Diners Club Pure+

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PULPANM 15. 4. 2014 20:58

Ahoj všem, neboť o této kartě hovoříme na více místech, rozhodl jsem se, jakožto nový uživatel,založit toto téma.
Sám si na kartu zvykám a věřím, že nejsem sám, naopak někteří kartu Diners vlastní delší dobu a tak bychom mohli společně diskoutovat zkušenosti s využíváním DK, doufám, že hlavně pozitivní.
Těším se na diskuzi
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 16. 4. 2014 07:39

Tak jsem poprvé nazaplatil v P6, Dejvice, v lékárně, jinak se mi ještě nestalo, že by kartu neakceptovali.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 16. 4. 2014 08:21

Kolik je rocni poplatek za kartu? Jake se pouzivaji kurzy?
Co je vsechno v pojisteni - urazove, zodpovednost za skodu a zdravi, kradez zavazadel, poskozeni, atd, jake sjou limity.... muze nekdo ve skratce vypsat, studovat se mi to nechce, ale jak bylo zmineno, kdyz clovek jednou rocne s rodinou vycestuje, tak se poplatek oplati.
slavo963
Přeborník


Odeslat příspěvekod PULPANM 16. 4. 2014 08:48

Ano, na linku je vše včetně diskuze, chtěl jsem diskuzi přesunout všem...diskuzi o používání karty, akceptaci, startování pojištění do zahraničí pro spolucestující atp.
Prostě diskuzi o zkušenostech, rady a porady
Karta se mi celkem zamlouvá, i když, jak jsem psal na měšec, platím dovolenou u interhome a ti zrovna kartu DC neakceptují, takže cestovní pojištění pro tuto dovolenou musím aktivovat třeba nákupem nafty...ale nesmím na to zapomenou čili na to musím myslet a to není zrovna pohodlné.

-- 16. 4. 2014 08:49 --

Teď mne napadlo, jestli interhome akceptuje PAYPAL, tak mohu kartou DC uhradit přes PAYPAL a je hotovo.
Jdu to zkusit
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 16. 4. 2014 09:56

tak bohužel, ani přes PAYPAL u INTERHOME platit nelze :(
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 17. 4. 2014 10:15

slavo963 píše:Kolik je rocni poplatek za kartu? Jake se pouzivaji kurzy?
Co je vsechno v pojisteni - urazove, zodpovednost za skodu a zdravi, kradez zavazadel, poskozeni, atd, jake sjou limity.... muze nekdo ve skratce vypsat, studovat se mi to nechce, ale jak bylo zmineno, kdyz clovek jednou rocne s rodinou vycestuje, tak se poplatek oplati.


Už jsi kolego zjistil vše, co potřebuješ?
Pořídíš si DC kartu?
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 17. 4. 2014 15:05

Jeste nemel cas to dukladne prestudovat, ale snad jo.
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod PULPANM 17. 4. 2014 20:32

tak studuj a piš zkušenosti
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 22. 4. 2014 13:02

tak mám ve schránce 1.výpis a v něm poplatek za papírový výpis - poštou - hned jsem to přenastavil v nastavení inet bankingu ale myslel jsem, že emaiové - zdarma - výpisu jsou automaticky nastavené a naopak o zpoplatněné - poštou - musím požádat.
No nic, 15 Kč mínus
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ency 22. 4. 2014 15:32

Jake jsou kurzy, pri platbe ve valutach?
Budoucnost patří atomu.
Smrt Bursíkovi
Majkl má rád garáž, ale stydí se za to. :mrgreen:

Nenesu odpovědnost za následky, které mohou vzniknout či vzniknou aplikací mé rady! :D
Ency
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PULPANM 22. 4. 2014 17:27

tak co jsem se dočetl, tak skoro nejhorší...lépe venku platiti AXA nebe CETELEM
Ale kvůli tomu ji nemám, hlavně kvůli pojištění
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 22. 4. 2014 17:44

Koukám na ty karty a v ČR opravdu asi lepší cestovní pojištění není, dokonce i placená kreditka od KB (6500 Kč) má parametrově pojištění prakticky shodné. Z tohoto pohledu bude Diners pravděpodobně dobrá volba.

-- 22. 4. 2014 17:45 --

Jak u Diners funguje navyšování limitu? Nabízejí navýšení po čase sami dle obratů, nebo je nutné žádat?
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod PULPANM 22. 4. 2014 17:53

Ahoj, než jsem si ji pořídil (tu měšec, samozřejmě), tak jsem četl podmínky i u jiných karet ( nejen u těch, co mám v peněžene) a je fakt, že podmínky jsou solidní a aktivace pojištění pro rodinu zase není až tak složitá ( i když se mi nepodařilo DC zaplatit ubytování na dovolené).

Ohledně navýšení limitu zatím nemohu sloužit, nemám totiž zkušenosti, kartu nemám ani ty 2 týdny a limit mám 100K, což mi v kombinaci i s jinou kartou prostě stačí.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod anonymni 22. 4. 2014 20:06

Ohledně limitů. Mám Diners White, tedy starší typ karty (limit 50k).
U ní je možnost v IB zažádat o zvýšení limitu s tím, že musíš vyplnit i pár detailů obvyklých při žádosti o úvěr. Dále je tam tahle věta:
"Beru na vědomí, že DC akceptuje Limit v rozpětí 30 000 CZK a 350 000 CZK. (Pokud výše požadovaného Limitu převyšuje dvojnásobek Vašeho hrubého měsíčního příjmu, doporučujeme ve věci odsouhlasení výše Limitu přednostně kontaktovat Klientské centrum Diners Club)."

Asi to bude individuální.
anonymni

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků