Zmena dodavatele elektriny

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jichaj 20. 5. 2013 15:43

A neni trochu zvlastni, ze nikde neni zverejnena vysoutezena cena? Vsude se jen pise o tom jak vsichni usporili desitky procent.
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 31. 10. 2013 17:15

No podle me srovnavaji hrusky s jablky a urcite nejde o desitky procent na finalnim vyuctovani, toho jde docilit jen zmenou sazby z d2 na d26 apod.

bude to nejspise hra se silovou elektrinou.
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod bado 1. 11. 2013 10:35

Tak já jsem právě od listopadu u aukčního distrubutora. Aukce byla dobrovalná, nikdo mne do ničeho netlačil , nic mne to nestálo. Cenu jsem se dozvěděl až při podepisování smluv. Jsou neveřejné, protože jsou výsledkem aukce. Nejsou tam jen jiné ceny za Kw, ale i za hodiny. Borec měl nějakou tabulku v excelu, kde podle minulé faktury vyjel úsporu u nového dodavatele.
No , těžko říct vypadalo to zajímavě, ale měli jednu takovou malou fintičku. Smlouva je na dva roky a úsporu taky vychrlil za dva roky a ne za rok.
Dobré je se na to připravit a zjistit si ceny jaké jsem platil dosud a jaké nabízí,včetně stálých plateb za hodiny. Podle toho se rozhodnout.
Celé to trvá dost dlouho +3měs. vypověď. Vše na zakládě plné moci udělal nový dodavatel. Jediný otazník vidím ,že během těch několika měsíců se situace na trhu dost zmněnila a já mám garantovanou cenu na dva roky. Podle nového dodavatele kde jsem se na tuto situaci ptal, tak údajně budou ceny upravovat tak aby byly menší než u monopolu. Tak se nechám překvapit.
bado
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 1. 11. 2013 11:11

A vysledna firma byla teda jaka?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod bado 1. 11. 2013 11:34

YELLO Energy
bado
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SocPredator 1. 11. 2013 11:35

bado píše:Nejsou tam jen jiné ceny za Kw, ale i za hodiny.

A není lepší platit rovnou za kWh?
Pak nedochází ke zbytečnému násobení veličin, a cena je určitě nižší :-D

Kalibraci (snížení) poplatku za rezervovaný příkon (což jsou zřejmě ty vaše hodiny), považuji za zajímavou, ale... jejich hodnotu se nedozvíme
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 8. 11. 2013 07:04

co prosim?

doted jsem si myslel, ze podstatne jsou jen:

a) mesicni plat za odberne místo ...........
b) cena za kWh ................................
c) cena za kWh v NT ..........................
d) pripadne pokuty a penale a poplatky ..

no faktem je, ze 97% lidi neda dokupy ani svou rocni spotřebu odhadem a tarif, natoz, aby vedeli hodnotu jistice. Takovy spotřebitel pak nemá sanci si sam vybrat...

zkus napsat kraj/distributora a vyse popsane promenne a tve ceny abc tedy jestli to není tajne :-) Myslim ze zadne desitky procent to nejsou a nebudou...

ps: Dlouhe uvazky - "garance" se davaji, když cena bude klesat, coz u elektriny s vyhledem na 2 roky klesat urcite BUDE (otázka je, co udela OZE a podobne) :-D
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod lobogoj 8. 11. 2013 14:02

Ja ted podepsal pres e-aukci smlouvu na 2 roky s 3E, distribucni sazba D25d, cena elektriny VT 1120 Kc, NT 900 Kc, pausal za odberne misto 10 Kc mesicne, vse bez DPH. Dosavadni Ampermarket ma cenu elektriny VT 1625 Kc NT 990 Kc, pausal za odberne misto 25 Kc, vse take bez DPH. A na tom ERU kalkulatoru mi vychazel Ampermarket nyni jako skoro nejlevnejsi, pred rokem byl uplne nejlevnejsi.
lobogoj
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vpe 9. 11. 2013 00:30

Ale to ti plati az na 2014 ne? V takovem pripade srovnani s cenikem 2013 je na... AM od 2013 zavedl pausalni poplatek tusim 29 Kc/mes., proto cena nepatrne vyskocila a u me vysla > jak CEZ eTarif :-)

<spekulace>ceny v 2014 pujdou dolu, mozna si to distributori vykompenzuji regulovanymi cenami, které naopak pujdou nahoru </spekulace>.

Proto ja tohle budu resit nekdy mezi 1.12. az 18.12. (mam nastaveny reminder), kdy se na to podivam a budu mit dost casu vybrat a učinit kroky. Nyní je podle me nevhodne se zavazovat. Obvykle, když nabizeji fixace, cena sla dolu...
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod lobogoj 9. 11. 2013 01:57

No nevim, v te e-aukci nabizi cenu vic dodavatelu elektriny a oni take dopredu pocitaji se snizenim ceny a predhaneji se v boji o nove zakazniky co nejnizsimi nabidkami. Ja mam radeji vrabce v hrsti nez holuba na strese. Nizsi cenu nez dosavadni uz mam zajistenu a rekl bych ze o dost nizsi.
lobogoj
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Havers 9. 11. 2013 14:00

vpe píše:<spekulace>ceny v 2014 pujdou dolu, mozna si to distributori vykompenzuji regulovanymi cenami, které naopak pujdou nahoru </spekulace>.

Ceny regulovaných služeb stanovuje stát resp. ERÚ, nikoliv distributoři.

Výhled cen elektřiny a zemního plynu na rok 2014
http://www.tzb-info.cz/ceny-paliv-a-ene ... a-rok-2014

Proto se také Energetický regulační úřad rozhodl snížit ceny, které si distributoři účtují. U zemního plynu by měla být cena distribuce o 5 % nižší než v letošním roce. U elektřiny je to ještě více, tam by mělo dojít k zlevnění o 10 %. Navíc nový strop pro poplatek na podporu obnovitelných zdrojů by se měl snížit z 583 Kč na 495 Kč na jednu MWh.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 9. 11. 2013 23:57

A kdo vlastni distributory, ne nahodou stat? Alespon vyznamnym obchodnim podilem? V Cezu ma 70% stat - ceska republika. V PRE urcite mel nebo jeste ma akcie, ne?
Nechme se prekvapit, jak se ceny zase ovlivni.

Jen 10% v regulovanych cenach? Cekal jsem vic, no ale viz vyse, jsou to podle me propojene nadoby... Podle me je pro stat vyhodne udrovat umele ysoke ceny regulovanych cen, stejne jako bylo pro stat vyhodne nezasahovat do predrazenych telekomunikacnich cen, na to staci kupecke pocty. Anebo existuje argument vyvracejici mou tezi?

----
Dalsi perlicka, po zakazu zarovek zakaz vysavacu? :-) http://www.parlamentnilisty.cz/arena/mo ... ypy-292101

-- 9. 11. 2013 23:08 --

lobogoj píše:No nevim, v te e-aukci nabizi cenu vic dodavatelu elektriny a oni take dopredu pocitaji se snizenim ceny a predhaneji se v boji o nove zakazniky co nejnizsimi nabidkami. Ja mam radeji vrabce v hrsti nez holuba na strese. Nizsi cenu nez dosavadni uz mam zajistenu a rekl bych ze o dost nizsi.

A kolik MW mas rocni spotrebu VT a NT?
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod lobogoj 10. 11. 2013 04:28

VT 1,7 , NT 4.
lobogoj
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jichaj 13. 11. 2013 15:42

Na strankach eru uz mate navrhy cenovych rozhodnuti na rok 2014. Sleva 10% nebo 5%...zapomente. U nejnizsich sazeb (D01, D02) tam snizeni regulovane slozky je...ale treba u D35, D45, D56 (u stale platby nic a u ceny za 1MWh cca o 1Kč) jsou platby takrka stejne (koukal jsem hlavne na PRE).

U plynu je to podobne a nekde je i zdrazeni (namatkou napr. EON, v nejnizsim pasmu do 1,89MWh).

-- 13. 11. 2013 14:48 --

vpe píše:A kdo vlastni distributory, ne nahodou stat? Alespon vyznamnym obchodnim podilem? V Cezu ma 70% stat - ceska republika. V PRE urcite mel nebo jeste ma akcie, ne?
Nechme se prekvapit, jak se ceny zase ovlivni.

Tak treba v PRE ma vetsinu nemecka EnBW, mensi cast (pres holding) ma Praha.
E.On, RWE, PPAS taky nemaji se statem nic spolecneho....

-- 13. 11. 2013 14:51 --

lobogoj píše:Ja ted podepsal pres e-aukci smlouvu na 2 roky s 3E, distribucni sazba D25d, cena elektriny VT 1120 Kc, NT 900 Kc, pausal za odberne misto 10 Kc mesicne, vse bez DPH. Dosavadni Ampermarket ma cenu elektriny VT 1625 Kc NT 990 Kc, pausal za odberne misto 25 Kc, vse take bez DPH. A na tom ERU kalkulatoru mi vychazel Ampermarket nyni jako skoro nejlevnejsi, pred rokem byl uplne nejlevnejsi.

Jak uz tady nekdo rikal, problem je v tom, ze porovnavas ceny na 2014 s cenou soucasneho dodavatele na 2013. Schvalne zkus 1.12., az budou zverejneny nove ceniky udelat srovnani. A vyrazny rozdil tam nebude (a verim, ze najdes i nekoho levnejsiho).

Ale jinak je to pekna cena a bude jedna z tech nejnizsich.
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod Havers 13. 11. 2013 20:33

A kde máš ta Cenová rozhodnutí ERÚ na rok 2014?

Poslední věstník ERÚ je z 5.11.2013 k cenám tepelné energie.
:arrow: http://www.eru.cz/dias-browse_articles.php?parentId=338
Havers
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka