Tepelné čerpadlo IVT vs. HOTJET

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Roman17 27. 4. 2019 22:21

Dobrý den,
od dvou firem jsem si nechal zpracovat nabídku na tepelné čerpadlo do staršího dvougenerační domu. Jedna mi doporučuje IVT AIR X 170 a druhá HOTJET 20ONE2.
Cenově to vychází stejně.

Budu rád za vaše odborné názory.
Roman17
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod m_p_ 28. 4. 2019 09:31

Při stejné ceně bych šel do IVT. Je to švédská kvalita, kdežto HOTJET je česká slepenina. Mrknul bych i na NIBE, jsou teď nejvíce instalovaná, myslím, že by mohli vyjít lépe než IVT, přitom budou mít širší servisní síť. A dobrý poměr cena/výkon mají asijci - LG, Samsung,... Nebrat Čínu (Nordline atd).

-- 28. 4. 2019 08:35 --

Nicméně bych se zeptal, proč vůbec tepelné čerpadlo. Pro dům do 6 kW bych dal elektrokotel (malé investice, nízký tarif pro zbytek spotřebičů), pro větší ztráty bych dal plyn, je-li v místě. Je to levnější na instalaci, servisovat to umí každý jouda a plyn je teď cenově v pohodě. Tepelné čerpadlo je raketa, málokdo to umí opravdu servisovat, roční servis je drahý a o dílech ani nemluvím.
m_p_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod aaischa 28. 4. 2019 17:35

HOTJET určitě ne, viz mnoho diskusí po internetu, horší kvalita servisu, celkově nižší kvalita výrobku.. IVT či NIBE jsou kvalitní výrobky, je li cena stejná či podobná není co řešit..
aaischa
Diskutér

Odeslat příspěvekod bodyczech 28. 4. 2019 19:53

Jen se budu opakovat, ale pokud vybíráte z těchto dvou značek, pak tedy IVT.
Já bych opět volil PZP.
bodyczech
Diskutér

Odeslat příspěvekod Roman17 28. 4. 2019 22:38

Děkuji za odpověď.
Roman17
Kolemjdoucí