GE Money Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fremantle 4. 3. 2014 22:17

marvy píše:Krásný výhody souhlas,spíš mi řekněte, jak hledáte GE bankomat ve městě, kde to třeba tak neznáte.To je někdy ořech. :-)) :hm

Nezbývá než souhlasit. Je fakt, že vedle bankomatu ČS lze najít v pěší dostupnosti o ulici vedle např. bankomat ČSOB, či KB, u relativně rozsáhlé sítě GE tuto výhodu mírně anuluje někdy poměrně nelogické umístění bankomatů. Na jistotu je to opravdu jenom v blízkosti pobočky.

luboal píše:to: fremantle
Hotovostni transakce v podstate nepotrebuji(ja osobne),SMS o zustatku take ne(mam IB)sit bankomatu u Equa je nepodstatna(ze vsech zdarma) ale mate pravdu s temi 10000,- pohybu.
Ale pokud tam mate tech 100000,- ulozenych,kompensuje se to a nemusite na to myslet(az do üplynuti napr.TV a pak vse vcas zrusit :lol: )

Úplně chápu, proto jsem uváděl spíše ty detaily, na nichž bude záležet nejspíše zákazníkovi, co potřebuje základní běžný účet v Kč a k němu kartu a neřeší třeba kurzy a výběry v zahraničních bankomatech, protože na dovolenou jezdí jednou za rok - řekl bych, že za těchto předpokladů je Genius Gratis rozumně nastaven. Jinak si myslím, že GE má i poměrně rozumně zvolenou hranici prémiového segmentu, kde pro klienty s 1 mio. nabízí velmi komplexní nabídku služeb v balíku Gold včetně např. výběrů v zahraničních bankomatech zdarma, rozumně úročený spořicí účet apod.
Kdo prostě čeká něco více (a to už můžou být levné/dostupné europlatby), tak je lepší se rozhlídnout (i) jinde (resp. si produkty dle výhod nakombinovat, jak zmiňuje Zedna1).

xtonda píše:Fakt má GE info SMS zdarma?

Ano, má: https://www.gemoney.cz/documents/cz/dep ... s-2012.pdf :-)

Ostatní
- SMS servis (vedení + neomezeně SMS): zdarma
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod dr._lukas 4. 3. 2014 23:37

marvy píše:Krásný výhody souhlas,spíš mi řekněte, jak hledáte GE bankomat ve městě, kde to třeba tak neznáte.To je někdy ořech. :-)) :hm


Ale nech toho, pokud vím, že jedu do cizího města a nevyberu si peníze "doma" , tak si ty bankomaty jednoduše zjistím dopředu a nebo mám navigaci a internet v mobilu ;-) Tento argument bys mohl dávat nějaké roky zpět
Naposledy upravil dr._lukas dne 4. 3. 2014 23:38, celkově upraveno 1
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davsopl 4. 3. 2014 23:37

marvy píše:Krásný výhody souhlas,spíš mi řekněte, jak hledáte GE bankomat ve městě, kde to třeba tak neznáte.To je někdy ořech. :-)) :hm


Na to používám Android aplikaci od GE Money. Jsou tam zobrazeny nejbližší GE Money bankomaty podle polohy.
davsopl
Nadšenec

Odeslat příspěvekod -tomtom- 5. 3. 2014 00:02

Mě ale dost krká, že v té aplikaci je spousta bankomatů zakreslena zcela blbě. Hledal jsem je párkrát i 20 minut. Navíc bez GPS neumí zjistit polohu. Takže najít si tu přibližnou polohu a pak se vyptávat domorodců.
-tomtom-
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zedna1 5. 3. 2014 00:14

U GE Gratis mne prekvapil ten minimalni povinny zustatek 200Kc.
FIO ma to take ve vysi 100Kc.
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 5. 3. 2014 09:29

Zedna1 píše:Navic ta nabidka Gratis nemusi trvat vecne, takze radeji si to zridit nyni, dokud to jde.
Pokud si dobře pamatuji tak na začátku když to začínalo tak se mluvilo, že to bude trvat pouze po omezenou dobu. Nyní už to ale nabízejí více než rok a o konci se nic nemluví. Samozřejmě, že všechno může jednou skončit. U toho Genius Gratis bych ale spíše počítal s tím, že s časem začnou zpoplatňovat některé služby které nyní jsou zdarma nebo možná zpoplatní i vedení účtu. Podobně to bylo i v případě mBank kde také na začátku měli mnohé služby zdarma a dokonce i lživě tvrdili, že to bude zdarma napořád. S časem když na to nalákali dost lidi tak to pomalu začali zpoplatňovat.

xtonda píše:Fakt má GE info SMS zdarma?
Ano fakt. Mne prozatím za to nikdy nic nezaúčtovali.

Zedna1 píše:U GE Gratis mne prekvapil ten minimalni povinny zustatek 200Kc.
FIO ma to take ve vysi 100Kc.
To není zase taková hrůza. Za to, že mají tolik služeb zdarma se to dá akceptovat. Je to mnohem lepší než kdyby měli některé služby nebo vedení účtu zpoplatnit.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Zedna1 5. 3. 2014 10:02

vlazy píše:
Zedna1 píše:Navic ta nabidka Gratis nemusi trvat vecne, takze radeji si to zridit nyni, dokud to jde.
Pokud si dobře pamatuji tak na začátku když to začínalo tak se mluvilo, že to bude trvat pouze po omezenou dobu. Nyní už to ale nabízejí více než rok a o konci se nic nemluví. Samozřejmě, že všechno může jednou skončit. U toho Genius Gratis bych ale spíše počítal s tím, že s časem začnou zpoplatňovat některé služby které nyní jsou zdarma nebo možná zpoplatní i vedení účtu. Podobně to bylo i v případě mBank kde také na začátku měli mnohé služby zdarma a dokonce i lživě tvrdili, že to bude zdarma napořád. S časem když na to nalákali dost lidi tak to pomalu začali zpoplatňovat.


Take jsem nad tim premyslel, ze je do budoucna mozne, ze to trochu zpoplatni, jako primer me spis napadla Postovni sporitelna s tim jejich uctem zdarma, kde vzapeti zavedli podminku zustaku pro vedeni uctu zdarma.

mBank zde neni dobry primer, protoze odchozi platby sice behem velke srpnove poplatkove revoluce v roce 2010 zavedli, ale po nejake dobe je zase dali zdarma, takze v mBank zustavaji zpoplatneny (rozumne) jen vybery z (cizich) bankomatu, coz ma prakticky kazda banka. Ano i ja jim dlouhodobe vycitam, ze meli dat alespon 1 vyber zdarma bez podminek, ale bohuzel.

-- 5. 3. 2014 11:03 --

-tomtom- píše:Mě ale dost krká, že v té aplikaci je spousta bankomatů zakreslena zcela blbě. Hledal jsem je párkrát i 20 minut. Navíc bez GPS neumí zjistit polohu. Takže najít si tu přibližnou polohu a pak se vyptávat domorodců.


Take jsem si toho hned vsiml, ze v mem okoli maji na webu polohy bankomatu dobre, ale v te mobilni aplikaci je to hodne chybne.
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 5. 3. 2014 10:47

Zedna1 píše:Take jsem nad tim premyslel, ze je do budoucna mozne, ze to trochu zpoplatni,
Když začnou zpoplatňovat tak bude třeba se porozhlédnout jinam kde to zpoplatněné možná nebude. Snad jim to všechno zdarma ještě nějakou dobu vydrží. Taková je doba, že téměř se vším je dobré přecházet tam kde je to zrovna lepší nebo výhodnější pokud se chce něco ušetřit.
Zedna1 píše:jako primer me spis napadla Postovni sporitelna s tim jejich uctem zdarma, kde vzapeti zavedli podminku zustaku pro vedeni uctu zdarma.
Tam to zbabrali docela rychle a příliš dlouho jim to nevydrželo. Právě kvůli tomu jsem u nich ten účet zrušil. Nejsem až tak blby abych platil za něco co jinam můžu mít zdarma.
Zedna1 píše:mBank zde neni dobry primer, protoze odchozi platby sice behem velke srpnove poplatkove revoluce v roce 2010 zavedli, ale po nejake dobe je zase dali zdarma, takze v mBank zustavaji zpoplatneny (rozumne) jen vybery z (cizich) bankomatu, coz ma prakticky kazda banka.
Já ten příměr u mBank vidím stejně dobrý jako u PS. Nejde pouze o ty odchozí platby u kterých zpoplatnění zase zrušili, ale i o jiné zpoplatnění které zůstalo dodnes např. vydání karty k eMaxu, cash back u eMaxu, dodatkové karty atp..
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Boďa 5. 3. 2014 14:50

Tak mé první poznatky jako uživatel nový u ge. ;-)
V pátek 28.2.2014 uzavřený ge gratis se spořícím učtem.Doba strávená u stolečku na židličce cca 75 minut. :shock: Vklad 200kč na běžný učet.-min.poplatek.hned jsme dostali obálku s aktiv.kodem a v utery jsme dostali heslo na potvrzeni přes poštu,aby jsme mohli aktivovat učet.Včera jsme aktivovali uspěšně inter.bankovnictví.Dnes jsem přišel po darovaní krve domů a měl jsem v poštovní schránce pozdrav z české pošty,teď po vyzvednutí,na mě se dívá 1 platební karta a 1 nálepka-bezkontaktní.Trošku co jsem byl překvapený,je to,že nepřišel rovnou pin ani 1 k platební kartě nebo k té nálepce,-asi z bezpeč.důvodů.Napsali,že jej obdržíme později poštou..
Ale ještě mě trochu zarazilo to,že při zakládaní učtu ge gratis mě paní hned informovala,že musím vložit 200kč,tak jsem hned vložil 200kč,ale u spořícího učtu ne,neřekla nic..a po přihlášení na internet banku,mi to píše,- 200kč na spořícím učtu.. 8-D
To tam musí byt taky min.vklad taky 200kč?Ted uz to je jedno,peníze jsem tam poslal,ale je to tak?Musí být min.vklad i na spořícím učtu?Nevíte někdo?A nemá někdo zkušenost prosim Vás,jak to,když přepošlu peníze ze spořícího učtu na běžný učet?Je to hned připsané,nebo budu čekat třeba den,dva?U mbanky to bylo hned.Díky za odpověď.
Boďa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod filip893 5. 3. 2014 15:00

Převody mezi (nejen vlastními) účty u GE jsou provedeny hned, ale jen v pracovních dnech. V mimopracovních dnech převody nefungují. Minimální zůstatek 200 Kč platí skutečně pro každý účet. Pro někoho z mBank, kdo měl až 9 účtů (osobní, 4 emax, 4 emax+) to může být opruz, pro ostatní věc, se kterou se dá žít. Má to i výhodu, že tě to ochrání před nepovoleným debetem. Jednou jsem v jednom měsíci převáděl ze spořícího účtu vícekrát, zapomněl jsem, že pouze první 3 platby jsou zdarma a za další 2 jsem zaplatil poplatek. Díky povinnému minimálnímu zůstatku jsem nešel do mínusu.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Boďa 5. 3. 2014 15:13

Díky za info:filip893
Tak naštěstí jsem měl jen za potřebí mít 2 učty u mbank.1 rodinný (který jsme využívali a druhý,byl na mě,a bylo to z toho důvodu,že člověk poslal peníze přes i.banku a druhy měl hned peníze k výběru na tom 2 učtu.)To byla velice perfektní věc.Respektivě,učet byl na mě,ale bankovní kartu jsme si brali kdo potřeboval.Taková záloha.Bylo to z toho důvodu,že vedení učtu bylo gratis a převod taky.Ted u ge,jsem nechal udělat učet na manželku a vezmu si jen nálepku platební.A budu spokojený,pokud tedy budou převody ten den.-tedy i připsány hned.
Trošku se divím nad tím,že nám paní v ge neřekla,že musím vložit ještě 200kč jako min.vklad na ten spořící učet??Mohl jsem to vložit hned.Včera jsem přeposílal peníze z mbank a dnes byli přepsány,tak jen doufám,že mi nedají hned v ge nějakou položku -,za kterou ani nebudu moc. ;-) to by mě hned otrávilo.. :D
Boďa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vlazy 5. 3. 2014 15:52

Boďa píše:-min.poplatek.
A za co po tobě chtěli ten poplatek? To jsi hned provedl nebo požádal o něco běžně neobvyklého? Já když jsem před rokem zakládal Genius Gratis tak po mne nechtěli žádný poplatek a ani doposud jsem za nic žádný poplatek nemusel platit.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Boďa 5. 3. 2014 16:13

Omlouvám se,za mou chybu ve vyjadřování,ne minimální poplatek,ale vklad.
Tento příspěvek je pro vysvětlení pro ostatní uživatele tohoto fora.
Boďa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marvy 5. 3. 2014 20:46

Boďa píše:Díky za info:filip893

Trošku se divím nad tím,že nám paní v ge neřekla,že musím vložit ještě 200kč jako min.vklad na ten spořící učet??Mohl jsem to vložit hned.Včera jsem přeposílal peníze z mbank a dnes byli přepsány,tak jen doufám,že mi nedají hned v ge nějakou položku -,za kterou ani nebudu moc. ;-) to by mě hned otrávilo.. :D


No po mě chtěla paní ihned po založení vložit těch 200Kč,dodatečně to ani nešlo,jinak by mi ho prý nemohla založit.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Boďa 6. 3. 2014 07:44

marvy:
jo to po mě chtěla v pulce zařizování,stoupl jsem a šel dat 200kč na učet,a než jsem si sedl zpátky tak už přišla smska.Ale to bylo na b.účet.
Na spoříci mi neřekla nic,nechtěla abych tam vložil taky hned 200kč,ale doma po zprovoznění mi to ukazovalo -200kč na spořícím.Proto jsem byl překvapen.No počkám měsíc a pak napišu,jestli si něco ztáhli za to,že jsem neměl nějaký vklad.
Boďa
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků