Dlouhodobě nejlépe úročený spořící účet

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod astrapa 1. 10. 2014 10:39

Potřebuji udělat separátní účet, na který budu ukládat kauce složené od nájemníků. Na ty peníze nechci šahat, při skončení pronájmu je budu vracet (teda v případě, že nebudu nucen čerpat).
Nicméně jentak ležet ladem se mi taky ty peníze nechce, ono to v tuto chvíli udělá skoro 100 tisíc.
Tak mě napadlo založit někde spořák a používat ho pro účely ukládání kaucí.
Jenže se mi nechce každé 2 měsíce měnit banky podle toho, která má zrovna nejvyšší úročení.
A tak hledám rozumný kompromis - banku, která nemusí mít aktuálně nejvyšší úrok, ale dlouhodobě patří mezi Top 5, a tuto pozici si udržuje a hodlá udržovat vysoké úročení i příštích 5-10 let (nájemní smlouvy mívám na dobu neurčitou).

Další požadavky:
- internetbanking (nebo aspoň pasivní nahlížení)
- uvítal bych možnost označovat každou kauci poznámkou, abych věděl, kterému nájemníkovi patří

Napadla mě asi jen Air Bank (1,10 %), i když má jen krátkou historii, ale jeví se ambiciózně, což by splňovalo můj požadavek dlouhodobé strategie.

-- 1. 10. 2014 10:40 --

Transakční účet na placení nájmu mám u Fia. Ale jejich spořák (0,4 %) není nic moc...
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 10. 2014 11:08

Air Bank + obálky - pravděpodobně nejlepší varianta. I když kdo ví, co bude za pár let.

Jinak dříve patřilo mezi lídry ING, ale aktuálně, nic moc
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 1. 10. 2014 11:19

Ty obálky fungují i u spořáku? Air Bank výši úroků garantuje (nabídka Top 3), tak snad bude udržovat dále, v dnešní době by bylo chybou si znepřátelit klienty.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 1. 10. 2014 11:24

Jj, obálky fungují i u spořáku, a klidně si je můžeš pojmenovat jmény nájemníků... Úroky se ale nepřipisují do obálek.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 1. 10. 2014 11:44

No, spíše jsou ty obálky u Air Bank jen u spořáků. Možná bych pro tento účet zvážil Wüstenrot - lze mít více spořicích účtů, případně je zafixovat (je možné v případě potřeby zrušit s tím, že přijdeš jen o ten extra úrokový bonus za fixaci), ale problém asi bude, že jednotlivé účty jsou úročené od 30 tis. Kč, což možná kauce budou mít nižší hodnotu jistiny.

Možná ještě Zuno - lze mít 10 "nezávislých" (všechny platby musí být stejně posílány přes běžný účet) základních spořicích účtů - úrok t.č. 0,8 % p.a., resp. 0,9 % s BÚ Plus.

U obou variant si lze jednotlivé spořicí účty libovolně pojmenovat.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod TnT2 1. 10. 2014 12:12

ZUNO v základní variantě jen 0,7 % p. a.
Curve karta promo kód na £5: RG7YB | Bondster promo kód: 0539 | Mintos kód: 21GMHB | Portu na 3 měsíce zdarma? Stačí SZ.
TnT2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 1. 10. 2014 12:31

Máš pravdu, u základního účtu to je skutešně 0,7 % p.a., děkuji za upozornění.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod astrapa 1. 10. 2014 12:36

Jak to vypadá, optimální varianta bude Air Bank, a sice díky garanci Top 3. Samozřejmě s rizikem, že změní obchodní strategii a přestanou už potřebovat přísun nových vkladů, pak by asi smluvní podmínky změnili a nabídku garance Top 3 ukončili. Toto riziko těžko předvídat...
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod peter2black 1. 10. 2014 17:18

v tom top 3 koukam schvalne neuvadi mSporeni, hadam ze se vymlouvaji na to ze to neni klasicky sporici ucet...

jinak s tim sporicim uctem je to dobry napad, az nekdo urci kolik je zakonny urok mohli ho po tobe najemci chtit :) http://zakony.centrum.cz/obcansky-zakon ... agraf-2254
peter2black
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod astrapa 1. 10. 2014 17:32

Přesně tak, tohle je hodně velký problém, pomníček pana Křečka.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod peter2black 1. 10. 2014 17:32

možná bych se pobavil taky s učetní jestli bys to neměl dát na podnikatelský spořák (bez srážkové daně, daň z úroků by sis počítal sám), ale podle mě to není nutné

-- 1. 10. 2014 18:34 --

já bych osobně ten úrok nikomu nedal a řešil bych to případně až kdyby se ozvali... protože fakt jsem nikde nenašel kolik ten zákonný úrok je (určitě to nebude úrok z prodlení) - pokud to někdo víte taky by mě to zajímalo
peter2black
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod astrapa 1. 10. 2014 17:38

Ptal jsem se několika právníků, vč. právničky SON, a výše úroku stanovena není. Každý právník má pak jiný názor, jak se k tomu úroku alternativně dobrat. Který z názorů je správný by rozhodl soud...
Poděkovat můžeme panu Křečkovi, který tento nesmysl vymyslel a prosadil a nebyl pak už schopen prosadit i prováděcí nařízení vlády...

Upřednostňuji minimum administrativy, takže danění úroků rád nechám na bance - ze 100.000 Kč bude úrok 1100 Kč, takže daň 150 Kč už mě nevytrhne :)
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod drkarel 1. 10. 2014 18:00

Hlavně, pokud se nepletu, úročení podnikatelských účtů je podstatně horší.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod DrumSession 2. 10. 2014 14:09

astrapa píše:Jenže se mi nechce každé 2 měsíce měnit banky podle toho, která má zrovna nejvyšší úročení.
A tak hledám rozumný kompromis - banku, která nemusí mít aktuálně nejvyšší úrok, ale dlouhodobě patří mezi Top 5, a tuto pozici si udržuje a hodlá udržovat vysoké úročení i příštích 5-10 let (nájemní smlouvy mívám na dobu neurčitou).


Jediná Air Bank má program TOP 3 u spořícího účtu (+ obálky). Ale tvému požadavku nelze vyhovět, bude to chtít aktivní přístup. Tedy pokud nechceš jen malý nadstandard. Další volbou jsou termínované vklady. Předpokládám, že budou stačit na 3M podobně jako výpovědní doba. Pokud jsou na výši úroků nějakým způsobem zainteresování i nájemníci, navrhl bych jim, ať si hlídají sami nabídku na trhu a navrhnou optimální/nejvodnější spořící produkt.
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 2. 10. 2014 15:36

Ty moje kauce jsou typicky okolo 15000 Kč (rozsah 5000 - 20000 Kč), takže i kdyby kauce jednotlivě ležely na termíňácích, asi to nebude žádný výnos, který by stál za tu námahu neustále pro každou kauci sjednávat termíňák.

Navíc smyslem kauce je možnost operativně čerpat (nájemník něco rozbije, dluží apod.). U té AirBank nebo i Fia je ještě možné u každé transakce učinit poznámku, takže si můžu interně poznamenat i kvůli čemu jsem kauci eventuálně čerpal.
astrapa
Přeborník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků