Spotřeba elektřiny domácnosti / spotřebičů

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod petrmegac 19. 1. 2022 18:24

1,6M za rok. Lednička, pračka, myčka, sušička, indukce. Co jsem doma pořád počítač a televize. A zda se mi to moc no.
petrmegac
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mastodont1 20. 1. 2022 16:33

pred 10 lety jsem mel spotrebu 2.0mwh a to jsem byl sam, a vse porad vyply, zadne vareni, s notebookem.
dnes s deckami uz jsem nad 4MWh a odhadoval bych:
* 1,2 jenom PC v dobe kovidokracie,
* 0,6 server NAS
* 0,6 vyple zarizeni (hafo gadgetu)
* 0,2 TV a hifi
* 0,15 pracka
* 0,2 lednice (0.55kwh denne jak rika kamil2268 i dle "googlu", min urcite ne)
* 0,1 trouba
zbytek nevim. zarovky jsou LEDky. vim ze kazde decko pridalo 0.5mwh, pak server pridal, pak kovidí prace z domova a navic prechod z notebooku na vykonne PC zas 0.5. a tak to stale roste.

"Přibližná průměrná roční spotřeba jedné domácnosti činí 2 500 kWh / 2-3osoby":
https://vas-pomocnik.cz/blog/jak-spravn ... potrebicu/

-> jo tak to dokonce sedi na pocet lidi nebyt PC+NAS. 0,6 spotrebu da mozna osamelej setrici duchodce nebo student v garsonce.
mastodont1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Viamala 20. 1. 2022 23:33

https://www.youtube.com/watch?v=G5QPHog-WXo

Jak budeme v zimě "topit" domácí FVE, 1 den, slovy jeden den z 31 dnů v měsíci.
Viamala
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Pravý Tomáš Marný 21. 1. 2022 08:39

mastodont1 píše:* 0,2 lednice (0.55kwh denne jak rika kamil2268 i dle "googlu", min urcite ne)

V r. 2016 jsem koupil novou lednici a pár měsíců jsem to měřil, takže červenec průměr 0,60 kWh denně, říjen 0,50 a listopad 0,40.
Pravý Tomáš Marný
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 21. 1. 2022 10:59

Tak to ti vychazi docela dobre, mam dvoukridlou lednici a realne jsem na cca 1,3 kWh/denne (za hodinu to dle spusteni kompresoru dela 0.055 kWh).

Lednice-spotreba.png
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aaischa 21. 1. 2022 11:06

3x PC, Sklokeramická deska + trouba (častý pečení a vaření), nějaký nářadí,bojler, Tepelný čerpadlo, cca 12MWh/rok
aaischa
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 21. 1. 2022 11:13

aaischa: jakmile do toho zacnes motat topeni/ohrev TUV a neupresnis, kolik padlo na ne, tak je ta hodnota naprosto nicnerikajici.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Viamala 21. 1. 2022 12:50

Dříve nebyl problém na topení el. kotlem protopit i 30MWh za 6000Kč, pak se to stáhlo na cca 17-20MWh a dnes už máme pouze další Pomník "ekologizace" v kotelně tento elkotel. Ohřívat TUV, která není využita na sprchování je čiré šílenství v dnešní době Eu luxus cen. Leda překopat celé vedení TUV v domě a vrazit do toho další až desítky tisíc s nuceným oběhem TUV, protože ty ztráty než doteče TUV přes celý dům do patra a pak stejně zůstane v trubkách chládnout. Z tohoto pohledu se jeví výhodné ohřívat vodu plynem nebo teoreticky průtokovými ohřívači u baterií.
Viamala
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod aaischa 21. 1. 2022 13:33

Tč 4700kwh za zimu, bojler 1200 a nejaky drobny, oboje ma svůj elektroměr.. Než dotace tepla z bojleru náplním konev cca 8L a s tím zaleju haldu kytek co mám doma takže voda naprázdno neteče.. Samo nějaké ztráty tepla v trubkách jsou.
aaischa
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dollf 21. 1. 2022 18:54

Byt 70m2 2osoby, TUV z bojleru 160l, vaření sklokeramika, topení podlahou (topné kabely) 12-15MWh/rok. Bez topení 4-5MWh. Komplet Smart-cidla,kamery,světla ATP. Tuto zimu koupená klima na topeni-spotreba Klimy cca 100-150kwh/měsíčně. Takže by se to mělo ustálit na 5,5-6mw/h rok. Pokud má někdo v bytě pod aMWh, tak to moc nechápu. To nemůže užívat skoro žádné spotřebiče a jen sedět a svítit lampičkou :)
Dollf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MrHonza 8. 5. 2022 20:19

Dobrý den, právě jsem se koukal na naší roční spotřebu elektřiny.
a jak tak koukám tak 27.000 kWh, upřímně na to že máme topení na plyn,
a na elektřinu máme jen svícení, vaření, lednička, 2 mrazáky, televize ( všeobecně spíše novější ),
pračka, atd.

je to starší domek, po rekonstrukci ,
ale taková to spotřeba ?
prosím o radu.
MrHonza
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jjrr 8. 5. 2022 20:27

To je masakr. Nenapojilo se na tebe cca 10 sousedů?
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Milos 8. 5. 2022 20:44

@MrHonza: Ta spotřeba 27MWh je tomu, na co ji doma používáte, zcela neúměrná. Něco tam u vás musí být špatně (např. vadný elektroměr, černý odběr, nějaký poškozený spotřebič, ...). My takto kdysi řešili výrazně zvýšenou spotřebu díky přidřenému čerpadlu.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod aaischa 9. 5. 2022 05:25

Bojler plny vapence takže topí 24/7? Protože stejně nenatopí na cílovou teplotu... Vypni všechny jističe...

Elektroměr musí být stát
Zapni jeden a kontroluj když vše vypnes (světla spotrebiceke.. Atd atd.. Prostě patrej tolik bys peotopil s prinotopama..
aaischa
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 9. 5. 2022 07:28

Moje máma má na celý barák za rok 2 MWh. My v bytě na 4 lidi 1,8 MWh za rok. A to ještě nadávám, že spotřeba je moc velká.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků