Kreditní karta Citibank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fremantle 14. 4. 2014 20:50

tulum píše:tak si odpovím sám. Bonus z akce Ona Dnes připsán formou hotovostního disponibilního zůstatku.
To mi nějak hlava nebere, protože hotovostní operace jsem si zablokoval, aby mi nemohl nikdy naskočit okamžitý úrok :hm
Nemusím se nyní bát, že když to vyberu z bankomatu, že se to nezúročí? To bude chtít zřejmě další call na infolinku :roll:

Když máš KK přednabitou kladným zůstatkem, tak máš o tuto hodnotu navýšen i hotovostní limit i když ho máš na nule, navýšen máš stejně tak disponibilní zůstatek - když ho nevidíš nyní, podívej se do IB zítra, chvíli to trvá než se zůstatky zaktualizují. Každopádně to normálně utrať zaplacením...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod tulum 14. 4. 2014 21:32

Máš pravdu, už to v bankingu vidím přeně, jak popisuješ. Disponibilní je opravdu vyšší, takže nejbližší útrata 3tis. půjde tutově z toho bonusu.
Díky za osvětu..

Ještě mám jednu otázku. Ta prémie 2% z plateb u obchodníka sem pochopil, že se dá stáhnout až když dosáhne výše 500 Kč, ale nevím, zda jsem pochopil dobře, že když nemám u Citi bank klasický bankovní účet, tak se to dá stáhnout jen na poštovní poukázku. Pokud to půjde jen přes tu poukázku, bude zdarma?
tulum
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 14. 4. 2014 21:49

Proboha, na jakou poštovní poukázku? Připíše se na účet kreditní karty = o tu částku se sníží čerpání...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bufalobil 14. 4. 2014 21:53

dneska je tu veselo lajfka se dostava k nejširším masám
ta zminka o postovni poukazce je fakt dobrej joke
bufalobil
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slavo963 15. 4. 2014 05:55

ty voe, hned takhle po ranu cistit monitor od kafe 8-D
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod Petr-II 15. 4. 2014 08:14

Petr-II píše:Dotaz, chtěl bych využít "kreditní kartu Citi MALL" jen k jednomu nákupu - využít 2.000,- k nákupu co nabízí MALL, 12splátek s nulovým úrokem, splatit řádně zboží a kartu zrušit. Je to možné? Žádný háček? Poplatek? Dík za info.
příspěvek od fremantle 14. 4. 2014 19:28
Poplatky za vedení kreditní karty ti účtované budou, pokud KK používat dále nebudeš po tom jednom nákupu (neprovedeš alespoň jednu transakci v měsíci).


Tak já budu pokračovat ve Vašem ranním pobavení a doufám, že nezpůsobím další nutnost čistit monitor.

Chápu správně, že pokud tou kartou zaplatím aspoň jednou měsíčně v obchodě, nebudu platit žádné poplatky? Tzn. že ze svého běžného účtu pošlu splátku za zboží co koupím v MALL + co zaplatím při nákupu v obchodě na účet karty. V momentě, kdy splatím zboží (12 splátek)+12 měsíčních nákupů požádám o zrušení karty a nebudu nic platit? Ani vracet ten 2.000,- bonus od MALL? Ví někdo? Dík.
Petr-II
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xls 15. 4. 2014 08:35

Vracet ten bonus není potřeba, ani když tu kartu zrušíš hned.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Taki 15. 4. 2014 08:36

Jak píše xls, když tu kartu nebudeš potřebovat, tak jí klidně, po té, co Ti dojde voucher na 2000,- do mall.cz, zruš.
ŽÁDNÝ HÝČEK ČI NUTNOSTI VRACENÍ VOUCHERU!
Nic takového v podmínkách nemají.

Jinak alespoň 1 platba měsíčně = odpuštění 50,- Kč poplatku v prvních 12ti měsících od vydání karty.
Vzhledem k vratkám 2% a předpokládané alespoň jedné platbě měsíčně bych tu kartu vypověděl až po roce..
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Motylova 15. 4. 2014 08:43

dr._lukas píše:Tulum:jak se teda k premii dostanu? Jsem to pochopil,ze nakoupim za trojku a nic citi vracet z teto platby nebudu..

Jinak kuryr taky dovezl jen zadost..a provedl vyfoceni obcanky..jinak to pry nelze..


Pro čerpání prémií si musíte zavolat na zákaznickou linku Citibank. AdFinance měly nedávno akci, kde šlo dokonce získat bonus 3 000 Kč za sjednání a první použití. Nevázaly to přitom na žádné útraty u nějakého obchodu (viz. Billa) nebo tak
Motylova
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Motylova 15. 4. 2014 08:43

dr._lukas píše:Tulum:jak se teda k premii dostanu? Jsem to pochopil,ze nakoupim za trojku a nic citi vracet z teto platby nebudu..

Jinak kuryr taky dovezl jen zadost..a provedl vyfoceni obcanky..jinak to pry nelze..


Pro čerpání prémií si musíte zavolat na zákaznickou linku Citibank. AdFinance měly nedávno akci, kde šlo dokonce získat bonus 3 000 Kč za sjednání a první použití. Nevázaly to přitom na žádné útraty u nějakého obchodu (viz. Billa) nebo tak
Motylova
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PoloTom 15. 4. 2014 08:45

alebac píše:Je to náhoda, nebo Citi nějak výrazně zrychlila?

čt 3.4 cca 12 žádost přes Smarty
pá 4.4 cca 14 telefonát z Citi a rozdělení kredit limitu
po 7.4 cca 18 telefonát z Mediaservisu a domluva termínu kurýra
a dnes ráno kurýr...

To znamená, že kartu vyrobili de facto přes víkend...


No zrychlila jak komu. Požádáno 6.3. schváleno, Mediaservis volá 15.3., 24.3. přijel kurýr.Od té doby se mi doma válí KK Citi mall, kterou nemůžu aktivovat. 28.3. přišla sms, že bezkontaktní nálepka má technické problémy a bude poslána nová ale karta je plně funkční.8.4. přišla sms že kopie OP neodpovídá žádosti, po tel. urgenci co se jako děje jsem zjistil, že u mé smlouvy je kopie OP někoho jiného, shoduje se pouze příjmení. A to si občanku kurýr fotil do mobilu a dostal i tištěnou kopii. Bylo mi řečeno, že kurýr přijede znovu pro novou kopii OP, prozatím se nikdo nehlásí.Docela by mě zajímalo, kde skončily kopie mých dokladů?
Takže pořízení KK Citi se může i celkem protáhnout. Zatím se na ni můžu jen dívat.
PoloTom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bufalobil 15. 4. 2014 09:55

Já poslal žádost 31.3. Včera 14.4. aktivována a dnes provedena první platba

-- 15. 4. 2014 09:58 --

řešil už někdo prohození limitů? Mám na Life 76 a na Mall 12 a chtěl bych poměr obrátit.
bufalobil
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wit.cz 15. 4. 2014 11:00

Řešil, a taky jsem tu o tom psal. Jde to telefonicky a bez problémů.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maondra 15. 4. 2014 11:09

...tak mi dorazil prvni vypis z citi life OnaiDnes a po pripsani 3000,- ani vidu....kartu jem aktivovala 1.4..... dnes mame 15.4.... kartu normalne uzivam k ruznym platbam.
maondra
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 15. 4. 2014 12:12

Petr-II píše:Chápu správně, že pokud tou kartou zaplatím aspoň jednou měsíčně v obchodě, nebudu platit žádné poplatky? Tzn. že ze svého běžného účtu pošlu splátku za zboží co koupím v MALL + co zaplatím při nákupu v obchodě na účet karty. V momentě, kdy splatím zboží (12 splátek)+12 měsíčních nákupů požádám o zrušení karty a nebudu nic platit? Ani vracet ten 2.000,- bonus od MALL? Ví někdo? Dík.

Teoreticky by to mělo nějak tak fungovat, ale nevím přesně jak se upřednostňuje splácení transakcí zařazených do programu splátek (jestli to co splatíš v měsíci nepůjde prioritně na splátku programu splátek a ty bys pak čerpal úvěr na své normální transakce a platil úroky, mělo by to být nicméně viditelné i ve výpisu), tak by sis měl přečíst příslušné dokumenty zaslány ke KK, zejména obchodní podmínky. Pokud myslíš, že identické zboží nekoupíš jinde levněji (třeba i na ty splátky bez navýšení, u různých prodejců se občas vyskytují tyto akce) než v tom Mallu (zatím většinu věcí, co jsem zde koukal na co bych svůj voucher využil, měli předražených), tak do toho jdi, jinak si pořiď zboží jinde a v Mallu utrať ten kupón na nějakou běžnou spotřebu, co bys nakoupil tak jako tak (takové ty různé granule pro čokly a pod.) a pokud KK Mall dále nevyužiješ, tak ji třeba zruš rovnou...
fremantle
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků