Náhrada za skautská energie

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Taki 10. 10. 2018 08:30

Pokud reklamaci neuznaji, je tu pred soudem jeste eru..
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod inogy 10. 10. 2018 08:59

To bych si nebyl tak jist.
inogy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod linda78 10. 10. 2018 16:02

Ja teda skautskou energii neznam, tak nemuzu hodnotit. Mam dodavatele Bohemia Energy, ktery jsem pred lety menila za PRE, kde jsem byla fakt nespokojena.. hroznej pristup. Jsem ted u bohemky tak 3 roky a hodnotim to kladne. Ceny jsou ok, mam nakej vyhodnej produkt za lepsi ceny a chovani z jejich strany bylo taky dobry. S dalsimi dodavateli zkusenost uz nemam..
linda78
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 10. 10. 2018 19:20

A co znamenaji "lepsi ceny" konkretne?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 10. 10. 2018 19:48

inogy píše:To se mylis, protoze kdo ma v ruce penize, prenechava vymahani druhe strane. Kdybys nezaplatil, museli by podat zalobu oni, nesli by tak i dukazni bremeno, takhle poneses dukazni bremeno ty a zalobu budes podavat take ty.

Nebo si snad myslis, ze reklamaci uznaji a penize dobrovolne vrati? :D :oboze :nenapadne


Presne tak a proto chytry odberatel ma poddimenzovane zalohy a ten mene chytry si spori a pak ma radost z vraceneho preplatku...

Ale poradim ti:

1) reklamace Podaná přesně podle obchodních podmínek dodavatele ve lhůtě.

Budou se hájit, že nechtěli dopustit, abys byl bez dodavatele, aby to odpojili ti elektroměr, apod. což je zjevný nesmysl… Elektroměr se odpojuji až po 30 dnech bez dodavatele, to oni dobře vědí, a teď to víš i ty.

2) výzva k vydání bezdůvodného obohacení

Z důvodu, že mi účtujete Fakturou číslo:… dodávku za období od… do… ve výši kWh NT… VT… , v tomto období byla již naše smlouva ukončena, tzn. pokoušíte se mi naúčtovat dodávku, která není podložená platnou smlouvou, vás tímto vyzývám k vydání bezdůvodného obohacení v částce… Kč.

Vydání bezdůvodného obohacení proveďte na můj bankovní účet číslo… nejpozději do 30 dnů od doručení této výzvy, tato výzva má Současně účinky dle paragrafu 142a osř. - upozorňuje, že podám bez dalšího návrh na vydání platebního rozkazu k soudu, čímž vám vzniknou další náklady, současně podám návrh na zahájení správního řízení u energetického regulačního úřadu pro Podezření na vadné vyřízení reklamace v neprospěch spotřebitele - Účtování dodávky bez platné smlouvy, auto dodávku jsem ja ně stál a ne hodlám jí hradit. Domnívám se, že lze snadno předjímat rozhodnutí soudu rozhodnutí energetického regulačního úřadu o tom, kdy má stávající dodavatel uvolnit odběrné místo a umožní tak přihlášení nového dodavatele.


-- 10. 10. 2018 20:50 --

linda78 píše:Ja teda skautskou energii neznam, tak nemuzu hodnotit. Mam dodavatele Bohemia Energy, ktery jsem pred lety menila za PRE, kde jsem byla fakt nespokojena.. hroznej pristup. Jsem ted u bohemky tak 3 roky a hodnotim to kladne. Ceny jsou ok, mam nakej vyhodnej produkt za lepsi ceny a chovani z jejich strany bylo taky dobry. S dalsimi dodavateli zkusenost uz nemam..


A vraceji ti preplatky, tak je o vyhodny, co vic si muze clovek prat ;-)

Jinak přístup jako co, daš plnou moc novému dodavateli a ten všechno zařídí…
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Markil 11. 10. 2018 08:15

Taki píše:Tak a s e.onem je game over.
Novy cenik variant pro 2018 zari, platny od pulky zari (vtipne s ohledem na zverejneni 3 tydny po tomto datu).
Oproti variant pro 2018 duben stale platby +12% a treba NT v D25,26 +44% (!!!)
E.on jiz o nove zakazniky nestoji..


To bylo přece jasné od začátku, že je to jen na chvilku. EON nikdy už z principu nepatřil a těžko bude někdy patřit mezi nejlevnější dodavatele... Prostě jen s tím dubnovým ceníkem zaspal a byl rázem "levný" oproti ostatním. Takže to bylo spíš o štěstí, že když Skauti oznámili výsledek výběrového řízení s cenami na další 2 roky, měl EON ještě tento ceník. Jinak budou Skauti asi pořád mezi nejvýhodnějšími, pokud ne úplně nejvýhodnější, a navíc se člověk nemusí moc starat. Proto jsem odcházel s těžkým srdcem, nicméně 4000-4750 Kč úspora za 2 roky díky tomu dubnovému EON ceníku rozhodla, že jsem s elektřinou přešel. Na plynu by byla úspora jen pár set Kč, takže ten zůstal u Skautů. Po 2 letech předpokládám s elektřinou návrat ke Skautům (jen si pohlídat termín výpovědi EONu, jinak nakonec díky automatické prolongaci s nevýhodným ceníkem prodělám) :-D

yournam píše:Zdravím,

čtu si zdejší příspěvky a nejsem si jistý aktuálním stavem. Potřeboval bych změnit dodavatele z ČEZ na dobu neurčitou pro sazbu D45d pro rodinný dům, kde je vše včetně vytápění na elektřinu. V kalkulačce TZB info při orientačním propočtu (vlastní data spotřeby od koupi domu zatím nemám) mi vycházelo jako nejlepší Skautská energie, potom Bohemia Energy Garance 2018 a Comfort Energy PRIM PLUS 2018...ten E.ON mi tam nevyšel. Trochu se ztrácím, co byste doporučili jako nejvýhodnější v současnosti?
Hledám tarif klidně na dobu určitou 2-3 roky, pokud má jít cena nahoru.
Pokud skautskou energii, nebyli jste náhodou někdo skautem a nemůžete dát doporučení?

Díky!


Přechodem ke Skautům uděláš podle mne to nejlepší, co za současné situace lze. Navíc je to velmi seriózní dodavatel a pro normální lidi, kteří nechtějí neustále sledovat cenový vývoj a přecházet od jednoho dodavatele k druhému, je to nejlepší volba i dlouhodobě. Přesně tohle totiž oni dělají za Tebe. Bohemia Energy nebrat ani omylem, to je jako upsat se ďáblu :lol: Referencí o jejich šíleném jednání a chytácích najdeš na internetu plno. Jinak ke Skautské energii tu je speciální téma: viewtopic.php?f=334&t=1265892&st=0&sk=t&sd=a&start=90 a je tam i info o možnostech, jak se tam dostat (buď pozvánka od skauta, nebo si požádat přes jejich web s uvedením skauta nebo bývalého skauta, nebo přes pionýr)

-- 11. 10. 2018 09:15 --

Taki píše:Tak a s e.onem je game over.
Novy cenik variant pro 2018 zari, platny od pulky zari (vtipne s ohledem na zverejneni 3 tydny po tomto datu).
Oproti variant pro 2018 duben stale platby +12% a treba NT v D25,26 +44% (!!!)
E.on jiz o nove zakazniky nestoji..


To bylo přece jasné od začátku, že je to jen na chvilku. EON nikdy už z principu nepatřil a těžko bude někdy patřit mezi nejlevnější dodavatele... Prostě jen s tím dubnovým ceníkem zaspal a byl rázem "levný" oproti ostatním. Takže to bylo spíš o štěstí, že když Skauti oznámili výsledek výběrového řízení s cenami na další 2 roky, měl EON ještě tento ceník. Jinak budou Skauti asi pořád mezi nejvýhodnějšími, pokud ne úplně nejvýhodnější, a navíc se člověk nemusí moc starat. Proto jsem odcházel s těžkým srdcem, nicméně 4000-4750 Kč úspora za 2 roky díky tomu dubnovému EON ceníku rozhodla, že jsem s elektřinou přešel. Na plynu by byla úspora jen pár set Kč, takže ten zůstal u Skautů. Po 2 letech předpokládám s elektřinou návrat ke Skautům (jen si pohlídat termín výpovědi EONu, jinak nakonec díky automatické prolongaci s nevýhodným ceníkem prodělám) :-D

yournam píše:Zdravím,

čtu si zdejší příspěvky a nejsem si jistý aktuálním stavem. Potřeboval bych změnit dodavatele z ČEZ na dobu neurčitou pro sazbu D45d pro rodinný dům, kde je vše včetně vytápění na elektřinu. V kalkulačce TZB info při orientačním propočtu (vlastní data spotřeby od koupi domu zatím nemám) mi vycházelo jako nejlepší Skautská energie, potom Bohemia Energy Garance 2018 a Comfort Energy PRIM PLUS 2018...ten E.ON mi tam nevyšel. Trochu se ztrácím, co byste doporučili jako nejvýhodnější v současnosti?
Hledám tarif klidně na dobu určitou 2-3 roky, pokud má jít cena nahoru.
Pokud skautskou energii, nebyli jste náhodou někdo skautem a nemůžete dát doporučení?

Díky!


Přechodem ke Skautům uděláš podle mne to nejlepší, co za současné situace lze. Navíc je to velmi seriózní dodavatel a pro normální lidi, kteří nechtějí neustále sledovat cenový vývoj a přecházet od jednoho dodavatele k druhému, je to nejlepší volba i dlouhodobě. Přesně tohle totiž oni dělají za Tebe. Bohemia Energy nebrat ani omylem, to je jako upsat se ďáblu :lol: Referencí o jejich šíleném jednání a chytácích najdeš na internetu plno. Jinak ke Skautské energii tu je speciální téma: viewtopic.php?f=334&t=1265892&st=0&sk=t&sd=a&start=90 a je tam i info o možnostech, jak se tam dostat (buď pozvánka od skauta, nebo si požádat přes jejich web s uvedením skauta nebo bývalého skauta, nebo přes pionýr)
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod D.roak 17. 10. 2018 13:21

Tak mam informaci ze vcera smlouvu co jsem jim zasilal zpet zaevidovali. A az ji zpracuji tak mi poslou zpatky. ( cekal jsem ze se to nekde na poste zadrhneú zatim to jde tak jak ma
D.roak píše:Tak dneska prisel dopis z EON se smlouvou. není podesano za EON. A je tam uveden ceník EON Variant PRO duben. Tak jak dam dohromady vse co chteji poslat zpatky tak poslu na EON.
nikko píše:
D.roak píše:no zdravim kdyz me poprve kontaktoval eon tak mi rikal ze kdyz to s nimi domluvim na callcentru, aby mel tu cenu Duben takze to musim telefonicky s nimi vyridit min tyden.
Eon volali 4.10 potvrdili mi ze budu mit cenik duben, a ten bonus . EON to odesila ve ctvrtek 4.10. Zatim mi postou nic nedorazilo. Pokud v návrhu smlouvy bude v priloze ten cenik zari tak to stornuju

Podle obchodníka EONu je pro platnost ceníku rozhodující datum, ve kterém došlo k telefonickému uzavření smlouvy. Pokud ti volali 4.10., budeš mít v papírové smlouvě ceník z dubna 2018. Nevadí, že ti smlouva dorazí poštou až příští týden a nevadí, že ji podepíšeš až příští týden, přestože pro nové zájemce platí příští týden už říjnový ceník.
D.roak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Taki 18. 10. 2018 09:10

Mám již obě smlouvy zpět (za svá 2 odběrná místa). Postrádám zatím jen odměnu za doporučení, ale to bych počkal s urgencí až na leden, kdy začnou dodávat.
Podepsanou smlouvu zašlou cca 2-3 týdny poté, co jim jí pošlete.. Druhá je datovaná k 10.10. a i v průvodním dopise je jednoznačně uvedeno, že se jedná o variant duben.
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 19. 10. 2018 13:13

Já už ji mám taky zpátky, byly to opravdu ty tři týdny. V telefonu paní vysloveně říkala tvé jméno, žes mi je doporučil, tak snad ti provize v řádech pár měsíců přijde, já se pak kdyžtak ozvu :D
Mr.Scully
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod D.roak 21. 10. 2018 10:59

Taky potvrzuji to ze kdyz me poprve klontaktovala, tyk zminila primo jmeno toho kdo me doporucil.
zatim stale nemam zpatky
D.roak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Taki 29. 10. 2018 12:16

Dnes dorazily od e.onu peníze :tleskani za první čtyři doporučené.
Mí "obmyšlení" již byli kontaktováni do SZ ;-)
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 29. 10. 2018 12:56

Taki: panecku to se nekdo ma, ze ma koho doporucovat :) Ja pokud nekoho zkusim doporucit, lidi se vysmejou a reknou ze radsi tisicovku jeste pridaj :D
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod xls 29. 10. 2018 14:12

Nevolal vám náhodou někdo z Centropolu? Brala to dneska manželka a že prý u nich s energiemi jsme a odcházíme pryč, tak že mi chtějí dát nabídku, která se neodmítá - ale firmu si přesně nenapsala. Vcelku správně je jen odpálkovala, ať mě kontaktují mailem. Tak jsem zvědavej, jestli něco nezkouší, u skautů jsem zůstal. Zároveň ale říkali, že je někdo koupil, takže jestli to nezkouší třeba BE pod pláštíkem 3-E.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod ripper6 29. 10. 2018 18:57

xls: a potom te vypnou z toho prechazeni a budes litat a resit tejden nez to nahodis a vyresit kdo to proved... tam potom usetrena tisicovka treba vs cas a starosti no nevim :D
Tady ukazka..

Zaclo to tim ze jsem byla u PRE kde mi nevyhovovali sazby co platim za byt 2kk a neustale me otravovala operatorka z Rwe ze maji vyhodne podminky lepsi ceny a ze kdyz budu ve financni tisni tak se mohu s nimi kdykoliv domluvit a ze k odpojeni elektriny dochazi v tech nejhorsich pripadech. Tak jsem se tedy nechala zlanarit jak je to dobrym zvykem techto operatoru nalakat na vyhodne ceny. Pani byla moc mila ochotna vyridit muj prestup z pre do rwe vse vyridila za me. Akorat jsem tam mela probkem ze jsem mela nejaky zavazek u pre tudiz jsem musela zaplatit 5000 sankcni poplatek za prestup. Vse jsem ucinila i pani na rwe a uz nic nebranilo memu prestupu. Z duvodu ze tu moc enpobyvam stara se mi o byt babicka a ja jsem v zahranici asi zrejme prehlidla nejake vyzvy atd o spolecnosti Rwe (JAK JSEM DNES ZJISTILA ZADNOU VYPOVED MI POSTOU NEDORUCILI)pouze emailem ze pokud neuhradim smesnou castku tak dojde k odpojeni nacez jsem hned odepsala ze prosim o splatkovy kalendar ketry mi pote zamitli.2 den na to jsem sla a slozila jsem penize na jejich ucet!(24.10-'D
Dnes mi prisli v 8 h rano kdy mi syn kouka na pohadky a obvykle se chce dobe napapat a priproavovat do skolky mi vypli elektrinu! Volala jsem cela rozhorcena jak je mozne ze mi to vypojili jedna operatorka mi dokonc sdelila ze ZADNOU ZADOST O VYPOJENI TAM NEVIDI TAK JSEM CELA ROZHORCENA JELA NA JEJICH POBOCKU KDY MI JEJICH ZAMESTNANKYNE TAKE NEDOVEDLA SDELIT PROC MAM VYPOJENOU ELEKTRINU A PRITOM MAM VSE ZAPLACENE! POTE Z NI VYPADLO ZE ME OD 18 SRPNA URGUJI SE SPOZDNYMI ZALOHAMI A ZE CHTEJI ODSTOUPIT OD SMLOUVY PODOTYKAM ZE JSEM U RWE OD 1.SRPNA A ONI ME URGUJI OD 18 SRPNA ZE Z JEJICH STRANY BYLO 30.10 DAN PODNET K VYPOJENI PRITOM UZ 30.10 PENIZE DAVNO NA UCTE MELI! A A BY TOHO NEBYLO MALO POTE MI SLECNA SDELI ZE ME PRIJDOU ZAPOJIT DO 10 DNU???!!!
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod xls 29. 10. 2018 19:44

Se uklidni, já nikam nepřecházím, to prostě skauti přesoutěžili dodavatele.
xls
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků