Zmena dodavatele elektriny

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Franklin 19. 4. 2013 00:18

No a co když 3-e vystavuje fakturu 1× ročně vždy v dubnu? :-D
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 19. 4. 2013 10:37

Franklin píše:No a co když 3-e vystavuje fakturu 1× ročně vždy v dubnu? :-D
I to je možné. Mne by ale zajímalo jaké zkušenosti s vyúčtováním od 3-e mají ti co už jsou jejích zákazníky trochu déle a kdy jim to zasílají.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Havers 19. 4. 2013 14:12

Roční odečet zajišťuje a termín určuje distributor - tzn. ČEZ Distribuce. Dodavatel (3E) pak na základě jeho odečtu udělá zúčtování a vystaví odběrateli fakturu.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 19. 4. 2013 15:12

Havers:
Asi máš pravdu. Asi to tak bude.
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod aaischa 19. 4. 2013 23:06

u 3-e sem aktualne cca rok , roční zůčtování přišlo cca plus mínu stejně jako od čezu .. odečet dělá čez tak jako bych byl u něj, nebo kdekoli jinde.. čili termín plus mínus zustává ..
aaischa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod joachym1 13. 5. 2013 17:49

Tak jsem se dnes nezavazne prihlasil do e-aukce na elektrinu, uvidime, jestli budou vysoutezeny nizsi ceny nez mam u Amper Marketu.
joachym1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod luk.zah 13. 5. 2013 18:31

Od října mi Ampermarket bude účtovat "protiklientský" měsíční poplatek. Pak odcházím, protože pro moji spotřebu (1,7 MW) vyjde nejlevněji FOSFA. Třeba to u Tebe bude podobné.
Na jakou e-aukci jsi se přihlásil?
luk.zah
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vlazy 13. 5. 2013 22:10

luk.zah píše:Na jakou e-aukci jsi se přihlásil?
Tak to by mne také zajímalo.
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Žulda 14. 5. 2013 09:33

U nás v Berouně e-aukci organizuje město:
http://www.mesto-beroun.cz/obcan/spolec ... -13cs.html
Asi se tam také přihlásím, i když mám spotřebu malou.
Žulda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 14. 5. 2013 10:21

A jak to pak vypadá v případě, když chceš dodavatele změnit? Nebo se to uzavírá na dobu určitou a po tu dobu máš se změnou smůlu?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod krásná sereminazáda 14. 5. 2013 10:22

"U nás v Berouně e-aukci organizuje město:
E-aukce je pro občany zcela ZDARMA! Nic neplatí ani město. Společnost eCENTRE ve spolupráci s městem zajistí 100% administrativní servis."

A přitroublý obyčejný občánek tomu věří. Samozřejmě že firma eCentre musí být odměněna a pochopitelně se to zaplatí v ceně energií.
krásná sereminazáda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod joachym1 14. 5. 2013 11:21

U nas to take dela eCENTRE, samozrejme, ze z toho budou neco mit, ale to mi je jedno, mne zajima pouze to, co budu platit ja. Jinak berou zajemce z cele CR, nejenom z toho mesta, pro ktere to delaji. Cim vice zajemcu, tim vysoutezi nizsi ceny. Cena bude vysoutěžena na 2 roky a pak znova e-aukce.
Naposledy upravil joachym1 dne 14. 5. 2013 19:39, celkově upraveno 1
joachym1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vlazy 14. 5. 2013 12:56

Ty E-aukce vypadají být zajímavé, ale podíval jsem se do smlouvy se společnosti eCENTRE a je tam mj. uvedené, že
Klient je povinen uzavřít smlouvu s novým dodavatelem pouze v případě dosažení výhodnějších podmínek specifikovaných výše (účel smlouvy).
Těmi výhodnějšími podmínkami je podle této smlouvy s eCENTRE považované asi pouze
Za výhodnější podmínky pro klienta se považují ceny za dodávky či služby vybraných komodit, které jsou nižší, než stávající platné ceny těchto komodit u klienta.
Ono každý může za výhodnější podmínky chápat něco trochu jiného. Lidí se asi dívají hlavně na cenu, ale někomu může vadit např. to, že by musel podepsat smlouvu na dobu určitou. Také bude záležet na podmínkách jaké bude mít k takto vydražené ceně nový dodavatel energie což asi není dopředu známé. Pro někoho také nemusí mít význam přechod k jinému dodavateli energie v případě, že cena bude pouze minimálně nižší, tak že mu to udělá roční úsporu třeba pouze několik málo desítek Kč.
Pokud někdo takovou smlouvu s eCENTRE podepíše tak se zavazuje uzavřít smlouvu s novým dodavatelem energie i pokud vydražená cena bude třeba pouze zanedbatelně nižší nebo mu nebudou vyhovovat podmínky určené novým dodavatelem atp., což tato smlouva asi neřeší, jinak mu hrozí, že
Je-li účelu dosaženo a klient i přesto odmítne uzavřít smlouvu s vybraným dodavatelem, je klient povinen zaplatit eCENTRE, a.s. za výsledek vzešlý z činnosti eCENTRE, a.s. náhradu za doposud provedenou činnost, a to ve výši 9% z hodnoty finančního objemu roční spotřeby vybrané komodity za předchozí rok.

Tím samozřejmě nemám v úmyslu nikoho odrazovat aby do té aukce šel a podepisoval smlouvu s eCENTRE. Je to každého věc jak se kdo na to dívá a jak to kdo chápe.
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod joachym1 14. 5. 2013 19:25

Kdo se bojí, ať si klidně platí víc. Já chci hlavně platit méně a je mi jedno, jestli to bude smlouva na dobu určitou nebo neurčitou. Tady jsou nějaké reference na tu firmu eCENTRE, v Říčanech si tu e-aukci lidé moc pochvalovali, cenu elektřiny snížili v průměru o 16 %, plyn ještě víc, ale ten mě nezajímá.
http://zpravy.ihned.cz/c1-59503450-aukce-energii-usetri-domacnostem
http://podebradskenoviny.cz/z-mesta/elektronicka-aukce-vyhodna-sluzba-pro-obcany-podebrad
joachym1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vlazy 14. 5. 2013 21:33

Nejde o to zda bychom se měli takových aukci s energiemi bát nebo nebát. Určitá opatrnost je ale dobrá všude a je dobré vždy zvážit všechny pro a proti. Ti lidé skutečně tou aukcí můžou vydělat, ale při smlouvě na dobu určitou s určitým rizikem třeba počítat. Nikdy nemůžeme dopředu se 100% určitosti vědět co bude za půl roku, rok, dva a zda se situace s cenami energií nějak razantně nezmění a ceny nepůjdou dolů i pod tu vydraženou cenu. Je to sice asi velmi málo pravděpodobné ale i to by se mohlo stát. Navíc ne vždy o tom zda je něco výhodné rozhoduje cena, ale někdy i podmínky za kterých se to poskytuje. Pokud jsem to dobře pochopil tak asi není dopředu známé jaké podmínky dá ke smlouvám firma která tu aukci vyhraje. V některých případech je dobré zariskovat a jít do něčeho i přes to, že tam určité riziko může být. To je ale na každým aby sám posoudil zda to riziko je pro něho natolik zanedbatelné nebo malé, že nemá význam kvůli tomu do toho nejít a nebo je natolik velké, že by bylo velmi riskantní se do toho pouštět. Tak jak jsem už psal nemám v úmyslu nikoho přesvědčovat aby do té aukce šel nebo ne.
vlazy
Poslední varování

Předchozí stránkaDalší stránka