PayPal a vše o něm

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod A1rh- 13. 5. 2014 14:39

je to tak, trochu jsem si o tom povídal na chatu Zuno. Šlo mě spíš ještě o případný poplatek VISE, jestli si neúčtují něco navíc.
V Blokovaných platbách vidím zatím částku 109,47 CZK (kurz , PayPal po mě chtěl 111,85 Kč.

Takže to vychází přesně:
pro prvotní přepočet se použije VISA http://www.visaeurope.com/en/cardholder ... rates.aspx
kde když k dnešku bez poplatku přepočítám 5,75 AUD dostanu 3.92 Euro.
Pak vezmu kurz Zuno k dnešku (13.5.2014) což je pro prodej EUR > CZK 27,927 a máme 109,4738 Kč.

Částka se samozřejmě změní k datu zaúčtování podle aktuálního kurzu Zuno pro EUR > CZK (VISA už je teď asi daná). Žádné "fee" se neúčtuje.
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod maaart 9. 7. 2014 15:29

Budu mít na PayPalu nějaké dolary a přemýšlím jak pokud možno nekonvertovat na CZK PayPal kurzem. Napadlo mě jediné řešení - převést dolary na účet někomu kdo by je uplatnil a dostat od toho dotyčného koruny. Ale to je samozřejmě dost riskantní.
Máte někdo nějaký jiný tip?
maaart
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Havers 9. 7. 2014 17:12

Peníze (dolary) bez konverze z PayPalu prostě nedostaneš.

Peníze z "českého" PayPalu můžeš stáhnou pouze na svůj vlastní účet v ČR v CZK (konverzi provádí automaticky PayPal) nebo na svůj účet v US bance (v dolarech).
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 18. 7. 2014 11:21

Přidával sem Equa kartu na Paypal,nic sem nekupoval a mam stžený 1 USD za platbu kartou i když se mi tuto kartu naporvé přidat nepodařilo,poté sem jí přidal a strhli si těch kontrolních 50Kč což je v pořádku,ovšem za co je ten 1 USD? :hm
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 18. 7. 2014 12:10

A máš tu platbu zaúčtovanou, nebo v blokacích?
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod maaart 18. 7. 2014 14:18

marvy píše:Přidával sem Equa kartu na Paypal,nic sem nekupoval a mam stžený 1 USD za platbu kartou i když se mi tuto kartu naporvé přidat nepodařilo,poté sem jí přidal a strhli si těch kontrolních 50Kč což je v pořádku,ovšem za co je ten 1 USD? :hm


Myslím, že to je normální průběh přidání karty. 50CZK se po potvrzení kódu připíše na PayPal účet a 1USD nebude stržen a časem zmizí z blokací.

Edit:
viewtopic.php?mode=like&f=316&p=9603483#p9603483
maaart
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod marvy 18. 7. 2014 15:17

fremantle píše:A máš tu platbu zaúčtovanou, nebo v blokacích?


Mam jí v blokacích. :-] ;-)
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Levočerv 21. 7. 2014 15:30

Prosim vas kam v zuno bankingu mam napsat to id kdyz chci poslat nejake panize z uctu na paypal? Do zpravy pro prijemce? Puvodne jsem myslel,ze do variabilniho symbolu,ale tam je omezeni mac 10 cisel. Dik
Levočerv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Havers 21. 7. 2014 18:25

Do zprávy pro příjemce, nikam jinam to ani nejde...
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 22. 7. 2014 12:52

Levočerv píše:Prosim vas kam v zuno bankingu mam napsat to id kdyz chci poslat nejake panize z uctu na paypal? ...


Přímo z karty PayPalem platit nemůžeš ?
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod luboal 22. 7. 2014 20:20

No prave!
Na uctu npotrebujes zadne penize,jen cislo kreditky a hotovo!Oni si to uz stahnou.
luboal
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod malejarda 15. 9. 2014 12:36

Kde se teď dá v PayPalu nastavit způsob konverze měny při placení platební kartou? Tedy aby se konverze měny provedla přes kreditní kartu a ne přes PayPal. Přidal jsem si do PayPalu novou kreditní kartu a nemůžu nikde najít to nastavení "Conversion options" nebo jak se to jmenovalo. Naposledy jsem to nastavoval někdy před dvěma lety u staré karty a už si to nepamatuji, kde to bylo.
malejarda
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 15. 9. 2014 12:38

já to vždy nastavoval těsně před platbou než potvrdím kolik vlastně platím (paypal účet nemám, platím jen kartou skrz jejich bránu)
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod A1rh- 15. 9. 2014 12:39

ta možnost změny se objeví až budeš platit a pak už si to zapamatuje. Jestli to jde už teď zadat v nastavení PayPalu příp. kde nevím, musel bych hledat stejně jako ty.
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod malejarda 15. 9. 2014 12:41

Aha, tak dříve to šlo nastavit předem v nastavení, jmenovalo se to "Conversion options" nebo nějak tak. Díky.
malejarda
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků