Zmena dodavatele elektriny

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod lobogoj 13. 11. 2013 19:53

jichaj píše:
lobogoj píše:Ja ted podepsal pres e-aukci smlouvu na 2 roky s 3E, distribucni sazba D25d, cena elektriny VT 1120 Kc, NT 900 Kc, pausal za odberne misto 10 Kc mesicne, vse bez DPH. Dosavadni Ampermarket ma cenu elektriny VT 1625 Kc NT 990 Kc, pausal za odberne misto 25 Kc, vse take bez DPH. A na tom ERU kalkulatoru mi vychazel Ampermarket nyni jako skoro nejlevnejsi, pred rokem byl uplne nejlevnejsi.


Jak uz tady nekdo rikal, problem je v tom, ze porovnavas ceny na 2014 s cenou soucasneho dodavatele na 2013. Schvalne zkus 1.12., az budou zverejneny nove ceniky udelat srovnani. A vyrazny rozdil tam nebude (a verim, ze najdes i nekoho levnejsiho).

Ale jinak je to pekna cena a bude jedna z tech nejnizsich.

Tak jasne ze to zkusim, ale ten rozdil je tak velky, ze neverim, ze tak hodne nekdo zlevni silovou elektrinu. Kazdopadne pokud mate nekdo moznost zucastnit se pres zprostredkovatele e-aukce energii, tak nevahejte. Ja myslim, ze dodavatele elektriny tu silovou elektrinu moc zlevnovat nebudou, predpokladaji, ze statem bude snizena cena regulovane slozky a budou to pak vydavat za jejich vlastni zlevneni oproti predchozimu roku.
lobogoj
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Franklin 13. 11. 2013 23:12

lobogej: Člověče, zdáš se mi dost neoriginální. Úplně stejné věci tu před tebou psal už uživatel "joachym1". Teď jsi to všechno od něj opsal a vydáváš jeho myšlenky za svoje. Ubohé.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod lobogoj 14. 11. 2013 07:37

Nesmis to tak moc zrat. ;-]
lobogoj
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Franklin 14. 11. 2013 10:53

Sorry, ale přijde mi naprosto úchylné vybrat si jako oběť nějakého jiného uživatele, v tvém případě "joachym1", a začít přepisovat všechny jeho předchozí příspěvky téměr doslova. To je nějaká moderní úchylka?
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod lobogoj 14. 11. 2013 18:55

Uchylne je maximalne tak takove porovnavani neporovnatelnych prispevku.
lobogoj
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Franklin 14. 11. 2013 19:29

Cože? Ve škole jsme do lexikálního analyzátoru zadali příspěvky od "joachym1", poté od "lobogoj" a vyšla nám shoda >99%. Tak nevím, kdo je tady úchyl.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 14. 11. 2013 19:48

Mno, že joachym1 je pako, které používá na netu neurekom nicků, je poměrně známé...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lobogoj 15. 11. 2013 05:56

Az si na vas nejaky moderator zasedne, bude vas perzekuovat, bude vam na nicky davat BANany, tak budete muset take obcas zmenit nick, protoze ten predchozi je zablokovany. Je to neustaly nekonecny boj bez viteze. Ja myslim, ze nejste zas tak tupi, abyste si mysleli, ze jeden uzivatel tu opisuje od druheho. Jestli jste ze me chteli vylakat nejake priznani, aby mohl byt zaBANanovan i novy nick, neni pro me problem prejit na dalsi. Ja na nicku nijak nelpim. Ale prestante uz radeji s OT a vratte se zpet k meritu veci, na OT si pouzivejte SZ. Tady se my ostatni bavime radeji spis o vecech souvisejicich s distribuci elektriny.
lobogoj
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 15. 11. 2013 06:54

A co se zkusit zamyslet nad tim, proc k tomu banovani dochazi? Ja vim, je to tezke, ale treba na to prijdes, jen to chce kapku vic sebereflexe.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lobogoj 15. 11. 2013 12:35

Je to jen trest za odlisne nazory, ale dost OT.
lobogoj
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kejki3 17. 11. 2013 14:32

Kdybys neprudil na garáži, tak sis tu svoje slinty mohl psát dál.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lobogoj 17. 11. 2013 17:27

Zmena dodavatele elektriny je slint?
lobogoj
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vpe 19. 11. 2013 13:11

jichaj píše:(koukal jsem hlavne na PRE).


I. Kdysi DAVNO jsem srovnaval, vyslo mi, ze PRE ma predrazene panelakopve mestske tarify D0x a ty D2x a vyssi u nej byly VYRAZNE levnejsi nez jinde, proc asi? Temi prvními odrbe prazaky a na ty vyssi nalakal tehdy mimoprazaky, i mne (byly levnejsi siroko daleko)... Tahle strategie me tehdy zaujala.

II. Nakolik mate zkušenost s kalkulator.eru.cz, s jeho spolehlivosti? Uvadeji opatrne, ze je výsledek pouze orientacni a presnost snadno odkontrolovat s fakturou v ruce moc nelze anebo to da hodne moc práce si to prepocitat.

III. napiste na podatelna@eru.cz dotaz, kdy ze bude kalkulator aktualizovan na 2014.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hongmi 25. 11. 2013 17:53

lobogoj píše:Ja ted podepsal pres e-aukci smlouvu na 2 roky s 3E, distribucni sazba D25d, cena elektriny VT 1120 Kc, NT 900 Kc, pausal za odberne misto 10 Kc mesicne, vse bez DPH. Dosavadni Ampermarket ma cenu elektriny VT 1625 Kc NT 990 Kc, pausal za odberne misto 25 Kc, vse take bez DPH. A na tom ERU kalkulatoru mi vychazel Ampermarket nyni jako skoro nejlevnejsi, pred rokem byl uplne nejlevnejsi.

Ampermarket zverejnil cenik na rok 2014, v distribucni sazbe D25d je cena elektriny VT 1365 Kc, NT 840 Kc, mesicni pausal za odberne misto zustava 25 Kc. Takze si myslim, ze ceny z e-aukce jsou pro me stale jeste vyhodnejsi. Rocni spotrebu mame VT 1,7 MW a NT 4 MW.
hongmi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jichaj 26. 11. 2013 13:39

Havers píše:A kde máš ta Cenová rozhodnutí ERÚ na rok 2014?

Poslední věstník ERÚ je z 5.11.2013 k cenám tepelné energie.
:arrow: http://www.eru.cz/dias-browse_articles.php?parentId=338


Třeba tady http://www.eru.cz/dias-view_new_articles.php?offset=0, ale teď tam vysí už jen plyn, elektřinu schovali (přepsali novými aktualitami). Ale 29.11. je tiskovka, tak tam už budou konečná čísla.

-- 26. 11. 2013 13:41 --

vpe píše:
jichaj píše:(koukal jsem hlavne na PRE).


II. Nakolik mate zkušenost s kalkulator.eru.cz, s jeho spolehlivosti? Uvadeji opatrne, ze je výsledek pouze orientacni a presnost snadno odkontrolovat s fakturou v ruce moc nelze anebo to da hodne moc práce si to prepocitat.



Tenhle kalkulator by měl odpovídat (+/-),ale jeho problém je, že zdalekoa neobsahuje všechny obchodníky. Mnohem lepší je (a i na plyn) http://kalkulator.tzb-info.cz/
jichaj
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků