Kreditní karta Citibank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod MirekM007 6. 11. 2014 20:55

peter2black píše:Citi inkaso zda se funguje jenom někdy, 6 dní před splatnosti jsem poslal část dlužné částky(rychle zauctovano v citi) a počítal jsem s tím že si citi strhne jenom zbytek inkasem(dřív to tak fungovalo). Bohužel si ale v den splatnosti pokusili strhnout inkasem celou částku podle výpisu .

V den splatnosti(dnes v 11:00 z mbank) jsem tedy poslal rucne zbytek.
Doufám že mi nauctuji úroky :P


Před pár dny jsem se na splácení KK Citi life ptal operátorky. Dušovala se, že pokud pošlu celou dlužnou částku z posledního výpisu inkaso neproběhne a pokud pošlu jen část dlužné částky, inkaso proběhne jen na zbývající dlužnou částku.
PS: nedělám ze sebe agenta 007, jen čekám na uvolnění aliasu MirekM ...
MirekM007
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod peter2black 6. 11. 2014 22:49

MirekM007 - trosku upresnim datumy:
6.11. jsem mel splatnost
prevadel jsem cca pulku rucne 31.10. takze to doslo do citi 3.11. (víkend)
citi zazadala o inkaso 4.11. ale na spatnou castku
5.11. jsem to tedy poslal rucne... 6.11. je to v nezauctovanych v Citi takze by mi nic uctovat snad nemeli

nekde na strankach citi jsem cetl ze inkaso pripravuji 5 pracovnich dni pred datem splatnosti tak tim to asi bude... proste se jim do toho nepropsala moje posledni splatka - asi to chce s tim pocitat a inkaso pokud mozno vzdy kontrolovat
peter2black
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Aleš P. 7. 11. 2014 08:43

myšpulín píše:Tak to bych tam určitě byl. Nechápu, že jim vůbec nevadí mi schvalovat opětovně tu samou kartu a při výpovědi mi opakovaně nabízet odměnu na stažení výpovědi. Ale to je jejich boj, já nemám problém s nimi tu hru hrát, když mě přináší výhody.
Zdravím, jen tak ze zvědavosti... Jak často to provádíš? Já mám teď první Citi kartu (Slevomat) a rušit ji ani nechci, jelikož mi vyhovuje, ale je fakt, že ten bonus na Mall.cz bych také bral :-)
externí redaktor e15.cz/finexpert a mobilmania.cz
Aleš P.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod __Pavel 7. 11. 2014 09:11

Chlapci, když požádám o převod z CitiLife na Classic, tak se převádí i aktuální dlužná částka nebo se to musí nejdřív vyrovnat? Převádí se na novou kartu automaticky i platby SIPO? Zůstává nastaveno 100% inkaso splátky nebo se o všechno musí žádat znovu?
__Pavel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 7. 11. 2014 09:15

Všechno zůstává, všechny parametry jsou vázány k "úvěru" (není jej tedy nutno ani splatit v případě převydání), akorát se mění plast (tím pádem pak akorát i VS pro manuální splátku, které je dle čísla karty).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod bufalobil 7. 11. 2014 09:30

Aleš P. píše:
myšpulín píše:Tak to bych tam určitě byl. Nechápu, že jim vůbec nevadí mi schvalovat opětovně tu samou kartu a při výpovědi mi opakovaně nabízet odměnu na stažení výpovědi. Ale to je jejich boj, já nemám problém s nimi tu hru hrát, když mě přináší výhody.
Zdravím, jen tak ze zvědavosti... Jak často to provádíš? Já mám teď první Citi kartu (Slevomat) a rušit ji ani nechci, jelikož mi vyhovuje, ale je fakt, že ten bonus na Mall.cz bych také bral :-)


Nevím jestli to projde i nyní. Ale já měl Citi Life a požádal jsem letos v květnu o Citi Mall a vydali mi jí paralelně. Akorát jsem musel rozdělit úvěrový rámec.
bufalobil
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod refedr 7. 11. 2014 09:41

Mně to v květnu taky prošlo, ale teď v říjnu už 2x ne. Asi budu muset zrušit KK LIfe.
refedr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod avathar 7. 11. 2014 18:08

Už to nedávají
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 7. 11. 2014 18:25

Aleš P. píše:
myšpulín píše:Tak to bych tam určitě byl. Nechápu, že jim vůbec nevadí mi schvalovat opětovně tu samou kartu a při výpovědi mi opakovaně nabízet odměnu na stažení výpovědi. Ale to je jejich boj, já nemám problém s nimi tu hru hrát, když mě přináší výhody.
Zdravím, jen tak ze zvědavosti... Jak často to provádíš? Já mám teď první Citi kartu (Slevomat) a rušit ji ani nechci, jelikož mi vyhovuje, ale je fakt, že ten bonus na Mall.cz bych také bral :-)

Tak naposledy jsem o kreditku žádal někdy na jaře, v září jsem dával hned tři výpovědi najednou a u všech jsem dostal jsem dostal bonus 500 Kč na nákup pokud výpověď stáhnu. Teď jsem dvě z nich vypověděl opakovaně a čekám na reakci.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tim1984 8. 11. 2014 17:29

Dnes ráno manželka požádala o kartu a ještě dnes se tam objevilo že již předběžnážádost je zamítnuta.
Přitom splňuje všechny podmínky - je zaměstatnec (na dobu neurčitou), bydlí ve svém, žádné jiné dluhy,úvěry karty nemá a splňuje jejich plat= bere 12 tisíc čistého...
To mám trochu zalhat a napsat třeba čistý plat 13 nebo 14 tisíc?
Toto nechápu, že ji zámitli hned v "prvním kole" :(
Tim1984
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod avathar 8. 11. 2014 18:25

Jestli uvedla decko tak nemá žádné volné prostředky nad životní minimum na splácení
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod smajlik2 8. 11. 2014 18:33

Proč to se nikdo nedozví. Stejně by mě zajímalo jak moc to schvalování je zautomatizované a kolik v tom hraje roli lidský faktor člověka co to vyřizuje. To se někdo v Citi špatně vyspí a neschválí nic za celý den :-)
smajlik2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 8. 11. 2014 20:35

Bych řekl, že lidský faktor to neovlivní. Jak to funguje, ví pár lidí z řízení rizik a pro ostatní je to "blackbox", takže vidí také jen to, co klient - "Schváleno - Neschváleno"...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod avathar 8. 11. 2014 22:14

Mám odpozorováno, že první schvalování probíhá na základě zadaných informací v žádosti. Tedy plat, zaměstnavatel osobní situace. Pokud už v tomhle kole zamítnou, byl problém v nějaké kombinaci. Když se podepíše žádost, pak teprve projedou registry a zamítaj na základě informací z registrů, nebo nějaké kombinace společně s osobními údaji.

Dělal jsem žádosti s více lidma a sám asi 10x, následně jsem se dostal k informacím o sobě z registrů, co vidí banka (Poštovka). Mě třeba poslední 3 žádosti citina neschválila, a nepomohly ani běžné triky jako postupné snižování jejich úvěrového rámce. Takže když mě následně proklepli v poštovce, zjistil jsem, že mi tam stále visí KK od UCB, kterou jsem vypovídal v létě (mají 2 měsíce výpovědní dobu, což jsem nepředpokládal) a dárek od ČS, refinancovaná hypotéka od ledna příštího roku s dopředným financováním od jara 2014 v plné palbě, samozřejmě za mastný poplatek, že. A taky mi tam vyselo ručení od lišky za úvěr refinancovanej v roce 2011 :( No a mBank neaktualizuje výši splátkyhypotéky, i když se sníží mimořádnejma splátkama (mhypotéka light).

Takže co jsem odpozoroval, vadí: pracovní poměr na dobu určitou - vždy zamítnuto, bez ohledu na příjem apod. Ta samá situace, ten samej člověk se smlouvou na neurčito dostal následně od Citi kreditní limit 85t bez prokazování příjmu, já s podobným příjmem na základě potvrzení od zaměstnavatele jeden měsíc 65t (to sem měl 3 karty od citi) a za 2 měsíce 99t (to už jsem dvě zrušil a měl jednu novou, tedy 2 dohromady).

Taky vadí počet vyživovaných osob v kombinaci s příjmem, 2 vyživované a příjem 18 - 25 tisíc neprojde, 1 vyživovaná ano.
P.S. Poštovka počítá splátky spotřebáků + hypotéky + 10% kreditních limitů u KK + životní minimum žadatele a příp. vyživované osoby.
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod ka-spel 8. 11. 2014 22:29

Tomáš Marný píše:Další možnost, jak podojit Citi :mrgreen: .

Co to je za novinku. Daň na finančáku jsem kartou už platil v dubnu. Odpadky na radnici platím taky CITI. Prostě vše co jde platit kartou.
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků