mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PalmTungsten 12. 1. 2015 09:01

Nevíte někdo, jak co nejelegantněji vyřešit problém s mizerným směnným kurzem karet mBank v zahraničí? Chtěl bych kvůli tomuto pořídit nějakou druhou kartu, kde by byl ten kurz výhodnější. Máte zkušenosti s kartou Citi Life?
Nikon / Fuji.
PalmTungsten
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bodyczech 12. 1. 2015 09:32

PalmTungsten: s KK nemám zkušenosti, ale dle příspěvků ostatních není Citi Life špatná, prý je však o něco výhodnější KK od Kooperativy. Jinak z debetek při platbách EUR vychází z přehledů, které vyšly tuším na měšci, toto pořadí: 1. ZUNO, 2. Equa a UCB, 3. Fio.
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 12. 1. 2015 09:41

Tak s Citi Life si moc nepomůžeš, kurz má Citi-střed + 3 %, což je úplně stejné jako spread 6 % u mBank (teda v případě EUR, u jiných měn tam má mBank ještě další 2 %), samozřejmě u Citi Life je 2 % vratka, takže po jejím započítání vychází kurz efektivně cca. 1 % nad střed - je to lepší, než většina debetek, ale rozumná směnárna vyjde zpravidla lépe.

Nejlépe jsou na tom karty s kurzy karetní asociace, tedy např. kreditky Cetelem, UCB MC (Agip, Miles&More), Cofidis a pak kreditky s lepším (= standardním 4 %) spreadem a vratkou (RB STYLE, ČS/Kooperativa, UCB VISA AXA Club).

U debetek neexistuje žádné pořádí výhodnosti - všechny jsou stejně špatné (ať už Zuno, Air Bank, Fio, Equa, UCB, RB, atd. atd. - všechny tyto banky mají spready 4 %), vyjma postvátné trojice, která má nejhorší kurzy na trhu (GEMB, Citibank, mBank) - no dobrá, existuje jediná výjimka - debetky Expobank CZ by měly mít neoficiálně kurzy karetní asociace (dlužno dodat, že vedení debetky mají zpoplatněno, takže to je lepší už platit vedení nějaké kreditky)...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod peter2black 12. 1. 2015 12:04

viz: http://www.mesec.cz/clanky/velky-realit ... aret-2014/

Citi Life vcetne vratky je pouzitelna i pro normalni zivot, trosku lepsi kurzy ma KK Kooperativa (csas), nejlepsi je KK Cetelem ale prace s ni je trosku nepohodlna, viz samostatné téma
peter2black
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slavo963 12. 1. 2015 12:25

Omylem jsem poslal 400kc na ucet nekomu do mBank, misto kodu banky /2010 dal /6210...nechapu, jak jsem se mohl trefit do cisla uctu, ktere je stejne :-\

bylo to min. tyden a samozrejme dotycny platbu nevratil, ved proc, platba od nekoho neznameho, asi si myslel ze je to vanocny bonus...

anyway, jakou mam moznost, reklamovat platbu, ale aby nebyl poplatek vyssi nez platba, v sazebniku jsem nic nenasel...
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 1. 2015 12:46

Zkus mu poslat 1 haléř (tedy 0,01 Kč) se zprávou pro příjemce ve smyslu "prosim o vraceni platby 300 Kc z 11.1.2015 slo o omyl". Pošli to ze stejného účtu, z jakého jsi poslal ty 4 stovky.

Taky se může stát, že jde o nějaký "mrtvý" účet a majitel ani neví, že mu ty 4 stovky přišly. Můžeš tak prostřednictvím své banky požádat mBank, aby ti na něj sdělila kontakt. Jestli si za to něco účtuje těžko říct.

Zkoušel jsi číslo toho účtu u mBank zadat do Google, občas tak lze zjistit majitele.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filip893 12. 1. 2015 12:57

Mne by spíš zajímalo, jak je možné, že platba na účet mBank vůbec dorazila. Pokud si totiž chtěl poslat na platbu na účet FIO, těžko jsi vyplňoval předčíslí účtu u mBank.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slavo963 12. 1. 2015 13:03

no prave ja to predcisli tam doplnil :-|

protoze mi dotycny poslal cislo uctu 220....../2010 a nic mne necuklo, protoze 220xxxx je typicke mBnak cislo uctu...jsem myslel, ze tam to predcisli zapomel, resp. i ja pouzivam sve cilo bez predcisli....

jinak ten Patrikuv typ mne napadnul tez...jinak ziskat informaci stoji od 100kc vice- minimalne v GE money
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod srato 12. 1. 2015 22:43

filip893 píše:Mne by spíš zajímalo, jak je možné, že platba na účet mBank vůbec dorazila. Pokud si totiž chtěl poslat na platbu na účet FIO, těžko jsi vyplňoval předčíslí účtu u mBank.

povinné předčíslí je jen u inkasa ne? Já si teda nejsem vědom, že bych u "normálního" platebního styku někdy předčíslí psal (s výjimkou plateb do KB) :hm
srato
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 13. 1. 2015 09:07

Předčíslí bývá většinou "normální" součást čísla účtu. Přijde mi, že většinou rozlišuje různé podúčty jednoho majitele - naše družstvo mělo jiné předčíslí pro zálohy a jiné pro splátky kupní ceny. Úřady mívají různá předčíslí u stejného čísla účtu pro správní poplatky a jiné poplatky, finančáky mají různá předčíslí pro různé daně ...

Každopádně slavo mě pobavil ... myslel jsem, že udělal chybu, tak jsem si číslo účtu upravil a zjistil jsem, že chybu jsem udělal já. :-) Lepší je myslet ve smyslu přemýšlet o svých krocích. :-)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod slavo963 13. 1. 2015 10:02

Kde lze napsat poznamku pro prijemce platby, nikde to nemuzu najit...?
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod powery 13. 1. 2015 10:13

Velmi intuitivně nazvané: Popis
powery
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slavo963 13. 1. 2015 10:46

ja prave nevedel, zda je to popis pro mne nebo prijemce platby...jine banky to maji jasneji napsane- jako sprava pro prijemce
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod drkarel 13. 1. 2015 12:10

Vidíš. Já byl zase zvyklý na jedno políčko "popis", které se objevilo jak u příjemce, tak u mne, a zase mne rozhodilo rozdělení "zpráva pro příjemce"/"zpráva pro odesílatele", pak jsem nevěděl přesně, zda se zpráva pro příjemce objeví i u mne, či nikoliv, a psal jsem do obého stejnou zprávu. :-)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod polda 13. 1. 2015 23:36

No nevim, omyl se muze stat proto mas moznost se poptat v bance aby ti pomohli s vracenim spatneho prikazu. Prijemce ze zakona nespravne obdrzene penize je povinen vratit.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků