Daňové priznání + volby + ušlý zisk

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jirin_cz 17. 3. 2014 19:03

Zdravím,
v loňském roce jsem byl v lednu ještě student.

V lednu a pak v říjnu jsem byl u voleb a dostal jsem odměnu za člena volební komise.

Když jsem byl dříve u voleb, došel jsem si vždy na MěÚ, kde mi dali Potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti a funkčních požitků, to jsem pak uváděl na adekvátní řádek.

Dneska jsem si byl pro ten papír a úřednice mi tvrdila, že žádný papír nepotřebuju, protože tam stejně mám nuly na daních. Nakonec mi ale papír dala - ale jen za leden (kdy jsem byl studentem). Musím tedy tento příjem uvést nebo nemusím na DP? A jak je to s těmi volbami v říjnu, kdy jsem studentem nebyl. Co jsem hledal na netu, tak tam by to mělo být normálně sraženo a tím je to ohledně daňového přiznání vyřešeno. Chápu dobře?

A druhá otázka směřuje. Požádal jsem o ušlý zisk, v tyhle dny, jak umožňuje zákon. To patří kam? Co jsem četl, tak to není zdaněno a má se to uvést jako příjem z podnikání. Jak to ovšem zavést do mojí evidence. Prostě nemám žádnou fakturu či pod, jen jsem měl žádost, tu jsem jim dal a přišly peníze. Nebo je na to nějaký speciální řádek v DP?
jirin_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jirin_cz 19. 3. 2014 20:30

Poradí prosím někdo?
jirin_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod audiobullys 19. 3. 2014 20:41

ano daňový poradce za peníze, ten se v tom nejlíp vyzná. ostatní rádobyrady zadarmo můžou způsobit škodu.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod jirin_cz 20. 3. 2014 15:40

Jasné, že daňový poradce je lepší, ale tady jde v podstatě v součtu asi o dva tisíce, což mi nepřijde úplně ideální řešit u daňového poradce, kde nechám podobnou částku:)
jirin_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rop 22. 3. 2014 17:38

Nehledě na to, že to tady daňový poradce řeší ... :lol:

Zabít účetní a podívat se do jejího účetního programu, jak to skutečně bylo. Lepší radu nedám.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků