mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod slavo963 13. 1. 2015 23:43

podal jsem reklamaci, uvidim, zda to vrati...
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod Franklin 14. 1. 2015 00:39

Já měl za to, že reklamace se podává v případě, že zboží nebo služba má vady. V tomto případě bych to nazval maximálně tak žádostí...
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 14. 1. 2015 07:08

mBnak to vidi jinak...

Vážený pane,

Reklamace: Vrácení prostředků. byla zaregistrována pod číslem xxxxxxxxx. Toto číslo používejte při kontaktu s mBank v dané věci. Situaci vyřešíme v nejkratším možném termínu a o výsledku Vás budeme neprodleně informovat.

S úctou
Tým mBank

Zpráva byla zaslána automaticky. Prosím, nedopovídejte na ni.


ted koukam, ze tam maji gramaticke chyby, translator z polsitny...? :-))
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod drkarel 14. 1. 2015 07:40

Teda slavo, ten poslední příspěvek se Ti moc nepovedl.

1) To asi není důkaz, že mBank to vidí jinak. Je to automatická reakce na Tvůj přípis, který jsi zřejmě zařadil do škatulky reklamace.
2) Já tam teda moc chyb nevidím - jedna tečka navíc (pravděpodobně přejatá z názvu Tvé zprávy) a jeden překlep. A promiň, zrovna Ty jsi ten pravý, kdo by se měl vysmívat cizím gramatickým chybám.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 14. 1. 2015 08:11

To je takové pravidlo - do gramatiky ostatních se nejvíce obouvají ti, co nedokáží ještě v r. 2015 používat diakritiku (a zdůvodňují to usměvavými bláboly o programátorské klávesnici). I když na druhé straně chápu, že když někdo píše na klávesnici jako blesk (tj. občas uhodí, a to maximálně dvěma prsty), je to pro něho bez nabodeníček jednodušší, kdo umí psát všemi deseti, nejspíš by to ani bez diakritiky nesvedl. /OT
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slavo963 14. 1. 2015 09:33

Easy :-)

Mam EN klavesnici, a presne si nepamatuji, kde jsou znaky s diakritikou. Kdyz obcas pracuji, vyhradne pisu po anglicky. A oficialni komunikaci v CZ mi opravi world.

Ja jenom reagoval na Franklina, ktery me podpichnul ze to neni reklamace.V podstate ma pravdu, ale mBank asi nerozlisuje mezi reklamaci a stiznosti a pouzivaji jeden formular.
Gramatickou chybu tam maji, protoze to byla telefonicka a operatorka sama rikala ze zaklada novou reklamaci, asi maji spatnou sablonu.


A ja na rozdil od banky si muzu psat nespisovne, protoze cestina jaksik neni muj rodny jazyk.
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod xtonda 14. 1. 2015 09:50

Jasně, klidně budu obtěžovat ostatní, hlavně ať je to pohodlné pro mě aneb kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody. Hovado se projevilo ale od slováka těžko čekat něco jiného.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 14. 1. 2015 09:56

tj, to jiz trochu prehanis ne?
A o jakem obtezovani mluvis? Tak si dej vsechny uzivatele, co pisou bez diakritky a nespisovne do blacklistu a prispevky se ti nebudou zobrazovat....ale jinak jsem si mylsel, ze mas na vic, tu poznamku o hovadech Slovacich jsi si mohl odpustit...to pausalizujes ve vsem? Dost povrchne...
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod khonsun 14. 1. 2015 10:06

xtonda píše:Jasně, klidně budu obtěžovat ostatní, hlavně ať je to pohodlné pro mě aneb kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody. Hovado se projevilo ale od slováka těžko čekat něco jiného.

Mne se na Sumatre nechce instalovat cestina do ciziho PC. Mozna bych je tady obtezoval.
khonsun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 14. 1. 2015 10:18

Tomáš Marný píše:a zdůvodňují to usměvavými bláboly o programátorské klávesnici

Myslel jsem, že dnes se to už zdůvodňuje tak, že "pisu z mobilu" :-D
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod xtonda 14. 1. 2015 10:19

Čtení textu bez diakritiky prostě je obtížnější a může to být nejednoznačné, ve větším množství je to otravné, objektivní důvody pro to pominuly nejméně před deseti lety. Když sem v roce 1996 začal používat internet tak jedno z pravidel netikety v poštovním klientu bylo:
If your words are important enough to write, then surely they are also important enough to write properly


khonsun, mě se nechce, to mluví za vše, hlavně že pro tebe je to pohodlné.

-- 14. 1. 2015 10:19 --

Ani na mobilu to min. 10 let není problém.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 14. 1. 2015 11:05

Někteří vůbec dělají hodně pro to (tím nemyslím na tomto fóru), aby jejich příspěvky člověk nečetl - psaní se zapnutým CapsLockem, vynechávání mezer mezi větami... Pokud je takový text delší než nějaké 3 řádky, tak ho prostě nečtu.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paty07 14. 1. 2015 11:12

xtonda píše:Jasně, klidně budu obtěžovat ostatní, hlavně ať je to pohodlné pro mě aneb kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody. Hovado se projevilo ale od slováka těžko čekat něco jiného.

Co bys tedy ode mě jako od Slováka čekal jiného? S tímhle jsi mě teda *****, fakt hovado!
xtonda píše:khonsun, mě se nechce, to mluví za vše, hlavně že pro tebe je to pohodlné.

Tak záleží jak dlouho tam je. Určitě kvůli pár řádkům na tomhle nebude přeinstalovávat počítač. Navíc ten počítač není jeho, to bych si taky netroufnul někomu instalovat svoje věci na počítač.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 14. 1. 2015 11:21

Budu parafrazovat nektere uzivatele

V praci se nema co chatovat na netu, pote zde kuli takovym hovadum nestoupne produktivita prace ani za 100 let :nenapadne
A uroven zapadu musime dohanet menovou reformou ala Singer(plati pro lidi, kteri maji prijem v zahranicni mene)
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod drkarel 14. 1. 2015 14:53

Teda ... co se tady rozjelo? Napadání s bratry? :oboze

Já nenarážel ani tak na diakritku, ale na hrubky, kterými se slavovy příspěvky většinou jen hemží. Ale OK nikdo není bezchybný, tak jsem to ponechával bez komentáře. Zvláštně vyzní, když se pak ten samý člověk opírá do někoho jiného - zde do mBank, jejichž chyby byly spíše kosmetické. Ale pěkně se ukázalo, že lépe se hledají chyby u druhých, u sebe hledáme jen výmluvy, že, slavo? :-)
drkarel
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků