Náhrada za skautská energie

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod redhaven 30. 9. 2018 16:05

Existuje někde na netu přehledná kalkulačka faktury za plyn u různých dodavatelů i na část roku? (tzb.info.cz na část roku 2018 nefunguje)

Ti šmejdi RWE inogy mě napočítali na rozloučenou (odešel jsem ke Skautům), průměrnou cenu kW plynu 2,6 Kč...
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod audiobullys 30. 9. 2018 22:01

Markil píše:
Když už se telefonicky domluvíte a EON pošle smlouvu k podpisu, tak je v ní smluvně uvedený ceník. Takže pokud smlouvu podepíšeš a pošleš zpět, nemůžou dát jiný ceník, i kdyby mezitím přišli s novým... Maximálně by se mohlo teoreticky stát, že smlouvu pak nepodepíší oni a smlouva nevstoupí v platnost, ale to je dost nepravděpodobné. Dávají 10 dní na podpis a odeslání zpět, takže kdo to pošle v tomto termínu, neměl by mít problém.

máme 1 odbětrný místo u čezu - podaná výpověď smlouvy a paní řekla do tlf, že spolu se smlouvou ji mám poslat akceptaci výpovědi ke kterému datumu , ted plus 3 měsíce vychází na 31.12.
zbylý 2 odběrný místa máme u Skautů tam jsme poslali výpověď plný moci a opět máme ke smlouvě přiložit akceptaci výpovědi plné moci.
lhůta je cca do 15.10. odeslat aby to do 19.10. mohli zpracovat, pokud tam nebudou včas právě ty potvrzený výpovědi ke smlouvám, tak tam na smlouvě napíšou již nový ceník , jinak prý ostatním to tam leží i měsíc doma prej - ty smlouvy k podpisu

-- 30. 9. 2018 23:02 --

Mr.Scully píše:Co se myslí akceptací výpovědi stávajícího dodavatele? EON mi poslal návrh smlouvy a zřejmě plnou moc (už si nepamatuju přesně), k tomu jsem jen přiložil výpis stávající smlouvy s ČEZem a toť vše. Snad to proběhne dobře, nic víc se po mně nechtělo a výpověď by snad měl vyřídit EON.

pokud je plná moc eonu tak to vyřízují ty výpovědi za tebe, já si to vyřizuju sám
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod Taki 1. 10. 2018 07:35

audiobullys píše:pokud tam nebudou včas právě ty potvrzený výpovědi ke smlouvám, tak tam na smlouvě napíšou již nový ceník

To bude nějaký informační šum.
Jakmile pošlou smlouvu, kde je explicitně uveden ceník "...duben...", kterou podepíšu za 2 týdny a pošlu jim jí zpátky za měsíc (či doložím poslední dokument k ní později), tak mi nemůžou vrátit podespanou smlouvu, kde bude ceník "...říjen...". To by byl podvod.
Maximálně můžou neakceptovat tu původní smlouvu, nepodepsat jí a snažit se doručit k podpisu novou.
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D.roak 4. 10. 2018 22:04

Zdravim dnes mě kontaktovalo call centrum EON ohledně toho že jsem doporučený. a ohleně toho bonusu že se uplatní v prvních dvou fakturách. počkám ještě s tím co bude ve smlouvách co mi posílají. Vcera to bylo od EON odeslano. Jinak az bude u me hotovo, tak bych zvazil pokud bude cenik dobry dalsi odberene misto kdyz ta sleva na silovou elektrinu se muze uplatnit v 1 az 2 fature.
Naposledy upravil D.roak dne 5. 10. 2018 08:33, celkově upraveno 1
D.roak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 4. 10. 2018 22:25

Já se o ten bonus musel přihlásit, paní z callcentra o něm neřekla ani slovo a když jsem se připomněl, tak se smála, že mám přehled. Akorát teda už je to přes týdení, co jsem odeslal smlouvu s mým podpisem a zatím se nic neděje. Nevím, jestli napřed bude volat stávající dodavatel (ČEZ) a rozmlouvat mi to nebo jestli přijde rovnou podepsaný výtisk od EONu...
Mr.Scully
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod taylor729 5. 10. 2018 03:22

Ohledne spotreby elektriny, platim prumerne 400-500 mesicne. Tedy pocitac nemam zapnuty porad a i tak casteji ntb, potme nežiju (naopak jsem noční clovek, takze svitim hodně). Standby spotrebu moc neresim, meril jsem to a pres 1W standby jsem na nic nenarazil a i ten 1W vyjimecne, casto je standby odber nemeritelny ( < 0.1W). Za to porad vsechno dusledne vytahovat ze zasuvky mi to nestoji.
Pocitac záleží jaky, stary pocitac Pentium D, 1x HDD, 2x DVD mechanika, podprumerna graficka karta si vzal 120W i v idle, novy (i5 8xxx, SSD, HDD, zadna mechanika a integrovana intel grafika) si vezme v idle pod 50W. Ntb v idle bere pod 20W komplet.
Osvetleni LED, troubu a sporak pouzivam zridka a lednici mam spise mensi, pracka pere normalne, rekl bych prumerne 2 cykly tydne, nekdy vic kdyz peru povleceni. Misto serveru provozuju router s HDD a ten si v idle vezme tusim pod 10-15W komplet.
Cena za vodu je samozrejme jina vec, to je, zvlast tepla voda, draha legrace.
Naposledy upravil taylor729 dne 5. 10. 2018 03:26, celkově upraveno 8
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod taylor729 5. 10. 2018 03:22

.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod Markil 5. 10. 2018 07:53

Mr.Scully píše:Já se o ten bonus musel přihlásit, paní z callcentra o něm neřekla ani slovo a když jsem se připomněl, tak se smála, že mám přehled. Akorát teda už je to přes týdení, co jsem odeslal smlouvu s mým podpisem a zatím se nic neděje. Nevím, jestli napřed bude volat stávající dodavatel (ČEZ) a rozmlouvat mi to nebo jestli přijde rovnou podepsaný výtisk od EONu...

Jestli se ozve ČEZ s doručením podepsané smlouvy moc nesouvisí. Nevím, jak rychle ty smlouvy EON posílá, ale ČEZ se může ozvat jedině až poté, co obdrží výpověď.
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod audiobullys 5. 10. 2018 11:47

27.9. čt před svátkem telefonát, smlouvy přišly včera 4.10. ve čtvrtek
povídala stará že snad v po jí přišel email že smlouvy jsou odeslány, ale pokud je to nějaké obchodní psaní tak to nemá lhůtu doručení druhý den ale i více dní.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod nikko 5. 10. 2018 16:54

audiobullys píše:27.9. čt před svátkem telefonát, smlouvy přišly včera 4.10. ve čtvrtek
povídala stará že snad v po jí přišel email že smlouvy jsou odeslány, ale pokud je to nějaké obchodní psaní tak to nemá lhůtu doručení druhý den ale i více dní.

Co píšou ve smlouvě o bonusu 1500 Kč pro nového zákazníka, který byl doporučen klientem EONu? Je to 1500 Kč celkem v prvních dvou fakturách nebo 1500 Kč jen v první faktuře? Pokud totiž jen v první faktuře, která bývá jen za období leden-duben, část bonusu by při malé spotřebě elektřiny mohla propadnout.
Děkuji za odpověď :-)
nikko
Nadšenec

Odeslat příspěvekod audiobullys 5. 10. 2018 17:05

Bez doporučení je sleva 1500 do první a druhé faktury.s doporučením je sleva do první faktury sice jen 1500 Kč ale plus bonus pro toho kdo tě doporučuje 1500 Kč na účet, kterej se vyplňuje zvlášť.

-- 5. 10. 2018 18:09 --

Este je bonus 1500 Kč za plyn a 5000 Kč za sysleni elektřiny na zimu ze solaru :-)
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 5. 10. 2018 23:33

audiobullys píše:27.9. čt před svátkem telefonát, smlouvy přišly včera 4.10. ve čtvrtek
povídala stará že snad v po jí přišel email že smlouvy jsou odeslány, ale pokud je to nějaké obchodní psaní tak to nemá lhůtu doručení druhý den ale i více dní.


Jo, smlouvy mi taky přišly za pár dnů, hned jsem je podepsal a poslal zpátky, je to už něco přes týden a netrpělivě čekám, kdy dorazí zpět podepsané ze strany EONu, teprve pak budu klidnější. (A vzhledem k existenci retenčního oddělení u ČEZu by mě zajímalo, jestli ta nová smlouva s EONem už je finální, nebo se výpověď ČEZu dá nějak v té tříměsíční výpovědní lhůtě ještě stáhnout - dělat to nehodlám, ale zajímalo by mě to spíš teoreticky).
Mr.Scully
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Taki 7. 10. 2018 18:14

Tak a s e.onem je game over.
Novy cenik variant pro 2018 zari, platny od pulky zari (vtipne s ohledem na zverejneni 3 tydny po tomto datu).
Oproti variant pro 2018 duben stale platby +12% a treba NT v D25,26 +44% (!!!)
E.on jiz o nove zakazniky nestoji..
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D.roak 7. 10. 2018 21:04

no zdravim kdyz me poprve kontaktoval eon tak mi rikal ze kdyz to s nimi domluvim na callcentru, aby mel tu cenu Duben takze to musim telefonicky s nimi vyridit min tyden.
Eon volali 4.10 potvrdili mi ze budu mit cenik duben, a ten bonus . EON to odesila ve ctvrtek 4.10. Zatim mi postou nic nedorazilo. Pokud v návrhu smlouvy bude v priloze ten cenik zari tak to stornuju
D.roak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod nikko 7. 10. 2018 21:33

D.roak píše:no zdravim kdyz me poprve kontaktoval eon tak mi rikal ze kdyz to s nimi domluvim na callcentru, aby mel tu cenu Duben takze to musim telefonicky s nimi vyridit min tyden.
Eon volali 4.10 potvrdili mi ze budu mit cenik duben, a ten bonus . EON to odesila ve ctvrtek 4.10. Zatim mi postou nic nedorazilo. Pokud v návrhu smlouvy bude v priloze ten cenik zari tak to stornuju

Podle obchodníka EONu je pro platnost ceníku rozhodující datum, ve kterém došlo k telefonickému uzavření smlouvy. Pokud ti volali 4.10., budeš mít v papírové smlouvě ceník z dubna 2018. Nevadí, že ti smlouva dorazí poštou až příští týden a nevadí, že ji podepíšeš až příští týden, přestože pro nové zájemce platí příští týden už říjnový ceník.
nikko
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků