Jak nejefektivněji převést USD na PayPal?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dede 8. 9. 2014 20:58

Potřebuji zaplatit 1400 USD přes PayPal a nechci provést konverzi z CZK na USD přes ten jejich zlodějský kurz.

Nevíte, jak to provést co nejefektivněji?
Mám debetní karty GE a FIO. Převod na tuzemský účet Paypalu znamená jejich konverzi.
dede
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 8. 9. 2014 21:19

Platební karty GEMB mají taky zlodějský kurz (leč by možná přesto o pár haléřů vyšly lépe než konverze PayPalem), takže ti zůstává už jen to Fio, což hitparáda taky nebude, ale z tebou uvedených možností aspoň nejvíce snesitelné kurzy...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 9. 2014 07:17

Možná i pro tento jednorázový nákup by se vyplatilo založit si nějakou kartu s dobrým kurzem, třeba Cetelem (a pak zase zrušit).

Nebo si říct někomu, kdo Cetelem má. Já bych i o někom věděl, ale asi se ti nebude chtít posílat peníze předem :(
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod malejarda 9. 9. 2014 07:45

A to nejde poslat na PayPal přímo v USD přes nějakou tu devizovou společnost?
malejarda
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 9. 2014 08:00

Nevím o žádné, která by to uměla. PayPal totiž umí přijímat platby pouze v měně země, odkud platba přijde.
Tedy na PayPal účet registrovaný jako český může platba přijít pouze do české banky v českých korunách. Navíc (alespoň oficiálně) může na PayPal posílat peníze jen a pouze jeho majitel.
Takže jediná možnost by byla, kdyby devizovka měla založený "americký" PayPal a z amerického účtu na něj poslala dolary. Neoficiálně (ale když an to PayPal přijde, může ti bloknout účet i s prostředky) by šlo založit si "americký" PayPal a devizovce říct číslo účtu kam má poslat platbu, ale nevím, jak by si PayPal poradil s mezinárodní platbou :(

-- 9. 9. 2014 08:01 --

Je to škoda, že o tento výklenek na trhu (PayPal a další mikroplatební systémy a šeky) se žádná devizovka nezajímá. Na druhou stranu je s tím spousta práce a objemy by byly velmi malé, takže to chápu
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod malejarda 9. 9. 2014 08:09

A jak jsi to myslel s tou kartou Cetelem tvého kamaráda? Možná bych to využil při nákupu za cca 250 USD, peníze předem klidně pošlu. Že bych si ji jako zaregistroval na PayPal? To ale nebude fungovat, když se neshodují údaje z karty (jméno, příjmení) s údaji v PayPalu ne?
malejarda
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 9. 9. 2014 08:20

Spíš jen tak, že ti ten nákup držitel KK Cetelem celý zprostředkuje...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 9. 2014 08:21

Ne, že bys mu poslal peníze a on by to za tebe zaplatil. I když, vlastně, vzhledem ke způsobu zabezpečení karty by stačilo říct kolik chceš zaplatit (musí být absolutně přesná částka v USD) a on by ti poslal číslo karty spolu s jednorázovým datem platnosti a CVV kódem. Musel bych se ho zeptat, je teď mimo ČR, ale ve středu večer se vrací.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 9. 9. 2014 08:27

S tím jednorázovým datem platnosti to bude platit ale pouze u přímé platby kartou, na PayPal by ji bylo třeba navázat a tam je pak třeba vygenerovat tyto údaje statické...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 9. 2014 08:49

Aha. No tak jedině že by to za tebe zaplatil třeba ze svého PayPalu :(
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod malejarda 9. 9. 2014 08:55

To by byl asi také problém, neboť čínské eshopy, pokud je dodací adresa jiná než adresa uvedená na PayPalu, tak platbu buď nepřijmou, nebo přijmou, ale zboží odešlou na adresu uvedenou v PayPalu. Je to asi ochrana proti zneužití cizího PayPal účtu. Viz třeba zde:
http://www.spemall.com/help/payment.html
PayPal
You can complete your payment using your PayPal account, we only ship products to Billing address (the address showing at paypal transaction details page).
malejarda
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 9. 2014 14:10

Tak pokud jsi z Prahy, nebyl by to problém :)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dede 9. 9. 2014 14:36

Přesně jak píše Patrik, PP chce platbu v CZK a pak si to převede podle děsivého kurzu. Včera jsem to počítal a i nejhorší kurz českých bank je lepší, než ten Paypalu. Hodně si nato stěžují i Angličani na PP diskuzích. Dokonce nelze ani přidat US bank account do anglické verze PP.
Pokud bych využil jejich konverzi, tak jenom naní prodělám přes 1200Kč.

Nevíte, jestli lze někde zjistit přesný konverzní kurz CZK-USD ve FIO?
Na stránkách mají nějaké kurzy, ale mám dojem, že to není ten kurz, za který bych provedl nabití PayPalu kartou.
dede
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod malejarda 9. 9. 2014 14:44

PatrikChrz píše:Tak pokud jsi z Prahy, nebyl by to problém :)

Ne, nejsem z Práglu. Jinak by to byl problém např. při případné reklamaci, když zaplatím v čínském eshopu PayPalem, tak můžu do určité doby nahlásit PayPalu problém, vytvořit tak spor a je reálná šance refundace platby, to by se asi těžko řešilo přes zprostředkovatele platby a jeho PayPal účet, aby za mě ve sporu komunikoval.
malejarda
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 9. 9. 2014 15:00

dede: PayPal kartou nenabiješ, platíš vlastně přímo obchodníkovi, účet ti nevykáže žádný zůstatek.
Fio má úplně stejné kurzy jako ČSOB, můžeš je tedy vidět přesně na stránkách ČSOB nebo po přihlášení do IB Fio...

Jinak kurzy samotné nějak kopíruje od UCB, kde má PayPal účty, akorát aby taky na tom rejžovala, tak tam přidávají navíc svůj spread, u USD snad 50 haléřů na 1 dolar...
fremantle
Inventář

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků