Náhrada za skautská energie

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod D.roak 20. 9. 2018 16:29

Zdravím jaké máte tipy na náhradn ího dodvatele za Skautsjkou energii?
děkuji
D.roak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S474N 20. 9. 2018 17:50

Asi by to tady chtelo step-by-step navod na ten EON. Ja se v tech bonusech ztracim :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Taki 20. 9. 2018 18:37

Elektřina
Malé odběry (D01d, D02d): Energie na druhou NÁKUP PLUS (bez měs. popl.)
Větší odběry: např. e.on Variant pro duben 2018 (jistých -1500 ze silovky)
Plyn
Malé odběry (do cca 1500 m^3): nevyplatí se přecházet
Větší odběry: Obecní plynárna TŘI (úvazek 3 roky; kupř. 2000 m^3 590/59)

-- 20. 9. 2018 18:46 --

S474N píše:Asi by to tady chtelo step-by-step navod na ten EON. Ja se v tech bonusech ztracim :mrgreen:

1. Mám kamaráda u e.onu?*
2. Nemám kamaráda u e.onu?

Ad 1.
V rámci akce "Pošlete svou energii dál" mně kamarád doporučí, dostane za to 1.500 Kč a já slevu 1.500 z první faktury.
Ad 2.
Dostanu odměnu za uzavření smlouvy v podobě slevy z 1. a 2. faktury až do výše 1.500 Kč.

*) kamarád by měl mít dle podmínek v době doporučení uzavřenu a účinnou smlouvu u e.onu
Taki má momentálně jen uzavřenou smlouvu, nicméně, když si řekl o zaslání návrhu smlouvy na druhé odběrné místo s příznakem "Pošlete svoji energii dál", tak mu jí z e.onu bez problému zaslali. Taki to tedy zkouší a uvidí..
Naposledy upravil Taki dne 20. 9. 2018 18:49, celkově upraveno 1
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 20. 9. 2018 18:47

Takze kamarad 1500, ja slevu 1500 a potom dalsi slevu 1500?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Taki 20. 9. 2018 18:51

Kamarad 1500, ty slevu 1500 a tecka.
Pokud ty pak doporucis dalsiho, tak ty dalsich 1500. Ale jak pisu, spravne bys uz mel odebirat, abys mel narok na 1500 za doporuceni.
Myslim, ze se to vyplati i jen s tou slevou 1500
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ridder 21. 9. 2018 06:39

Taki píše:Elektřina
Malé odběry (D01d, D02d): Energie na druhou NÁKUP PLUS (bez měs. popl.)


Takže s mojí roční spotřebou cca 1 - 1,5 MWh jít do Energie na druhou NÁKUP PLUS?
Ridder
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Taki 21. 9. 2018 06:50

Pokud se jedná o distribuční sazbu D01d nebo D02d, tak bezesporu.
Je to cca -500 Kč/rok oproti skautovi19-20
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ridder 21. 9. 2018 06:51

Je to D02d. Díky moc :)
Ridder
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Taki 21. 9. 2018 12:59

Pokud se využije u toho e.on variatu pro duben i doporučení, je ta sleva 1.500 počítána jen z první faktury.
U nás chodí distributor na odečty někdy v dubnu až červnu. Z toho jsem usuzoval, že se všude odečítá někdy v těch pozdně jarních měsících.

V této souvislosti mne Markil upozornil na důležitou záležitost.

U Markila chodí distributor odečítat někdy v lednu-únoru. Z toho vyplývá, že první řádná faktura u toho e.onu může být vystavena za třeba jen měsíční-dvouměsíční spotřebu a to nemusí ani u větších spotřeb činit na silovce 1.500 Kč.
Pak to chce promyslet, zda opravdu využít tu akci s doporučením či si raději nenechat vystavit smlouvu bez doporučení, ale se slevou 1.500 rozloženou do prvních dvou faktur.
Využijete-li doporučení a chodí se u vás odečítat někdy v lednu až březnu, důrazně doporučuji nahlásit Centropolu samoodečet k 31.12., který bude ale reálně reflektovat stav ke konci října-listopadu. Tento stav si i vyfotit a foto použít jako dokumentaci při případné reklamaci konečného vyúčtování u Centropolu (pokud by z nějakého důvodu nepřevzal do faktury ten samoodečet). Stejně se jinak spotřeba k 31.12. dělá odhadem..
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nafťák 21. 9. 2018 13:12

Já bych byl s tím přecházením opatrný.Zatím známe ceny na příští rok jen u Skautů,alespoň já jiné neznám.A přecházet k Obecní plynárně(200 odběrných míst) nebo k Energii na druhou(140 OM)?No,nevím.
Nafťák
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jichaj 21. 9. 2018 13:32

obecní plynárnu jsem měl cca 6 let zpět a naprosto bez problému (přešel jsem k nim s plynem z PPAS), holt když tam zavoláš...víš, kdo to na druhém konci veme :)
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 21. 9. 2018 17:56

Je nejak omezeno pocet doporuceni na jedno OM?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D.roak 21. 9. 2018 18:58

u mého om by to bylo v pohodě protože distributor dělíjí v prosinci ( az aten rok se na té komoditě protočí víc nmež 1500) u dalšího OM místa tak tam distributor v unoru tak by připadala podlě v uvavu bud potku by mohlo možné aby EON že bude dodáva třeba až od března 2019. ( vyšel n+komi EON vstříc takhle?( ,Nebo holt ta druhá vatrianta to aby se to uplatnilko v těch prvních dvou fakturách. Což se mi moic nelíbí děkuju za zkušenosti
Taki píše:Pokud se využije u toho e.on variatu pro duben i doporučení, je ta sleva 1.500 počítána jen z první faktury.
U nás chodí distributor na odečty někdy v dubnu až červnu. Z toho jsem usuzoval, že se všude odečítá někdy v těch pozdně jarních měsících.

V této souvislosti mne Markil upozornil na důležitou záležitost.

U Markila chodí distributor odečítat někdy v lednu-únoru. Z toho vyplývá, že první řádná faktura u toho e.onu může být vystavena za třeba jen měsíční-dvouměsíční spotřebu a to nemusí ani u větších spotřeb činit na silovce 1.500 Kč.
Pak to chce promyslet, zda opravdu využít tu akci s doporučením či si raději nenechat vystavit smlouvu bez doporučení, ale se slevou 1.500 rozloženou do prvních dvou faktur.
Využijete-li doporučení a chodí se u vás odečítat někdy v lednu až březnu, důrazně doporučuji nahlásit Centropolu samoodečet k 31.12., který bude ale reálně reflektovat stav ke konci října-listopadu. Tento stav si i vyfotit a foto použít jako dokumentaci při případné reklamaci konečného vyúčtování u Centropolu (pokud by z nějakého důvodu nepřevzal do faktury ten samoodečet). Stejně se jinak spotřeba k 31.12. dělá odhadem..
D.roak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod havros 25. 9. 2018 06:00

Zajímavé řešení na 12 měsíců:
https://www.bohemiadirect.cz/plus
| iPhone 12 Pro Max |
---
havros
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Taki 25. 9. 2018 07:07

Ja bych teda dobrovolne do bohemky nesel. Ty problemy pri prechazeni pak za to nestoji.. Byl jsem u nich nedobrovolne s plynem (pres e-centre, kdyz sezrali Right Power) a nechteli mne pustit ke skautum nekdy v cervnu, kdy mi koncila 24 mesicni smlouva na dobu URCITOU. Tak mi Bohemka dodavala dal BEZESMLUVNE (!), sice stale za 490, ale az nekdy do zari. Resit bych cokoliv s nimi uz nikdy nechtel.
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků