Prominutí DPH u plynu a elektřiny

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod qxdxqxdx 24. 10. 2021 18:59

To zní sice logicky a spravedlivě, ale na spravedlnost a logiku já už nevěřím.
qxdxqxdx
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod saabik 24. 10. 2021 21:50

Rop píše:Vše se řídí datem přijetí platby dodavatelem. Když bude v listopadu a prosinci, tak bude bez DPH.

Z toho pro FO vyplývá neplatit poslední 2 měsíce zálohu. Je tak?
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qxdxqxdx 25. 10. 2021 10:20

Proč?
qxdxqxdx
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod marax1 25. 10. 2021 10:32

Tím jsem chtěl říci, že je jedno, jaké platíte zálohy.
marax1
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod qxdxqxdx 25. 10. 2021 10:58

Já vím, ale po tom, co napsal Rop, už tomu nevěřím.
qxdxqxdx
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod marax1 25. 10. 2021 12:04

Máte platební kalendář . Pokud zaplatíte dopředu, dodavatel s tou platbou nic neudělá, bude jen na jeho účtu, bude to předplacená platba. Dodavatel si to zaúčtuje, až bude ten správný měsíc, a odvede svoje DPH.
marax1
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Rop 25. 10. 2021 15:38

marax1: to se bohužel mýlýte. Odpuštěno DPH je:
a) z vyúčtování (rozdíl mezi cenou bez DPH a zálohami bez DPH) s datem uskutečnění zdanitelného plnění (což je den odečtu) mezi 1. 11. a 31. 12.
b) ze záloh s datem platby mezi 1. 11. a 31. 12.
Zkuste si přečíst bod 1 prominutí - https://www.mfcr.cz/assets/cs/media/Fin ... 1-c-34.pdf a k tomu zkuste hledat v zákoně o DPH.
Pro to, co píšete vy nenacházím vůbec žádnou legislativní oporu. Můžete uvést zdroj?
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrmegac 25. 10. 2021 18:37

Jestliže mám roční vyúčtování v půli ledna, je výhodné provést samoodečet 1.11 a 31.12.? Předpokládám, že před vánoci a v průběhu vánoc bude u mě spotřeba nejvyšší proti ostatním měsícům v roce. Tedy tyto 2 měsíce dle mého odhadu budou mít tak o 30% větší spotřebu než průměr zbylých měsíců v roce.
petrmegac
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rop 25. 10. 2021 19:12

https://byznys.hn.cz/c1-66990760-jak-to ... vi-experti

https://www.podnikatel.cz/clanky/znasil ... a-energie/

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/dano ... pou-178515

Hlavně v tom posledním článku už hrozí MF, že pokud někdo si uměle navýší zálohy, že se bude jednat o zneužití práva. Přitom právě MF zneužilo právo a je v rozporu se směrnicí EU. :roll:
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brouter 26. 10. 2021 07:42

Rope, jeste jsem jednou prochazel tvuj priklad 1.2 a nevim zda ho dobre chapu. Pokud jsem to pochopil dobre, tak pises, ze pokud clovek platil cely rok zalohy a mezi 1.11-31.12. bude mit rocni zuctovani a zaplatil na zalohach vic nez bude stat elektrina, tak zjednodusene se mu preplatek snizi vlastne o 21%, tedy pokud by mel preplatek bez dph 100.000 kc, tak dostane o 21.000 kc mene nez drive. Chapu to zjednodusene spravne?
brouter
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rop 26. 10. 2021 14:04

Podle mého názoru ano. Ale spousta daňových poradců si to nemyslí. Já jsem však nenašel legislativně nic, co by mou teorii vyvracelo. Ani MF na webu nepíše nic o přeplatcích, ale pouze o nedoplatcích.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlkoslav 26. 10. 2021 16:19

Jestli to dobře chápu, tak by bylo véélikou chybou zaplatit zálohy DPI ještě v říjnu. Tím větší chybou, čím je předepsaná záloha vyšší a následné vyúčtování nižší. Mně se to sice pořád nezdá, ale minimálně z důvodu předběžné opatrnosti zaplatím těm plynařským šmejdům až 1. listopadu. Měl jsem zálohu 2500,- a ti šmejdi chtějí včil 17900,- :roll: *****!
A jestli to tak opravdu je, tak by bylo dobré udělat pořádné haló, aby tu chybu udělalo co nejméně lidí. Zavolejte to někdo do TV N@ha atp.
vlkoslav
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod dr._lukas 26. 10. 2021 17:23

Vidíš to :-), jak krásně tady všichni dohromady spolupracujeme..V době, kdy platby odchází okamžitě se s jedním dnem neposerou :-D
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 26. 10. 2021 17:26

Ale oni to novináři vědí, v TV i rádiu jsem dnes slyšel podobné případy DPI záloh. Jen lidi politovali, že snad mají úspory a po svižném přesunu dodávek od DPI jim to pak při vyúčtování tento dodavatel vrátí, to je vše co řešili.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod vlkoslav 26. 10. 2021 17:31

Novináři vědí prd. Tady nejde (jenom) o zálohy. Nakonec se přebytek vrací. Ale s tím DPH by to mohla být další ztráta.
vlkoslav
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků