Zmena dodavatele elektriny

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod filip893 20. 11. 2015 06:51

FOSFA má nově zákaznický portál MOJE FEEL ECOENERGY! :tleskani
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 20. 11. 2015 09:23

Naposledy upravil Tomáš Marný dne 20. 11. 2015 11:10, celkově upraveno 1
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod xls 20. 11. 2015 11:04

A je to pr***i. U těch největších šmejdů jsem už byl, takže to chce začít hledat pro 4 místa nového dodavatele.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod strzm.zahalka 20. 11. 2015 17:51

Nejvetsi smejdi jsou ale Cez a RWE.
strzm.zahalka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod astrapa 20. 11. 2015 19:39

filip893: koukám na tu Fosfu, používají stejný software, jako EEE. Vzhledem k tomu, že mi už vloni někdy na jaře slibovali, že do konce roku 2014 spustí vlastní aplikaci pro správu smluv, nechápu, na čem tak dlouho pracovali a proč implementace už hotového SW trvala skoro dva roky?
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 20. 11. 2015 20:02

To by mi nevadilo, software jako software. Co ale nesnáším je ten *****í newspeak založený na ekologiii a dalších blbostech.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod aaischa 21. 11. 2015 19:30

to sou sr.... jak to schválej tak odcházim, to mě naprdlo fest :(
aaischa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod astrapa 21. 11. 2015 21:32

Ve Fosfě portál spustili před 2 dny, je úplně stejný jako používá Europe Easy Energy (je od stejné firmy). Výpověď snad Fosfa vyřídí, ale v mém případě to trvalo 2 měsíce a ještě u jednoho OM to není ani vyřízené (musím si sám zařizovat smlouvu s distribucí). Pokud mám volit mezi Fosfou a Fonergy, spíš doporučuju Fonergy.

Otázka je, co bude dál. Bohemia Energy prohlásila, že to není poslední akvizice. Po tomto úspěchu jim stoupl apetit a půjdou po malých firmách. Další na řadě by mohl být Elimon nebo Fonergy. Fosfa by snad mohl odolat, kapitál mají.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod sniper76 22. 11. 2015 06:10

Vím, že zde není ČEZ moc populární, má ale někdo zkušenost s tarifem ČEZ Universal?
sniper76
Nadšenec

Odeslat příspěvekod chjoo 22. 11. 2015 07:55

Měl jsem Universal 24, pak jsem ho vyměnil za BLESK Energii (u EPET). Co chceš o tom vědět?
chjoo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod osobne2 22. 11. 2015 09:30

Návrh státem regulovaných cen naznačuje zlevnění elektřiny v roce 2016. :tleskani

http://www.tzb-info.cz/13472-navrh-statem-regulovanych-cen-elektrina-vetsinou-zlevni-plyn-podrazi
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod luky_12 24. 11. 2015 12:46

Bond2 píše:Už i DTest :shock: ?
https://www.dtest.cz/clanek-4713/chceme-vyhodnejsi-energie?&utm_source=novinky151109&utm_medium=email&e_id=190724&a_id=2044
Z podmínek
"8. V aukci Vám bude nabízena smlouva na dobu jednoho roku s možností ji později prodloužit na dobu neurčitou. Vítězný dodavatel Vám po dobu jednoho roku zaručí stejnou cenu za neregulovanou složku ceny. Může však dojít ke zvýšení regulované části ceny, kterou nemůže vítězný dodavatel nijak ovlivnit, jelikož ji určuje právní úprava. V takovém případě se může zvýšit i celková cena za dodávku elektřiny či plynu."

nevím, nevím, za mě zůstávám u klasického http://kalkulator.tzb-info.cz/

Porovnávat akci dTestu tj. aukci energií a kalkulátorem tzb je trochu mimo mísu. To že tzb má nejlepší porovnávač, o tom žádná. Ale akce dTestu je něco jiného. Zkouší dostat nějakou cenově exkluzivní a podmínkami férovou nabídku od dodavatelů. Přihlášení do aukce je naprosto nezávazné, takže proč to nezkusit. Buď dostaneš výhodnější nabídku než je na trhu či máš nebo nedostaneš. V obou případech se ale teprve až po aukci svobodně rozhodneš, zda jí využiješ a přejdeš, nebo nevyužiješ. Takže za mě proč to nezkusit? Přímý odkaz na akci je zde: https://www.chcivyhodnejsienergie.cz
luky_12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 11. 2015 16:36

astrapa píše:Ve Fosfě portál spustili před 2 dny, je úplně stejný jako používá Europe Easy Energy (je od stejné firmy). Výpověď snad Fosfa vyřídí, ale v mém případě to trvalo 2 měsíce a ještě u jednoho OM to není ani vyřízené (musím si sám zařizovat smlouvu s distribucí). Pokud mám volit mezi Fosfou a Fonergy, spíš doporučuju Fonergy.

Otázka je, co bude dál. Bohemia Energy prohlásila, že to není poslední akvizice. Po tomto úspěchu jim stoupl apetit a půjdou po malých firmách. Další na řadě by mohl být Elimon nebo Fonergy. Fosfa by snad mohl odolat, kapitál mají.

Můžu se zeptat, co ti vadí na Fosfě? Já ji teď mám, pořídil jsem si je z důvodu nulového paušálu. Zálohy mám stejné jako u předešlého dodavatele, uvidíme až bude roční vyúčtování.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod astrapa 24. 11. 2015 17:17

Nulové paušály se dají domluvit. Nulové paušály má Fonergy a nabídla mi je i EEE.

Na Fosfě by mi nevadilo nic, ale ten přechod k nim je porod, jako by vůbec o klienta nestáli. Myslíš, že je normální, když jsem jim podepsanou žádost/smlouvu poslal už v září, že doposud mi ji nejen neposlali zpět, ale dokonce ani nepožádali u distributora o připojení? A že výpovědi s předchozím dodavatelem jsem si musel dovyřídit pro jejich neschopnost sám? Navíc porušují energetickou vyhlášku, protože i tu smlouvu s distributorem mají zařídit oni.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 11. 2015 20:48

No, jejich komunikace je taková minimalistická, ale asi jsem měl stěstí, vše proběhlo OK, uvidíme u první faktury.
PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka