Zmena dodavatele elektriny

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 4. 12. 2009 14:16

Ledničku mám novou A+, 0,64 kWh/den :-). 18 let stará Calexka žrala 2 kWh, do desetinásobku to má dost daleko :-). Ale místo notebooku mám desktop a ten běží několik hodin denně, takže na spotřebě se to projeví.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 12. 2009 14:17

To neznáš ledničky MINSK :D

A desktop - jo, ten umí být žrout. Ve "správné" konfiguraci si vezme i víc než ta lednička.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod 4honza 16. 12. 2009 11:32

Tak na stránkách ERU http://kalkulator.eru.cz/ je už nová kalkulačka pro ceny elektřiny na r. 2010.

1) Celková cena mi vychází o cca 3,5% níže než letos
2) NanoEnergies už mi nevychází nejlevnější, ale nejlevnější je teď Basic od ČEZu
3) PRE jako defaultní dodavatel v Praze je stále nejdražší pro jednotarifní odběr (naše spotřeba cca 1,6MWh)
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod PlnouParouBeck 17. 12. 2009 12:52

Mě cena vyšla pro rok 2010 asi o 4 % nižší, než je nyní.
NanoEnergies mi vychází asi jen o 200 Kč ročně nižší, než současný Basic od ČEZu, což ani nestojí za to, tam přejít.
Ale zase uvažuji o přechodu kvůli tomu, aby na mě nemohlo černé komando ČEZ NTZ. Známým se totiž stalo, že jim někdo porušil plombu na elektroměru, který je volně přístupný v suterénu bytového domu (byly takto porušeny plomby u dvou elektroměrů z osmi), vtrhlo tam komando ČEZ NTZ, v závěsu měli policii, nafotili, natočili, odvezli si elektroměr, naštěstí zapojili jiný a neodpojili je tedy rovnou od el. proudu, ale teď po nich vymáhá ČEZ údajnou škodu, vypočtenou podle nějaké vyhlášky, ve výši asi 135 000 Kč, hrozí odpojením přívodu el. energie, exekucí, adt. Škodu vypočetli od poslední kontroly elektroměru do zjištění závady na plombě, takže skoro za celý rok, proto je ta částka tak vysoká. Známí sice nechali dohadování na zkušeném advokátovi, který asi sníží tu vymáhanou částku řádově, ale stejně, i ten advokát bude něco stát, navíc je vyšetřuje policie pro podezření z krádeže elektřiny. Kdybych to neslyšel na vlastní uši, tak tomu ani nevěřím. Ale na internetu toho bude asi plno, v minulosti už jim policie trochu učinila přítrž, tak si teď berou policii přímo na místo, aby měli legálnost zásahu pojištěnu i z této strany. Si myslím, že ti pracovníci z komanda ČEZ NTZ jsou asi odměňováni podle počtu zjištěných neoprávněných odběrů, takže z každého porušení plomby se snaží udělat neoprávněný odběr.
http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/komando-cez-pracuje-dal-s-klienty-vsak-nejedna_94018.html
o5z5
PlnouParouBeck
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 12. 2009 12:55

PlnouParouBeck: přesně z tohoto důvodu se mi pod křídla ČEZ nechce i když by mě to nejspíš vyšlo levněji :(
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Zdibrid 17. 12. 2009 14:33

navíc ten tarif BASIC od ČEZu není asi žádná výhra. Platíte navíc za každé uprdnutí včetně ukončení smlouvy dříve než za rok. :pozor
Zdibrid
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 17. 12. 2009 15:30

Komunikace mailem a přes internet je zdarma i u onoho BASIC.
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod PlnouParouBeck 17. 12. 2009 17:03

Já ještě počkám, jak dopadne známým ten údajný neoprávněný odběr s ČEZem a pak se rozhodnu, jestli přejdu k NanoEnergies, každopádně bych tam ušetřil alespoň ty dvě stovky ročně.
o5z5
PlnouParouBeck
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod filip893 18. 2. 2010 15:11

Také jsem přemýšlel o změně dodavatele elektřiny, nakonec jsem ale zůstal u PRE. Zvolil jsem tarif Komfort + Garant 2010 s fixací ceny silové elektřiny 1,694 Kč/kWh až do konce roku 2011. Sice Nano Energies pro rok 2010 má cenu 1418 Kč/kWh (obě ceny bez DPH), ovšem díky nulovému měsíčnímu poplatku u Garant 2010 mně PRE přijde nakonec levněji. Navíc to bylo velmi jednoduché, prakticky jen 2 kliknutí v internetovém účtu a vyplnění aktuálního stavu elektroměru. Za dvě hodiny již byla žádost vyřízena.

Zda bylo výhodné fixovat si cenu i pro rok 2011 se teprve uvidí, nemyslím si ale, že by dva roky po sobě cena silové elektřiny klesala.

Také jsem změnil distribuční sazbu D02d na D01d, spotřebu mám opravdu nízkou, zvláště poté co jsem desktop + 17 CRT monitor nahradil notebookem, spotřeba šla dolů o 200 kWh za rok!
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 2. 2010 17:49

Taky to mám podobně, ale mám fix jen na rok 2010, dělal jsem si to v půlce roku 2009, takže jsem paušál neplatil už v cca 5 měsících roku 2009.

Tu změnu na D002d nechápu. Sazba D01d má dost brutální cenu za proud a od D02d se liší jen nižším paušálem - a když ten teď neplatíš, tak mi to přijde zbytečné.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod filip893 18. 2. 2010 18:48

Patriku, celková cena energie se skládá ze dvou složek.

Silová energie, kde platíš za spotřebovanou energii a poplatku za odběrové místo, který u GARANTu není účtován.

Kromě toho platíš i za distribuci energie, kde platíš podle distribuční sazby za dodanou energii a paušál podle hodnoty nainstalovaného hlavního jističe. Ten se platí i s GARANTem. D01d má sice vyšší sazby za dodanou energii, ale nižší poplatky za hlavní jistič.

Jaká distribuční sazba je výhodnější lze snadno spočítat na kalkulačce:

:arrow: http://www.pre.cz/domacnosti/produkty-a-ceny/kalkulator.html
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 2. 2010 18:55

Pro mě je tohle španělská vesnice :). Pamatuji, že dokud byl ceník jednodušší (tedy cena za kWh + jeden paušál), tak jsem si to počítal, a vycházelo mi, že pokud má člověk aspoň ledničku, tak se mu vyplatí sazba D02d.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Czernin 9. 5. 2010 10:29

Co říkáte na akci RWE ohledně zlevnění elektřiny domácnostem? S akcí mají začít až zítra. Asi začne konečně boj o zákazníka.
http://ekonomika.idnes.cz/rwe-nabidne-ode-dneska-vedle-plynu-take-elektrinu-fbs-/ekoakcie.asp?c=A100506_105532_ekoakcie_vem
http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/penize/clanek.phtml?id=667549
:tleskani
Czernin
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 9. 5. 2010 11:13

Jo, zrovna RWE, kterému platím za plyn už 300,- Kč měsíčně, aniž bych vůbec otočil kokoutkem (ještě před pár léty to bylo 90,-) bych urkitě věřil.
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 5. 2010 13:30

...asi máš nějaký vysoký tarif (vysoký odběr). Můžeš si snížit tarif (ale pak budeš platit víc za spotřebovaný plyn). Já platím asi 150 Kč čtvrtletně (asi tak nějak, mám spotřebu nula nula nic).
To je podobné jako u elektřiny, kde platíš základní tarif dle velikosti jističe a je samozřejmě hloupost dávat si k bytu 250 A jistič :D
PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka