E.ON - výklad znění smlouvy

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod minarjo 4. 10. 2022 07:29

@Taki, nezlob se na mě, ale některé pasáže tvého návrhu mi přijdou jako značná drzost. Ne návrh samotný, na ten máš dejme tomu právo, ale to, že ERÚ přímo navrhuješ (svou citací), jak má rozhodnout a hlavně jaké přesné výroky ve tvůj prospěch má použít.
Nemyslí si i ostatní, že to je už přes čáru, navrhovat regulačnímu orgánu přesnou citaci jeho rozhodnutí? Mně to přijde tedy jako síla :D.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Taki 4. 10. 2022 08:51

Ne, to je zcela standardní postup. Tak, jako musíš navrhnout soudu petit, navrhuješ ERÚ výrok. Mají to takhle sami ve vzoru.
Doporučuji se podívat na web ERÚ, předtím než něco napíšeš a ztrapníš se tu..
https://www.eru.cz/sites/default/files/obsah/prilohy/vzorovy-navrh-bod1.pdf
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wit.cz 4. 10. 2022 09:41

Vždy je potřeba uvést, čeho se žadatel domáhá. Správní orgán nebo soud pak stejně vydá vlastní výrok, který může a nemusí být shodný.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 4. 10. 2022 09:44

To mas pravdu, ze musis napsat co chces - spravne jsi to nekde opsal. Kdybys to psal sam z hlavy, vedel bys asi, ze v uredni korespondenci se neprosi.

A ted si nejsem jisty, nemusis u ERU neco zaplatit podobne jako u CTU, aby doslo ke skutecnemu rizeni? A nemusi byt nejprve pisemne zamitnuti ucastnika trhu?

Protoze jinak, nejspise, to Eru vyresi jako neformalni poradnu spotrebitele, muj nazor. Neboli, zadne PDFko s razitkem (Rozhodnuti) od nich do 30 dnu na 99,999% nevydolujes. Jednak tohle imho neprislusi jim rozhodovat a druhak, … no uvidis sam…
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Taki 6. 10. 2022 10:01

Doručeno usnesení o odložení.
Anonymizováno zde: http://www.tah.wz.cz/usneseni_odlozeni.pdf

V krátkosti:
K mému návrhu, který je o budoucím určení práv a povinností smluvních stran není ERÚ věcně příslušný. ERÚ bude věcně příslušný až po vystavení vyúčtování, kde bych namítal použití špatného ceníku.
Ale jak pak rozhodne nikdo neví. Předpokládám, že to pak zamítne, protože tím, že jsem u E.ONu zůstal, jsem akceptoval ten jimi navržený ceník. Hlava XXII hadr.. :tleskani
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlkoslav 6. 10. 2022 14:10

Úžasnou se mi zdá rychlost, s jakou zareagovali.
Jako hlava XXII mi to nepřijde. Neakceptoval bys nové ceny, předpokládáš, že ceny budou podle tvého výkladu smlouvy. Prostě podání po vyúčtování zopakuješ. Ledaže bys hodlal raději preventivně změnit dodavatele.
vlkoslav
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod wit.cz 6. 10. 2022 14:31

Tak ona ta jejich šablonka tolik polí pro editaci nemá, pokud jde o absenci věcné příšlušnosti. Po měsíci účinnosti "nového" ceníku bych požádal o mimořádné vyúčtování a poslal to tam znovu.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Taki 6. 10. 2022 19:55

@rychlost - je to až neuvěřitelné při tom, kolik tam teď toho musí mít..

Nedalo mi to a zeptal jsem se na neoficiální názor nejmenovaného pracovníka ERÚ, zda má cenu podávat opakovaný návrh po vystavení vyúčtování (až bude ERÚ věcně příslušný) a dostalo se mi odpovědi, že je vznesení mého požadavku oprávněné, ale že bude záležet, jaké důkazní prostředky přednese protistrana..
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wit.cz 6. 10. 2022 21:47

důkazní prostředky? já myslel, že se točíme na výkladu toho smluvního ustanovení...
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Taki 7. 10. 2022 06:29

Ani jsem nechtěl psát dovětek: ..záležet bude i na tom, jaký zaujme výklad oprávněná úřední osoba, která potenciální budoucí spor dostane..
Asi na to koukají hodně jako soud a záleží na odborném názoru toho-kterého soudce, resp. pardon - referenta, resp. pardon - odborného rady..
Důležité pro mne je, že ta šance na úspěch je rozhodně větší, než zde tvrdil vpe..
A i kdyby rozhodnutí bylo v můj neprospěch, můžu ještě pořád podat rozklad.
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wit.cz 8. 10. 2022 16:24

Rozklad by byl tak jako tak :-)
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 12. 10. 2022 16:52

Tak to zkus. Kdyz sis dal plane nadeje.

Protistrana ti to vypovi (na to ma pravo, uz ti Eon reagoval?) a pokud ne, tak bude tvrdit, ze ti to vysvetlila (dorucenim ceniku) a mohl jsi odstoupit. My nezname vsechny smluvni podklady.

Jak asi vis, organ vzdy vyuzije nejsnazsi moznost, jak se zbavit problemu. To mas stesti ze ti to na Eru zamitli obratem.

Ale taky otaceji, kdysi tvrdili, ze dodavatel muze vypovedet a vykroutit se z fixace, ted do medii tlaci, ze je to nekale. Asi jen aby se zalibili.

-- 12. 10. 2022 17:54 --

Taki píše:Asi na to koukají hodně jako soud a záleží na odborném názoru toho-kterého soudce, resp. pardon - referenta, resp. pardon - odborného rady..


logicky na to koukaj tak, aby neprohráli už u okresního soudu. Anebo snad jich závěr je konečný, tak dodavatel se nemůže obrátit na soud? Přesně takhle funguje i finanční arbitr. Ve prospěch stěžovatele rozhodnou často pouze v případech, kdy je jasné, jak by rozhodoval soud. A většina sporu končí beztak smírem anebo s NDA. Jelikož jsi dělal úředníka, tak tohle přece musíš dobře vědět. O nějakou spravedlnosti nejde ani náhodou, ale o to, co si kdo obhájí důkazně.
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Taki 19. 10. 2022 11:08

Vývoj po 4. 10.:
- 4. 10. dána e.onu výpověď u jednoho OM + žádost o akceptaci
- 4. 10. - 17. 10. zaslány 3 urgence po chatu o zaslání akceptace pro nového dodavatele (ČEZ)
- 18. 10. e-mail od e.onu s akceptací bez retenční nabídky
- 18. 10. odeslána akceptace + smlouva ČEZu na ZTP tarif na neurčito (2,86/2,75/59)
- 19. 10. e-mail od e.onu "neodcházejte" - návrh na úvazek 3 roky s ceníkem "Komplet elektřina bez závazku" (4,05/2,35/91)

Takže to jdu teď propočítat. S mojí spotřebou (VT/NT 2/5MWh) to bude tak šul-nul.

Hlavně dobrá zpráva: U e.onu "nic nejde, žádný jiný ceník Vám nabídnout nemůžeme" platí jen do doby doručení akceptace výpovědi + 1 den.

Takže jdu teď vypovědět druhé OM z důvodu nesouhlasu se zvýšením ceny..
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yriv 26. 10. 2022 17:55

ElektřinaTrend Prosinec je na světě silovka 5761,-Kč/MWh asi přejdu na elyn spot :-(
yriv
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vpe 28. 10. 2022 16:06

Tak to už asi neuvidíme, jak dosáhnes práva a spravedlnosti?
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků