Jak na měřák studené vody

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Gooorila 29. 8. 2006 19:29

Také jsem se pokoušel zjistit jak to dělají. Měli jsme staré měřáky, kde fungovaly magnety. Pak je na nátlak nás, co poctivě platí vyměnili za plastové. Protože jsem v předsednictvu družstvy, byl jsem zapisovat spotřebu. Nepomohly. Čtyřčlená rodina (dvě holky 13 a 17 let) spotřeba teplé vody za rok 7 kubíků. Hodnoty od těch 7 do 13ti měly asi tak 4 rodiny v 9tí v našem vchodě. Ostatní nad šedesát. Neuvěřitelně mě vytáčí ta vychcanost a chci zjistit jak to dělají. Slyšel jsm jen nějaké otáčení, ale nějaké strkání drátků slyším poprvé. To jsou věci, na které se chci soustředit příští odečet a chraň je bůh.
Gooorila
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Penik 29. 8. 2006 19:33

To je správný přístup. Také nesnáším různé vychytrálky, kteří se "obohacují" na úkor ostatních.
Penik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 6. 1. 2007 04:02

Když jsem přítulkyni pořizoval podnájem, měli tam vychytávku na úsporu teplý vody. Na sprchový baterii byl mezi baterii a hadici přidělaný ventil. Nejdřív jsem si myslel, že to je kvůli tomu, že když si nastavím teplotu vody a ten ventil zavřu, tak třeba po umytí hlavy ho zase jen pustím a už nemusím znovu nastavovat teplotu. Jenže chyba úsudku. Co se tedy dělo: teplý okruh měl nižší tlak, než studený a když jsem ventil zavřel, baterii přepnul na sprchování, oba kohoutky otevřel naplno, tak se přes baterii studená voda dostávala do teplý a vodoměr teplé vody začal odčítat. V teplým okruhu se to smíchalo, takže nikomu nic nevadilo. A rozdíl v ceně mezi teplou a studenou je dost velký...
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Eddison548 17. 9. 2007 20:13

duee píše:Myslím že magnety na měřáky nepomůžou, protože v měřákách jsou plastová kolečka.

Spíš bych to viděl tak, že na chodbě / ve sklepě bývá občas kohoutek např. kvůli umývání schodů, který je jaksi přímo přes domovní vodoměr, ale zas pochybuju že by některý souse v noci běhal s kýblama do sklepa, aby ušetřil za vodu.

Anebo je taky možnost, že vám to někde teče do kanálu, zvlášť jestli je to starší barák, trubky ztrouchnivělé... /quote]

No to by jste se divili, jak dokáží jednotlivý lidé šetřit. Zaslepte kohouty ve společných prostorech a za rok si porovnejte spotřeby. Někomu to udělá i 100% nárůst :evil:
Eddison548

Odeslat příspěvekod Koumeles 18. 9. 2007 09:08

JJ...KOSTA...takhle se to dela, ma to jednu nevyhodu, sousedum pak tece misto studene tepla...jenze jeslti to delaji v noci :) nebo jednoduse odmontuji vodomery, plomba je super, ale trochu sikovny slovek si s ni poradi, pak ji nasadi a nikdo nic nepozna. Pak taky muzou byt napojeni na pozarni vodovod, ale to uz je hodne prace :) Pak taky muzou mit napojenou mikrovlnku na centralni vetraci sistem...setri el. Jestli vam v dome pada el. tak to jeden z najemniku, nebo vice ma. Kdyz zapkne, treba mikrovlnku a nekdo zaplne vetrak, tak to vyhodi pojistky...........My jsme meli vzdy mensi spotrebu vody, ale bylo to z duvodu, ze jsme v byte pres leto(teplo)nebydleli....cesi jsou narod koumaku a kutilu, to by clovek neveril :) Kdyby nekoho zajimalo jak to ze to vim, tak to protoze se pohybuju ve stavebnictvi a v realitach...kolikrat jsem videl dum, kde meli napojenou el, na ulicni sit pred pojistkama.
Naposledy upravil Koumeles dne 18. 9. 2007 09:11, celkově upraveno 1
Koumeles
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Koumeles 18. 9. 2007 09:10

duee píše:Myslím že magnety na měřáky nepomůžou, protože v měřákách jsou plastová kolečka.

Spíš bych to viděl tak, že na chodbě / ve sklepě bývá občas kohoutek např. kvůli umývání schodů, který je jaksi přímo přes domovní vodoměr, ale zas pochybuju že by některý souse v noci běhal s kýblama do sklepa, aby ušetřil za vodu.

Anebo je taky možnost, že vám to někde teče do kanálu, zvlášť jestli je to starší barák, trubky ztrouchnivělé... /quote]

Da se na to napojit, ale chce to uz neco umet, da to dodne prace a taky se u toho musi uvazovat...
Koumeles
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jirkaostrov 26. 9. 2007 14:26

Poradím Ti další trik. stačí mít do pračky zavedenou obojí vodu a rozdíl tlaků se postará o odečítání teplé a napočítávání studené místo teplé. Jirka
jirkaostrov

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 26. 9. 2007 18:14

Je vidět, že Češi jsou opravdu národ blbů... Co na tom, že okradu souseda přes chodbu, hlavně že ušetřím kilo měsíčně a prožeru ho za Gambrihnus, že :-/?
BTW před pár lety jsem byl s kolegy z práce v jedné švýcarské firmě, na večeři nás doprovázel zaměstnanec této firmy se svojí manželkou. Při placení onen zaměstnanec zaplatil za nás a za sebe na účet firmy, manželka si to zaplatila extra sama... Být to u nás, zaplatil by zaměstnanec nejen za manželku, ale ještě by si nechal dát do kastrůlků domů jídlo pro děti a pro psa, na účet svého zaměstnavatele :-(.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xkali 19. 11. 2007 09:50

No starší typy vodoměrů lze ochcat magnetem - kolečko pouze přeskakuje a nenačítá - řešení výměna měřáků za ty s plastovým vnitřkem, trik s drátkem je známý, ale může se dost prodražit - je to poznat i zpětně. My jsme jednomu koumákovi co to dělal dali při výměně vodoměru tento do zkušebny, kde odhalili neautoriaovaný zásah a soused tvrdě dodpatil rozdíl mezi patou baráku a ostatní spotřebou, ale kdyby měl hroší kůži tak se vymluví na "osobu blízkou" a byli by jsme jako společenství v p....i. To magnet šel dost těžko prokázat, prý se víc obrušují kolečka, ale to lze přičíst i vůli v měřáku. Plomby - kapitola sama pro sebe - nejdříve jsme měli plombu typu "zmáčnki sykovkama" pak jsem zatlačili na správce a už máme pěkně vytvořenou plomb. kleštěma - pak to ale chce, aby ten kdo dělá odečty tyto plomby dobře kontroloval zda nejsou poškozené - pak to funguje. Co se týče rozdílného tlaku studená x teplá - tak udělat vyrovnávací regulaci na patě - a pak to teče obráceně - tj. z teplé do studené a to už tak "super" není. Jinak souhlasím, že češi jsou opravdu národ vychcánků a koumáků.
xkali
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kopec77 3. 2. 2008 08:32

Předem říkám nikdy jsem to nedělal, nemám na to žaludek!!!
Ale viděl jsem spoustu vodoměrů stáhnutých truhlářskou svěrkou (nebudu psát jak pač nechci dávat návod) prý se přestenou hodiny točit. Také znám lidi kteří si pustí vodu minimálním čůrkem to vodoměr nepobere. No joooo češi. Před několika lety se mi zřejmě porouchal vodoměr na teplou. Měl jsem za rok spotřebováno 3krát tolik teplé co studené. (po výměně vodoměru mám přeplatky cca 16tis ročně) Byla to závratná částka a mohl jsem říkat 1000krát že to není možní (splácím to do dnes z přeplatků). A jelikož se ztráty rozpočítávají podle spotřeby, měl jsem naúčtované ztráty větší než někteří lidé (co určitě nekradli) platili za teplou vodu za celý rok. Argumentoval jsem že když mám takovou spotřebu že asi nekradu a ten kdo má nejmenší tak asi krade. Tak proč se ztráty rozdělují podle spotřeby, že je to nesparvedlivé, ale na druhou stranu jak by se to mělo rozdělit?
Kopec77
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xroot 19. 2. 2008 19:11

chleb píše:Merak se da jednoduse zastavit tak, ze se do plastu (nejlepe z boku) navrta mala dirka a tou se prostrci dratek, kterym se zastavi merici kolecko. Delali jsme to tak na studentskem private, dnes kdyz uz jsem dospel a ziskal nadhled se za to stydim.


To se dela i u elektromeru, navrta se dirka a zastavi to kolecko:-) Ale je to docela nebezbecne, kdyz na to prijdou. A to neni zase takovy problem.
フルメタル パニック!
xroot
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jandaxx 20. 7. 2008 12:46

U starších elektromechanických elektroměrů je známa poměrně jednoduchá finta, jak vyřadit počítání jedné fáze. Třeba té, na které máte spotřebiče s větším odběrem. Návod také dávat nebudu, nicméně pro znalého to je práce na 10 minut. Na první pohled nelze nic zjistit - ostatní fáze to počítá, kolečko uvnitř elektroměru se normálně točí. Nikdy jsem to nedělal, ale princip toho fíglu je velmi jednoduchý.
jandaxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 18. 2. 2010 16:49

Jojo, bypass elměru je stará věc, ale s ohledem na četnost rozvaděčů v distribuční cestě lze vyselektovat jakýkoli černý odběr. Hůře zjistitelná forma černého odběru je ovlivnění spínaček na noční proud. Elektrika je pak levnější a když se to udělá promyšleně, tak entezáci jen zjistí, že nejspíš blbnou spínačky. Pro odborníka nejjednodušší a nejhůř odhalitelná je manipulace s HDO. Úplně cool je ale fotovoltaika, kdy na střeše svýho baráku máte imitaci slunečních panelů za pár kaček a někde na půdě oddělovací trafo, ze kterého vyrábíte krásně zelenou sluneční energii. Další kejkle se dělají s plynem. Před měřákem je tlakový regulátor, který se "překalibruje" na vyšší tlak. Když ho třeba zvýšíte o 10%, měřák měří pořád stejný objem (novodobě obsah - z plošný míry udělaly dutý trubky dutou míru a spoustu jiných zhovadilostí). Ve skutečnosti vlastně podměřuje. Atd, atd....
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hansol58231 19. 2. 2010 22:52

My bydlíme na vesnici a tak, chodíme stav vodoměru nahlásit na úřad a že se platí za kubík tak řekneme vždy o trochu míň a hned se ušetří :-D (ale musí to bejt jen o trochu- ne že člověk řekne třeba o 100m3 míň). no a pokud by po pár dnech někdo přišel to zkontrolovat tak by jsme řekly že jsme mezitim spotřebovaly víc vody(nebo se špatně koukly- toje přece normální že se někdo špatně koukne.)
Hansol58231
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 20. 2. 2010 16:06

na tomhle proděláváš při každým zdražování...
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků