Zmena dodavatele elektriny

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod m_p_ 1. 7. 2018 20:02

S474N píše:Ja si od Skautu slibuji predevsim to, ze snad nebudou vymyslet nejake nesmysly se zmenami podminek a hlavne diky moznosti kdykoliv odejit se clovek nemusi bat dalsich "hacku".


Bacha, reálně nejsou tvým smluvním partnerem skauti, ale letos Centropol.
m_p_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod judis 1. 7. 2018 21:02

A skauti jsou co? Zprostredkovatele?
judis
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 1. 7. 2018 22:42

A co jako? Centropoll je tam na dobu urcitou do konce roku a jake z toho plyne riziko? Navic i tak muzes kdykoliv odejit.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 2. 7. 2018 23:05

xls píše:Velice slušné jednání měl vždycky Ampermarket. Jen nevím, jak jsou teď výhodní.



Pote, co zavedli PAUSAL, jako uz vetsina oficialnich (mimo aukcni nabidky a mimo par poslednich) uz pro male odbery vyhodni moc nejsou a .slusny. bude kazdy dodavatel bez zavazku, takovy nanoenergy dobry skutek mel vypovedni dobu jen 1 mesic... akorat ze z vyhodne ceny v 2016 udelal uz mene vyhodnou cenu v 2018...

Jo. Eny muze kdykoliv kdokoliv bezzavazku cuknout kamkoliv a ani vam to nemusi dat vedet (musite sledovat web)!
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gman 4. 10. 2018 08:57

Chtěl bych přejít k jinému dodavateli elektřiny, ale protože se jedná o malého dodavatele tak mám trochu pochybnosti... Jedná se mi o případný krach apod. dodavatele a platbu záloh. Pokud by zkrachoval tak přejdu k dodavateli tzv. poslední instance to je mi jasné. Jak to bude ze zálohami které jsem platil. Nemůže po mě chtít nový dodavatel zaplatit "2x" s tím že předchozí krachnul, ale zdekoval se i s penězi (s nadsázkou) , sorry moc se v tom neorientuji. Díky
gman
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod linda78 4. 10. 2018 11:42

Ja jsem pred rokem hledala levnejsiho dodavatele .... proc jinak taky menit. Nakonec jsem vybrala Bohemku.. prave kvuli cenam. Predtim jsem teda nevedela, ze se to da zmenit takhle lehce.Sice jsem ze zacatku mela vetsi ocekavani o tom kolik usetrim, bylo to urcite min, ale furt je to fajn.
linda78
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 4. 10. 2018 17:50

Bohemku? Prijmi mou uprimnou soustrast...
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ROlda78 4. 10. 2018 18:06

tak tak, Bohémku ještě tak pít..
ale upsat se jim?!
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gman 4. 10. 2018 18:28

Můj příspěvek z 4.10. 2018 09:57 neporadí někdo?? dík
gman
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pomah 4. 10. 2018 19:12

Tady se zas zbytecne cenzurovalo. :roll:
Napisi to tedy znovu, krach nehrozi, driv nez se nekteremu dodavateli podari krachnout, koupi ho vzdy Bohemia Energy i s jeho zakazniky.
https://m.penize.cz/spotrebitel/314876-podomni-prodej-uz-nefunguje-bohemia-energy-skupuje-dodavatele
pomah
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Markil 5. 10. 2018 08:06

Na to bych rozhodně nespoléhal... (a dostat se k Bohemia Energy taky není žádná výhra, to bych skoro radši bral ten krach :-))
Při krachu nehrozí, že by někdo přišel o elektřinu, přebírá ho automaticky hlavní dodavatel v regionu (většinou ČEZ, případně EON). Sice za nevýhodné ceny, ale je přece možnost zase přejít jinam. Problém je ale v tom, že tomu zkrachovalému se platily zálohy a ty mohly být větší než skutečný odběr, pak záleží o kolik můžeš přijít peněz. Hlavně to hrozí u někoho, kdo topí elektřinou a přes léto tak má minimální odběr oproti zimě. Pokud by dodavatel zkrachoval před zimou, může jít o dost tisíc korun přeplatku. U běžné domácnosti to budou spíš max. nějaké stokoruny, tam bych se asi nebál.
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jichaj 5. 10. 2018 13:43

pripadne nastavit nizsi zalohy...a pak na tom muzes pri krachu jeste vydelat :)
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 7. 10. 2018 12:36

To tezko, konkurzni spravce si o doplatek rekne :-) ale nastavit nizsi zalohy je rozumne, o vysi zalohy rozhoduje odberatel a nikoliv obchodnik, ackoliv vam budou lhat do telefonu opak a dokonce kdyz budete mit nedoplatek po splatnosti, nedovoli vam nic menit.

Jedina obrana napsat jim srozumitelny pozadavek pisemne emailem a pozadovat potvrzeni o doruceni a to i opakovane.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod linda78 12. 10. 2018 08:43

Ja s Bohemia Energy teda nemam problem, mam smlouvu na dobu neurcitou a kdykoliv muzu vypovedet. Vraci mi preplatky pri rocnim vyuctovani, coz se mi driv nestavalo, takze ok. U minulyho dodavatele mi se zalohama delali co se jim zlibilo, jednou nizsi a podruhy dvojnasobny a jeste jsem na konci doplacela, a tak jsem radsi presla.
Jj jinak kdyz nejakej dodavatel zkrachuje, tak mu dodavku neprerusej, prejde na nekoho jinyho na par mesicu a pak si to muzes zmenit.
linda78
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ROlda78 12. 10. 2018 09:04

@linda
,,Poslyš, my jsme asi tak stejně staří, viď?“
Ale jinak mně napadá jen: Svatá prostoto! :roll:
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků