Skautská energie

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 19. 6. 2020 17:24

Nechci do toho zabrušovat, ale teoreticky by si asi někdo snad mohl dokonce tak trochu myslet, že jakoby možná úplně zlehka Kolibřík nabídl nejvíce peněz zpátky Skautům (TGC). Třeba už o ceny pro odběratele nejde? :-) Pro jistotu upozorňuji na možnost výskytu ironie (žehličky) v tomto příspěvku.
Funkční odkaz pro 5 GBP na Curve, -10% na provizi na krypto Binance,15 USD na Booking.com, Interactive Brokers a 20 EUR na Degiro (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 19. 6. 2020 18:10

Tak to je snad bez debat, že jim šlo jen o co nejvyšší provizi.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 19. 6. 2020 18:39

Jasně - tentokrát jim to zaplatili hejlové (ostatní účastnící aukce), příště jim to zase zaplatí hejlové (ale dodavatelé už se nachytat nedají, takže ...)
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 19. 6. 2020 18:50

Zaplatí to odběratelé tak jako tak.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 19. 6. 2020 19:54

Tak ja bych se pana Kolibrika teda zeptal: Skauti berou od pocatku 25,- za MWh, anebo nyni dostali jeste neco extra navic a kolik teda?

Nechce se mi to hledat.
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod powery 25. 6. 2020 08:28

Právě mi emailem přišla nová smlouva s Kolibříkem na plyn (platná od 1.1.2021) navazující na stávající.
powery
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 26. 6. 2020 11:43

Mne prozatím žádná nová smlouva nepřišla. Připadá mi to ale trochu divné, že už nyní zasílají ty smlouvy. Pokud se nepletu tak informovali, že Skautskou energií je možné vypovědět do konce června. Nemůžou přece vědět jestli jim to někdo nevypoví na poslední chvíli. Jak by pak řešili tu novou smlouvou když by jim od někoho ještě v pondělí nebo úterý přišla výpověď? To by ten člověk měl bohužel smůlu?
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod redhaven 26. 6. 2020 11:46

At si ty smlouvy posílají kdy chtějí, na výpověd by to nemělo mět vliv. Je přeci možno vypovědět do 14 dní od faktického počátku nové smlouvy-nové dodávky energie, tj do 14. 1. 2021
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 26. 6. 2020 12:10

Trochu jinak:

Do 15 dnu od zahajeni dodavky a vypoved bezi 15 dnu od prvniho dne dalsiho mesice po doruceni. Takze kdyz dodavka zacne 1.1., vypovis do 15.1. a smlouva skonci 15.2.

Ale u aukci je ve hre jeste moznost sankce z nedodrzeni smlouvy s prostrednikem :-)) U skautu snad ne :/ Ale obecne u jinych aukci to dost hrozi ]:-<
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod D.roak 27. 6. 2020 17:13

no zatim me smlouva neprisla, mam jen elektrinu. mou spotrebou nejlevnejsi Conte energy je proti skautske s ceny pro 2021 2022. asi o 500kc levnejsi nebo podarilo se nekomu se domluvit primo s yello ze daji retenci dekuji.
D.roak
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rosta69 28. 6. 2020 21:22

Ahoj...nechce se mi to tady všechno číst ale stručně...jít ke skautské nebo ne...ČEZ mne ojedbal o 500Kwh tak hledám jiného dodavatele a tento nám vyšel nejlevněji,ale nemám přehled jestli se u skautu něco podělalo nebo tak něco....

dík
Rosta69
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dr._lukas 28. 6. 2020 22:45

Tuto odpověď jsem dostal, když jsem poptával retenci u Yello v polovině května.

Děkujeme Vám za zprávu.

Náš nejvýhodnější ceník je prémiový ceník PREN 2019 (retenční), který by jste mohl využít s cenou ve VT i NT 1,360 Kč/kWh a poplatkem 55 Kč/měsíc bez DPH.

Tato nabídka je to nejvýhodnější, co Vám v současné chvíli můžeme nabídnout.

V případě jakýchkoliv Vašich dotazů a připomínek, za které jsme rádi, jsme Vám k dispozici na emailu yello@yello.cz či na telefonním čísle 267 056 704. Jsme tu pro Vás každý pracovní den od 9:00 do 17:00 hod.

Za tým Yello

Cena je samozřejmě bez DPH.
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod flightmax 29. 6. 2020 08:04

Rosta69 píše:Ahoj...nechce se mi to tady všechno číst ale stručně...jít ke skautské nebo ne...ČEZ mne ojedbal o 500Kwh tak hledám jiného dodavatele a tento nám vyšel nejlevněji,ale nemám přehled jestli se u skautu něco podělalo nebo tak něco....

dík

V porovnání s ČEZ budou skauti vždy výhodnější. Takže pokud chceš zafixovat cenu na dva roky tak já osobně jsem lepší nabídku doposud nezaznamenal od nikoho. Samozřejmě s přihlédnutím na fakt, že nové celníky na 2021-22 u jiných dodavatelů zatím nejsou k dispozici. Skauti už je mají. Takže zde je velká diskuze o tom jestli budou výhodnější i v budoucnu. Tedy buď počkat na ceny konkurence nebo to risknout.

Další varianta jsou spotové nabídky tedy ceny odvíjící se od aktuálních cen na trhu. Zde se můžeš dostat na výhodnější nabídku než mají skauti už teď. Otázka je zdali máš čas a chuť si vývoj cen neustále hlídat. Abys neprodělal.

Osobně si myslím, že skauti nebudou horší než velcí dodavatele a jelikož nemám náladu ceny hlídat tak s mimi ještě zůstanu. No a pokud by se vyskytla extra výhodnější nabídka tak mohu přeci v první polovině měsíce ledna 2021 po zahájení dodávky energie dle zákona odejít. Ovšem kvůli par stokorunám to jistě dělat nebudu vzhledem k výši odběru. Pokud bych měl odběr minimální pak by to asi za námahu stálo.
flightmax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vlazy 29. 6. 2020 09:30

Rosta69:
S přechodem ke skautům pokud tě ke změně dodavatele nyní nic nenutí bych prozatím počkal a začal se tím zabývat až někdy koncem roku kdy už budou známé ceníky jiných dodavatelů a podle toho to porovnal jestli skauti pro tebe budou stále nejlevnější a nebo se najde něco levnějšího a výhodnějšího.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod JumpingJackFlash 29. 6. 2020 18:28

Skauti mě pěkně naštvali. Že to bylo ojebané v něčí prospěch, že to nebyla žádná otevřená soutěž, to mi nikdo nevymluví. Z toho, co se mi ale nyní zobrazuje za jiné nabídky, tak je tam sice pár jednotek nabídek o něco málo výhodnějších, ale už teď je to o něco méně výhodné, než to bylo ještě ty dva měsíce zpět, a všechno je to navíc spot. Což může být za pů roku úplně jinde. Ve dvouletém horizontu tuplem, a hlídat neustále vývoj cen na spotovém trhu kvůli možné úspoře v řádu max. stovek ročně, to se mi nějak nechce. Výše zmíněná retenční nabídka Yello je horší než Skaut, takže to nic neřeší. Uvidíme s čím vyjedou ostatní na podzim. Může se nakonec opakovat i situace z předchozí aukce. Kdy to také nevypadalo dlouho nic moc, ale pak se to ukázalo jako nejhratelnější nabídka na trhu. Určitě se celá ta aukční taškařice dala udělat výrazně lépe. No, nevím, jak ostatní, ale asi ještě budu vyčkávat a zatím to nahonem ukončovat nebudu, i když mám sto chutí za to, jak to "soutěžili", to udělat.
JumpingJackFlash
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka