Skautská energie

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod suram 11. 6. 2020 07:27

Nedávají moc času na rozmyšlenou, asi tuší snižování cen u konkurence.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod andreasbaader 11. 6. 2020 08:32

Ahoj, většina tady haní SE s tím, že jsou už drazí a že jiní poskytovatelé jsou/budou určitě o dost (jinak by se asi nevyplatilo něco měnit) levnější než SE. Tak bych Vás znalé požádal, jestli mi můžete nastínit, jaký poskytovatel elektřiny a plynu by byl výhodnější než SE. Roční spotřeba elekřiny je v mém případě 3500 kWh a plynu 6 800 kWh. Děkuji za informace a nasměrování.
andreasbaader
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ROlda78 11. 6. 2020 10:00

tak normálně je pro cenu el. potřeba více parametrů:
přihoď sazbu, distr. území a jistič a to všechno zadej nejlépe sem: https://kalkulator.tzb-info.cz/
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod Markil 11. 6. 2020 11:19

Nevím, jak to myslí andreasbaader, ale mě by zajímalo, kam všichni, co píšete, že prcháte jinam, tedy přecházíte a kolik ušetříte...
Já pro mé odběry nic lepšího přes TZB kalkulátor bohužel nevidím. Chápu to u hodně malé spotřeby, kde hraje roli paušál, ale ten mají sksuti stejný již 2 roky, takže takoví lidé by u SE být dávno neměli. S elektřinou končím dvouleté období u EONu, které vyšlo lépe, než u SE a vyplatilo se tam přejít. Už jsem dal Eonu výpověď a teď k mám ještě čas počkat na vývoj do konce roku. Ale zatím to vypadá na návrat k SE, pokud ceny u jiných dodavatelů neklesnou... S plynem u SE jsem, ale taky jsem bohužel neobjevil lepší nabídku.
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 6. 2020 11:54

Trochu mě to nahlodalo, že bych přešel aslespoň s tou elektřinou. Má někdo aktuálně nulový paušál?
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Bond2 11. 6. 2020 13:10

Má někdo aktuálně nulový paušál?
https://www.fonergy.cz/dokumenty-ke-stazeni
Bond2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 11. 6. 2020 19:20

To co se nyní jeví jako možná výhodnější nebo lepší než Skautská energie může být koncem roku úplně jiné a výhodnější to být nemusí. To už ale na tom asi nepůjde nic měnit a od Skautské energie nepůjde jen tak jednoduše odejít.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod powery 12. 6. 2020 11:57

To je právě to nepříjemné. Proč bych měl podepisovat smlouvu s úvazkem na dva roky už půlrok dopředu?
powery
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod suram 12. 6. 2020 12:24

Aby sis to nemohl včas rozmyslet. :nenapadne
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 12. 6. 2020 12:27

powery:
Asi proto aby když náhodou za těch půl roku zjistíš, že je to jinam levnější nebo lepší, což nyní asi těžko odhadneš co bude za půl roku, jsi už od Skautské energie jen tak jednoduše nemohl odejít jinam a oni tím nepřišli o zákazníka. Je to taková nenápadná vychytralost ze strany Skautské energie.
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod xls 12. 6. 2020 12:30

Potřebují si lidi uvázat dopředu, aby podle toho nakoupili s předstihem energie a víc na tom vydělali. Normální férový dodavatel by se teprve na podzim dozvěděl, že to vyhrál, a musel by horko těžko zajišťovat dodávky.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod MildaX 12. 6. 2020 12:53

Odstoupit od smlouvy do 15 dnů po zahájení dodávky není možné?
MildaX
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Taki 12. 6. 2020 14:10

MildaX píše:Odstoupit od smlouvy do 15 dnů po zahájení dodávky není možné?

To je zajimava otazka..

Taky je ale asi mozne to ted vypovedet a kdyby se nahodou nic lepsiho nenaslo, tak se tam v prosinci prihlasit jako "novy" zakaznik (?)
Taki
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vlazy 12. 6. 2020 15:11

Taki píše:Taky je ale asi mozne to ted vypovedet a kdyby se nahodou nic lepsiho nenaslo, tak se tam v prosinci prihlasit jako "novy" zakaznik (?)
https://forum.finexpert.e15.cz/viewtopic.php?p=12588011#p12588011
Markil píše:Aktivovat znovu do konce roku samozřejmě můžeš, ale asi se něco takového rozhodlo dělat přede dvěma lety (kdy se také ceny zpočátku moc nelíbily dokud za pár měsíců nepřišla s novými cenami i konkurence) hodně lidí, takže si za reaktivaci TGI začala účtovat 500 Kč - mají to i na webu.
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 12. 6. 2020 16:23

Teď nějak nechápu co ti brání od nich odejít a pak k nim znovu přijít pokud nebude jinde lepší nabídka? Já bych preventivně podal výpověď vždy pokud nechci u nich vyloženě zůstat. Navíc tenhle krok je velmi vychytralý hodný jednání Bohemky.
Funkční odkaz pro 5 GBP na Curve, -10% na provizi na krypto Binance,15 USD na Booking.com a 20 EUR na Degiro (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka