:Díky za radu a komentář.Přešel jsem k PPAS a dostal luxusní ceny jak za plyn tak za energii na 2 roky ( jen o málo vyšší než CENTROPOL 2018)

Vážený pane XY,

částka 84,40 Kč je měsíční fixní poplatek, 5,00 je počet měsíců, částka 422,00 Kč je výpočet 84,40 x 5,00 = 422,00 Kč , částka 510,62 je konečná částka včetně DPH.

Děkujeme za pochopení.

Takže jak sami vidíte, účtovali mi měsíční fixní poplatek ( u 2.odběrného místa dokonce v hodnotě 128,40/měs + DPH) a to neoprávněně, neboť SKAUTI dohodli tento fixní poplatek za 0,00 Kč ( to máte všichni, kdo má smlouvu s Centropolem přes Skautskou energii).
Takže nejsem zase takovej vůl, spotřeba, byť odhadem, je celkem správně a tak mi správně přišlo divné, proč mám platiti o 702 Kč/5 měsíců více než za celý rok u PRE.

Na obou odběrných místech je to dohromady Kč 1286,- ( za 5 měsíců) cože je celkem dost na to, že jsem přechodem od PRE ke Skautům chtěl ušetřit.
Takže si dejte bacha.

tak pokud centropol ti skutecne neopravnene nauckoval fixni poplatek, ktery pres skautskou mal byt 0 kc. takze predpokladam ze jsi reklamoval u Centropolu. A jak se k tomu Centropol postavil.
D.roak
Diskutér

Odeslat příspěvekod zc 7. 2. 2019 23:34

PULPANM píše:Takže jak sami vidíte, účtovali mi měsíční fixní poplatek ( u 2.odběrného místa dokonce v hodnotě 128,40/měs + DPH) a to neoprávněně, neboť SKAUTI dohodli tento fixní poplatek za 0,00 Kč ( to máte všichni, kdo má smlouvu s Centropolem přes Skautskou energii).

Ve faktuře od Centropolu v části A na straně 2 je mj. Přehled plateb, kde jsou celkové částky podle naměřeného odběru ve VT, NT v kWh a podle doby v měsících. V tomto přehledu jsou započítané všechny položky (silová energie, služby včetně distribuce...).
V části B, strana 3 faktury je mj. Přehled vyúčtované spotřeby, kde je uveden produkt (D SKAUTTGI) ,sazba a způsob odečtu.
Dále tam jsou Platby za silovou elektřinu (to je to, co platíte Centropolu za dodávku), v tomto případě Spotřeba VT, Spotřeba NT. Měsíční paušál tam není, protože u skautů byl 0.

Pak tam je Platba za související službu v elektroenergetice, tam jsou položky podle kWh (distribuce,POZE, SysSl) a HLAVNĚ (pro vás) tam jsou položky podle doby v měsících (měsíční plat za příkon a poplatek OTE). Tyto položky jsou nezávislé na dodavateli, určuje je ERU. Ve vašem případě je tam asi za příkon 79 Kč a OTE 5,40 Kč, tj celkem 84,40 Kč/měsíc, resp. 123+5,40=128,40 Kč/měsíc.

Tak na to mrkněte napište, co vám účtuje Centropol za dodávku, tj. Platby za silovou elektřinu (strana 3 faktury). Je tam nějaká částka za 5 měsíců?
Přílohy
platby.png
každá položka je tam dvakrát, měnili nám elektroměr...
platby.png (270.93 ) Zobrazeno 2831 krát
prehled plateb.png
zc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 8. 2. 2019 00:25

viewtopic.php?style=2&p=12178607#p12178607

Vsak pisu ze 99% lidi absolutne nevi, kolik a za co plati a resi jen preplatky a nedoplatky... ono vyznat se v tech cislech na fakture, to chce cas a pevne nervy, excel, ERU věstník a počítat...

Co kdyby ERU umoznil do kalkulacky a kontroly faktury vlozit uzivatelskou cenu bez dph pro ty 3 veci, ktere muze spotrebitel ovlivnit:
VT
NT
Obchodni pausal

Nikdo to po nich dosud pry nepozadoval, to same je u TZB kalkulatoru od jeho autora napsano v diskusi: pry tuto funkcionalitu nikdo za xx let jeste nechtel :-)

Takze uzivatele jsou i lini o takovou vec pozadat :-)

Hadam ze pokud jim napise 10 lidi, tak by to udelali, je to snadne...

Jenze to je o tom, ze Pulpan a dalsich 99,99% lidi netusi, co na fakture je, co jde obchodnikovi a co je zbytek...
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 8. 2. 2019 08:40

Ale prosím tě, mohl bych slepě zaplatit a nezabilo mne to, právě proto, že mne zajímá, co je na faktuře, tady diskutuji.

-- 8. 2. 2019 08:47 --

zc píše:
PULPANM píše:Takže jak sami vidíte, účtovali mi měsíční fixní poplatek ( u 2.odběrného místa dokonce v hodnotě 128,40/měs + DPH) a to neoprávněně, neboť SKAUTI dohodli tento fixní poplatek za 0,00 Kč ( to máte všichni, kdo má smlouvu s Centropolem přes Skautskou energii).

Ve faktuře od Centropolu v části A na straně 2 je mj. Přehled plateb, kde jsou celkové částky podle naměřeného odběru ve VT, NT v kWh a podle doby v měsících. V tomto přehledu jsou započítané všechny položky (silová energie, služby včetně distribuce...).
V části B, strana 3 faktury je mj. Přehled vyúčtované spotřeby, kde je uveden produkt (D SKAUTTGI) ,sazba a způsob odečtu.
Dále tam jsou Platby za silovou elektřinu (to je to, co platíte Centropolu za dodávku), v tomto případě Spotřeba VT, Spotřeba NT. Měsíční paušál tam není, protože u skautů byl 0.

Pak tam je Platba za související službu v elektroenergetice, tam jsou položky podle kWh (distribuce,POZE, SysSl) a HLAVNĚ (pro vás) tam jsou položky podle doby v měsících (měsíční plat za příkon a poplatek OTE). Tyto položky jsou nezávislé na dodavateli, určuje je ERU. Ve vašem případě je tam asi za příkon 79 Kč a OTE 5,40 Kč, tj celkem 84,40 Kč/měsíc, resp. 123+5,40=128,40 Kč/měsíc.

Tak na to mrkněte napište, co vám účtuje Centropol za dodávku, tj. Platby za silovou elektřinu (strana 3 faktury). Je tam nějaká částka za 5 měsíců?

Díky za komentář
Tohle přesně sedí, takhle mám vystavenou fakturu.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod MildaX 8. 2. 2019 08:54

PULPANM: Stačí dát sem obrázek faktury, a spousta vysvětlování a teorie a času se dá ušetřit.
MildaX
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PULPANM 8. 2. 2019 09:02

Nejde sem vložit PDF scaner mi ukládá jen v PDF

-- 8. 2. 2019 09:22 --

D.roak píše:
PULPANM píše:Díky za radu a komentář.Přešel jsem k PPAS a dostal luxusní ceny jak za plyn tak za energii na 2 roky ( jen o málo vyšší než CENTROPOL 2018)

Vážený pane XY,

Děkujeme za pochopení.

Takže si dejte bacha.

tak pokud centropol ti skutecne neopravnene nauckoval fixni poplatek, ktery pres skautskou mal byt 0 kc. takze predpokladam ze jsi reklamoval u Centropolu. A jak se k tomu Centropol postavil.

Vypadá to tak, jak mi diskuteří zde poradili, že tato částka není měsíční fixní poplatek za odběrné místo ale za příkon a OTE.
Tak se omlouvám za diskuzi, zřejmě je vše v pořádku.Třeba to někomu pomůže.
Ještě ohledně nedoplatku Kč 702,- který mne donutil si fakturu pořádně prozkoumat, vznikl asi proto, že v době trvání smlouvy, čili od 1.-8.-31.12.18 si CENTROPOL ze SIPa strhl zálohu jen 4x zatímco energii jsem odebíral 5 měsíců.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod D.roak 8. 2. 2019 10:34

No cele ten zmatek by se nesnastal kdyby centropol, ktery mimo skautskou poplatek za omisto uctuje.tak tuhle polozku nechal i pro skautke faktury jen s tim ze x mesicu krat nula.bylo by to jasne a cela ta diskuze by nemusela probehnou.jinak ja byl u centropol 1.9 do konce rok a mel 4 zalohy.asi proto ze nepouzivam sipo.
D.roak
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 8. 2. 2019 10:51

Svatá pravda.
Já SIPO mám, smlouva je od 1.8.18 ale první zálohu si stáhli až 7.9.18.
Takže v srpnu jsem neuhradil zálohu ani na jednom odběrném místě.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 8. 2. 2019 12:14

Pane Pulpanm, no to je novinka, jsou snad nejake lhuty..., a nereste stale dokola zalohy a kolik kdo preplatil a kolik komu vraceji :mrgreen: radeji vysvetlete, jak se stalo, ze jste tvrdil, ze platite vice nez drive :-)
Naposledy upravil vpe dne 8. 2. 2019 12:16, celkově upraveno 1
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 8. 2. 2019 12:16

Stalo se to tak, že mne nenapadlo, že mám zaplaceno o zálohu méně.
Na to jsem přišel až po celkovém zkoumání.
PULPANM
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka