Změna dodavatele plynu

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vlazy 7. 1. 2014 19:38

Asi ten bonus bude zaúčtovaný na ročním vyúčtování. Já vyúčtování za plyn mívám někdy v červenci a za elektřinu někdy v dubnu a tak jsem zvědavý jestli to tam bude. Jinak na http://www.3-e.cz/vernostni-program-plyn mají uvedené, že "Po uplynutí níže uvedené doby trvání smlouvy získáte bonus* v následujícím roce". To "v následujícím roce" není nic konkrétního a může to být kdykoliv. Jako nejpravděpodobnější to ale vypadá při tom ročním vyúčtování.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod xls 7. 1. 2014 20:07

Já to musel reklamovat, pak to hned zaplatili. Někde tam myslím měli napsáno, že to bude po roce a v prvním vyúčtování, a tam to nebylo.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod vlazy 7. 1. 2014 20:26

xls píše:Já to musel reklamovat, pak to hned zaplatili.
A jakým způsobem ti to zaplatili? Zaslali ti to a nebo ti to pouze nějak připsali k dobru a odečtou ti to až z příštího vyúčtování?
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod xls 7. 1. 2014 21:03

Zaslali to hned (náhodou jsem převáděl i odběrné místo).
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod dave67 20. 4. 2014 17:01

Je nějaká možnost se zbavit závazku na 36 měsíců u Bohemia Energy ? Starší rodiče na podzim telefonicky odsouhlasili "snížení cen". Když jsem se teď podíval, co vlastně mají za tarif a co za dodatek ke smlově to byl, šlo samozřejmě o naprostý nesmysl. Sice možná ušetří pár stovek, ale uvázali se na další tři roky. V současné době jsou na trhu daleko výhodnější nabídky a rozdíl u obou energií dělá cca 8 tisíc ročně. Je šance se zbavit toho závazku ? Když zavoláte staršímu člověku, že mu snížíte ceny, tak vám řekne jo...
dave67
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod retron 20. 4. 2014 19:02

převést odběrné místo třeba na Vás
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dave67 20. 4. 2014 19:55

Tím se ukončí smlouva ? Je možné to přepsat na člověka, který tam nemá trvalé bydliště ?

Co je ve smlouvě za pokutu nevím. Pořád je to ale za ty tři roky 24 tisíc rozdíl, než jinde...
Naposledy upravil dave67 dne 20. 4. 2014 19:59, celkově upraveno 1
dave67
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod astrapa 20. 4. 2014 19:58

No ale tu smluvní pokutu stejně zaplatit musí, ne? Takto jsem chtěl vyvázat babičku od Centropolu (přepisem na sebe), a pokutu od ní i tak chtěli.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod dave67 20. 4. 2014 20:33

Ještě jedna věc. Na jednom srovnávači jsem našel informaci, že smlouvu na dobu určitou lze sjednat jen písemně. Oni smlouvu sice před lety uzavřeli písemně, ale dodatek se závazkem na 3 roky byl pouze ústně. Platí to ?
dave67
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Noxik 20. 4. 2014 20:38

I ustne uzavrena smlouva je platna. Jen se hure dokazuje. Jenze oni budou mit urcite nahravku. Ktera se ovsem ztrati, pokud by svedcila ve Vas prospech.
Otazka je, jak to v tom hovoru bylo presne formulovano. Pokud na otazku "Chcete snizit cenu plynu?" odpovite "ano", podle me by to nemel byt souhlas se smlouvou. Jenze pokud to neuznaji oni sami, jako ze asi ne, tak se muzete maximalne soudit a doufat ve zdravy rozum soudce. V tomhle state je treba jakekoliv jine smlouvy nez pisemne zakazat.
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hongmi 21. 4. 2014 05:08

Na lidske hlouposti se vydelava nejvice. :D
hongmi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dave67 21. 4. 2014 11:14

Člověk v 80 letech nedokáže posoudit, zda je to výhodný nebo ne.
dave67
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hongmi 21. 4. 2014 16:13

Obcanske pravo z hlediska platnosti smluvniho vztahu nerozdeluje lidi na osmdesatilete a jine. Pouze na svepravne a nesvepravne.
hongmi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dave67 21. 4. 2014 21:59

Vycházím z tohoto článku http://www.cenyenergie.cz/pod-lupou-obc ... mia-energy, konkrétně: "Smlouvy na dobu neurčitou mohou být uzavřeny i ústně. Smlouvy na dobu určitou lze uzavřít jedině písemně." Dále v jiném článku je uvedeno, že dodatek ke smlouvě nebo fixace, je prakticky taky smlouva na dobu určitou. Ptám se proto, že šlo pouze o telefonický souhlas, bez písemného potvrzení ze strany spotřebitele.
dave67
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 22. 4. 2014 14:03

dave67 píše:Je nějaká možnost se zbavit závazku na 36 měsíců u Bohemia Energy ? Starší rodiče na podzim telefonicky odsouhlasili "snížení cen".
Možná by pomohlo toto, ale na to už asi nyní bude pozdě. Navíc nevím jestli s ohledem na nový občanský zákoník je to ještě aktuální nebo co se v tomto ohledu změnilo. Také by možná ohledně toho dokázali lépe něco poradit na http://www.energiejenda.cz/Disk1.php.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků