Fonergy

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod astrapa 14. 8. 2014 05:07

Nájemník neplatí činži - potřebuji se ho malinko drasticky zbavit. Za chvíli už začne zima, bez elektřiny nebo plynu se neobejde.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod mikicz 14. 8. 2014 08:31

Tos nemyslel vážně, že ne?
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepisis 14. 8. 2014 09:08

Nechci zakládat nové téma, tak to píšu sem. Přecházím s plynem od 1. 8. k Blue-gas. Poslali rozpis záloh, ale neuvedli, co se má zadat do variabilního (případně jiného) symbolu tak, aby byla platba identifikovatelná. Na email nereagují a telefony nezvedají (což není zrovna ok). Splatnost 1. zálohy je zítra. Nemáte někdo zkušenost přímo s blue-gas, případně s jiným dodavatelem, co do variabilního nebo jiného symbolu napsat? Nebo jsou schopni platbu identifikovat i bez toho (pochybuju)? Díky.
pepisis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod astrapa 14. 8. 2014 10:22

mikicz: Jako pronajímatel jsem povinen dodávat jen vodu, o povinnosti dodávat elektřinu nikde nic není. Když ty nebudeš platit elektrárně, tak tě vypnou. Když nájemník neplatí pronajímateli (on je poskytovatel té služby vůči nájemníkovi), tak ho vypne. Totéž u SVJ, nebude platit - vypnou celý dům.
Hledám jen levnou cestu znovuzapojení.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod astrapa 17. 8. 2014 14:28

Tak koukám, že Fonergy u plynu v Praze trochu podražil, resp. nejlevnější je nyní 3-e, za ním Halimedes a Fonergy až třetí.
U elektřiny je Fonergy pořád nejlevnější.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod Havers 17. 8. 2014 16:31

To astrapa:

U Fonergy cenu plynu ani elektřiny neměnili (platí ceník od 1.1.2014). Takže zbylí dva mohli jedině zlevnit...
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 17. 8. 2014 17:59

To je právě ono, Fonergy nezmění ceník, jiní zlevní a rozdíl dělá asi 200 Kč na mém bytě (u plynu). U matčina bytu byl před 2 roky nejlevnější Elimon, teďka je nejlevnější Fonergy a rozdíl dělá 1000 Kč (elektřina+plyn)! Podobně u mých nájemních bytů. Rozhoduju se ke komu přejít, když přejdu k Fonergy, přechod trvá 4 měsíce, co když v listopadu-prosinci jiný dodavatel zlevní tak radikálně, že rozdíl bude ještě o 500-1000 Kč znatelnější?
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod astrapa 17. 8. 2014 20:12

Napadá mě, že z tohoto pohledu je ale výhodnější dodavatel, který v průběhu roku ceník mění (tedy i zlevňuje, protože od roku 2013 na trhu elektřina zlevňuje). Naopak Fonergy garantuje ceník do 31.12.2015, pokud by tedy současnou cenu 4,78 Kč do konce roku 2015 neměnil, tak v příštím roce se logicky stane dražším, jelikož ceny na trhu klesají a budou se objevovat levnější dodavatelé např. s cenou 4,40 Kč (což je odhad cen na příští rok).
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod Havers 17. 8. 2014 20:39

Ty jsi tu jejich garanci ale špatně pochopil.

Garantujeme ceny elektřiny a plynu do konce roku 2015 bez fixace a bez závazků
Na rozdíl od fixace tak bude v případě snížení ceny všem zákazníkům cena automaticky snížena.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 18. 8. 2014 06:13

Ne, já to myslel tak, že na trhu se nepochybně objeví dravější konkurence a Fonergy přestane být nejlevnější i u elektřiny a u plynu klesne v žebříčku ještě více dolů!
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod Havers 18. 8. 2014 06:55

Jak to víš? ;-)
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 5. 9. 2014 16:42

Mám problém s odhlášením babičky z elektřiny/plynu a přihlášení sebe na její místo. Problém je, že ona bydlí v nájemním bytě (byt patří městu). Na Fonergy chtějí, aby při takovém přepisu (tj. ona se odhlásí, já přihlásím) se ukázala buď: kupní smlouva, darovací smlouva, nájemní smlouva. Logicky nic takového nemůžu předložit. Máte alternativní nápad?
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod anonymni 6. 9. 2014 05:15

Nevyhanej babicku! :)
anonymni

Odeslat příspěvekod astrapa 17. 9. 2014 18:59

Tak jsem zjistil, že Fonergy má jenom placenou linku 840... Odmítají mi dát normální geografické číslo, na které můžu volat zdarma. Nedokážu je přesvědčit, že volání na 840... je zpoplatněné, kdežto volání na 572... bych měl zadarmo.

Pokud jste někdo klientem Fonergy a taky vám to vadí, napište jim prosím email, asi jsem fakt první, kdo je na to upozornil a nechtějí to řešit.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod Havers 18. 9. 2014 08:10

astrapa píše:Tak jsem zjistil, že Fonergy má jenom placenou linku 840...


To jsi zjistil tedy brzo. ;-)
Teoreticky geografické číslo nemusejí mít vůbec přidělené. Tím neříkám, že to v jejich případě tak je.

Jinak pokud ti to až tak vadí, tak jim zavolej přes Skype...
Havers
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků