Prominutí DPH u plynu a elektřiny

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 14. 1. 2022 16:17

Ale ty si muzes u CEZu nastavit, dokonce i predem, jak nalozit s preplatkem.

U EON to lze nastavit az po vyuctovani. Tedy to, ze se preplatek nema vracet, ale ma se pouzit na dalsi obdobi.

Ps: ja ti nepovim, jestli v takovem pripade bude nebo nebude narok na odpocet. To ti odpovi ROP, novy administrator.
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirka.2 2. 2. 2022 14:33

Ví se už tedy jak naloží s rozpuštěným přeplatkem a jestli to bude pro další období po vyúčtování taktéž zahrnuto s 0% dph?

Jinak pro info, konkrétně ČEZ počítá do faktury(vyúčtování) jen ty zálohy který měly splatnost před datem vyúčtování. Ale předepsané zálohy(u mě na tomhle konkrétním místě od února do května) které jsou zaplacené (ale ještě ne po splatnosti) nechává až na další vyúčtování, tak minimálně i to by mělo být s 0% dph pokud dodrží literu zákona. Jen v tom ted bude příšernej, ale naprosto příšernej bordel.
Jirka.2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 2. 2. 2022 16:37

Zkontrolujte si u vsech OPM datum odectu, u jednoho registruji posun na konec tohoto tydne, coz je dost nemile.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Suky. 5. 2. 2022 15:29

Měl jsem mít u ČEZu vyúčtování v květnu, tak jsem v prosinci zvýšil zálohy a zaplatil je až do konce a těšil se na -DPH.
Ale teď koukám, že mi vyúčtování udělali už v lednu (po 2 měsících po DPI), no to jsem zvědav, jak to s tím DPH dopadne :shock:
Suky.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 5. 2. 2022 17:39

Tak na jednom OPM uz fyzicky nedoplatek (ale faktura zadna). Nicmene diky tomu jsem si potvrdil, ze zalohy opravdu zauctovali jako zalohy a tudiz DPH dolu by melo pokracovat i nadale :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod jjrr 19. 5. 2022 20:02

Takže jsem platil asi v prosinci vysokou zálohu zbytečně.
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Rop 20. 5. 2022 08:22

Asi ne. Jak bys to chtěl udělat prakticky? Především u těch, kterým přišlo vyúčtování? Prodejci postupovali v dobré víře, zákazníci také. Stát to DPH už neuvidí. Spíš se jedná o facku bývalé ministryni.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jjrr 20. 5. 2022 10:04

No ale mě roční vyúčtování teprve čeká někdy v listopadu. Do té doby to zruší.
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Rop 20. 5. 2022 15:46

Přezkum opatření obecné povahy nemá v daňovém řádu žádný závěr, od kdy platí závěry přezkumu.

Ve správním řádu je uvedeno toto: Soulad opatření obecné povahy s právními předpisy lze posoudit v přezkumném řízení. Usnesení o zahájení přezkumného řízení lze vydat do 1 roku od účinnosti opatření. Účinky rozhodnutí v přezkumném řízení nastávají ode dne jeho právní moci.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod abyx 1. 6. 2022 06:08

Tak u mne to vyslo na jedničku. Ušetřeno celé DPH (ze zaplacených záloh) za 6 měsíců (2100,- Kč). Takže ještě jednou díky za inspiraci ;-)
Přílohy
CEZ_vyuctovani.jpg
abyx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bufalobil1 1. 6. 2022 09:05

dva litry dobrý :)
bufalobil1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Suky. 24. 6. 2022 13:25

Zrušení DPH na energie bylo nezákonné, daň však nikdo doplácet nebude

Stanjurem zrušené rozhodnutí znamená, že v mém blížícím se vyúčtování plynu nebude odpuštěno DPH za zálohy v listopadu a prosinci?
Suky.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rop 24. 6. 2022 14:25

Nic takového se dít nebude. Odpuštění DPH proběhlo v listopadu a prosinci. Na vyúčtování nemá vliv, nelze v červnu měnit daňové povinnosti za listopad a prosinec minulého roku.
Rozhodnutí je politické.
Podívejte se na tento příspěvek: https://www.linkedin.com/feed/update/ur ... 060672512/
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wit.cz 24. 6. 2022 17:25

Nám prosincovou extraplatbu 3460 Kč (+ standardních 540 Kč) rozdělili na několik plateb ve vyúčtování, kde jsou najednou přijaté 23.5. jakože na 5 měsíců (leden - květen), kdy jsme platili jen 10 Kč a pak na budoucí platby, které ve vyúčtování nejsou. Kvůli tomu si teď nejsem jistý, jestli je výpočet tak, jak jsme tady předpokládali v zimě, ale řekl bych že tím "přepsáním" data přijetí, to samozřejmě ztrácí.

@Rope, můžu ti někam nahrát vyúčtování a poslat do SZ? Kouknul bys na to prosím?
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků