Rozdíly mezi označením bytů (garsoniéra, 1+kk, 1+1, 2+kk...)

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod 1maty1 6. 3. 2008 09:19

ted sem hledal nejaky bydleni a nejak mi nedochazi rozdil mezi temahle dvema typy "bytu" oboji je inzerovano jako mistonst s kuchynskym koutem + koupelna a zachod
1maty1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Michal P 6. 3. 2008 20:47

Myslím je to jen slovíčkaření, já bydlím ve 2+kk a nepřišel jsem na rozdíl oproti některým 1+1. Pokud je kuchyňský kout alespoň částečně stavebně oddělen ( výklenek s možností oddělení třeba šoupačkami ) tak je to podle mě něco +kk.
...
Michal P
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 3. 2008 20:53

Já to chápu takto:
Garsoniera je od francouzského garson - osoba, tedy byt pro jednu osobu.
1 + kk udává konkrétní specifikaci, tedy 1+kk je podmnožinou množiny garsoniera :-), která může být i 1+1 nebo možná i 1+0.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 6. 3. 2008 22:18

Ja bych rekl, ze z hlediska realitek je ted nejak modni nepouziva znaceni treba 2+1, ale radeji 3+kk. Nechapu proc :roll:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 7. 3. 2008 10:42

2 + 1 jsou dvě oddělené místnosti + kuchyň
3 + kk jsou tři oddělené místnosti a v jedné z nich je neoddělená kuchyň

doufám, že rozdíl je jasný ...
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 7. 3. 2008 10:46

Problemem v realite je ovsem to, ze z 2+1 ti udelaji 3+kk a jeste se s tebou hadaji, ze to je opravdu 3+kk.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 7. 3. 2008 23:49

Ja zkusím přepadnout nějakého stavaře ... snad bude vědět víc :-)

Jo jinak jsem upravil trochu název tématu ... když už tu pereme všechno :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikulast 6. 6. 2008 18:45

Podle mě mudrlanta:
garsonka - jedna místnost s oknem, jednoduchým kuch. koutem, popřípadě ještě koupelnička s wc a předsíňka
1+kk (1+0) - předsíň, koupelna, popřípadě i sam. WC a místnost s oknem sloužící jako obývák, kuchyň i ložnice
1+1 - 1+kk s oddělenou kuchyní s oknem
2+kk (2+0) - větší obývací pokoj spojený s kuchyní a menší ložnice + jádro a předsíň
2+1 - kuchyň, obývák a ložnice, koupelna, většinou oddělené wc.
3+kk (3+0) - obývací pokoj spojený s kuchyní a 2 ložnice, hlavně v novostavbách
3+1 - kuchyň, obývák, 2 ložnice, snad vždy oddělené wc
atd.
Prostě vždycky to první číslo znamená počet pokojů (obejváky, ložnice, popř. jídelny), to druhé počet kuchyní, teda neznám žádnej byt s 2 kuchyněma, ledatak rodinný barák :-))
A pokud tam není číslo, ale kk (kuchyňský kout) nebo 0, má to kuchyňoobývák. Mě docela zajímaj byty, třeba paneláky.

A my bydlíme v bytě 3+1+L (s lodžií - balkón s postranními stěnami) v paneláku s panelovými jádry! Máme kuchyň na druhý straně od obýváku, ale aspoň nemusím čuchat z kuchyně. Nechci mít kuchyňoobývák ani záchodokoupelnu, příjde mi to nepraktický :-D
"Lepší psát na klávesnici jedním prstem, než v každém řádku mít alespoň jednu hrubku" :)
mikulast
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 6. 2008 06:24

Mikulast:
No já mám byt označený jako garsoniera, ale podle těchto specifikací by to mohlo být i 1+1. Kuchyň je sice nudle s 2,14 m na délku a cca 1,6 m na šířku (cca 1 m po odečtení šíře kuchyňské linky), ale je to samostatná místnost s vlastním oknem.

2+kk a 2+0 určitě není to samé. KK znamená, že tam je kuchyňský kout, 0 znamená, že tam není kuchyň vůbec, v některých bytech se to pak řeší tzv. "kuchyní ve skříni" (je tam malá lednička, dřez, 2 plotýnkový vařič, eventuelně malá pečící trouba/mikrovlnka). Tuhle "skříň" je pak možné postavit kamkoliv, stačí, pokud je možné připojit na 230 V (normální sporák vyžaduje 400 V), vodu a odpad).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ornomornor 6. 9. 2010 20:01

Myslím si, že číslo před „+“ vyjadřuje počet obytných místností. Podle vyhlášky 268/2009 (O technických požadavcích na stavby) je kuchyně obytnou místností, pokud je její podlahová plocha větší než 12 metrů čtverečních. (Běžná obytná místnost musí být větší než 8 m2). Rozumím tomu tak, že rozdíl mezi 1 + 1 a 2 + kk je ve velikosti místnosti s kuchyní. Pokud je místnost kuchyně menší než 12 m2, byt má pouze jednu obytnou místnost a jednu kuchyni. Pokud je větší, byt má dvě obytné místnosti, z nichž jedna má kuchyňský kout.

PatrikChrz: Pokud má tvoje kuchyně okno, je vytápěná a je prostorově uzavřená (většinou vlastní dveře), pak je i tato malá kuchyně vlastní místností a byt by měl být označován jako 1 + 1.
ornomornor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 9. 2010 20:07

ornomornor: ano, moje nudle splňuje všechny podmínky :). Má vlastní kus ústředního topení (i když krátké, jen několik žeber), vlastní okna (dvě) i dvěře.

Jinak jako dítě jsem vyrůstal v neobytné místnosti, protože můj dětský pokoj měl 7m^2 :D. I když jinak splňoval vše - vlastní topení, vlastní okno (dvě) i vlastní dveře.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarooCh 20. 8. 2014 08:36

Vážení, taky mě zajímaly rozdíly a celkem šikovný článek jsem našel tady: http://www.opronajmu.cz/dispozice-bytu- ... kk-a-jine/. Co říkáte? Podle mě docela trefné.
MarooCh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 8. 2014 09:02

Docela dobře vysvětleno, ale není to úplně přesné, např.

Mezi příslušenství bytu běžně patří toaleta, koupelna, komora, spižírna, chodba či alespoň předsíň apod. Každý byt musí obsahovat toto příslušenství, proto se v inzerátech nikde zvlášť neuvádí.
Nemusí. Jsou byty, které nemají komoru, spižírnu. Byl jsem v jednom bytě, který neměl ani koupelnu, komoru, spižírnu a dokonce ani chodbu či předsíň. Ze společných prostor domu se vcházelo do kuchyně a další místností byl obývák, to bylo vše. Záchod byl na chodbě (byť vlastní) jako samostatná místnost, koupelna tam nebyla vůbec. Dnes už se takové byty nestaví, ale v minulosti tento typ bytů (nižší kategorie) běžně existoval, vznikaly zejména rozdělením velkých bytů v bývalých soukromých domech.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 20. 8. 2014 13:37

Me zase prijde dneska treba spizirna jako prezitek.
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 20. 8. 2014 19:19

PatrikChrz: v Rusku se takovým bytům říká komunálky a tyto společné byty jsou v centrech měst východní Evropy ještě celkem běžné, sám jsem v jednom takovém krátce bydlel :-) Velký byt a v každém pokoji jedna rodina.
Jinak bydlím v činžáku, prostřední část má jeden byt, který nemá záchod, bydlící musí chodit na chodbu. Můj byt už je ale zrekonstruovaný a "normální". Původně se jednalo o činžák postavený po 1. světové, po 2. světové byty zmenšili.

Co se týče označení 1+kk, 1+1, atd. zajímalo by mě, jestli na to existuje nějaká ČSN norma, nebo jde jen o úzus. Já třeba v kupních smlouvách vídám různá označení téhož bytu, ale snažím se prosazovat, aby se použilo stejné označení, jaké bylo použito v Prohlášení vlastníka. Co jsem si všiml, tak v prohlášeních vlastníka se používá spíše 1+0, 2+0, 3+0, přičemž dnes je běžnější používat 1+kk, 2+kk, 3+kk, ale přitom je to totéž.

Co je zajímavé, tak realitky prosazují označení 0+1, 0+2, 0+3.

Vzhledem k tomu, že na to ale asi není žádná vyhláška nebo nařízení vlády (nejspíš ani ty ČSN normy), tak je to stejně jedno... hlavně aby člověk pochopil, o jak velký byt se jedná.
astrapa
Přeborník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků