Valutomat

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Ferda Kriz 21. 1. 2015 16:24

Mám taky několik dotazů. Asi hlavně na Patrika.

1. Kurzy, který vidím na home valutomatu jsou nejlepší kurzy, za který jsou uživatelé ochotni směnit, je to tak? Když teď vidím Euro nákup 27,9231, tak je tam někdo ochoten koupit moje eura za ten kurz. Vypadá to tak, jelikož když už jsem přihlášenej, vyskakuje tam, celkem 800 euro lze prodat za tuhle cenu

2. Jakmile vyměním takto např. 1000 euro, dostanu 27 923,1 a z toho mi oni strhnou pak kolik a kdy? Jak píše paty07, byla řeč o 0,1% až 0,3%, ale nikde žádnou informaci nevidím ani v nápovědě ani v tom prostředí. Možná jsem slepej prostě.

3. Peníze lze "vybrat" jenon na českou banku, to je jasný (a trapný). Ale nenašel jsem poplatky za ten výběr pro banky mimo ty, se kterejma spolupracujou (5 největších jenom). Píšou, že poplatky se ukážou při najetí na logo v https://valutomat.cz/banky-a-prevody-penez/, ale mě se např. u fia zobrazuje jenom "fio banka".

Dík!
Ferda Kriz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 21. 1. 2015 16:33

Vyzkoušeno, funguje. RB peníze tam - směna - RB peníze zpět. Nikde to nic nestálo.
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ferda Kriz 21. 1. 2015 16:47

Počkej, ale někde museli mít tu svojí marži ne? Kde? A kolik byla? V tom kurzu evidentně není, když je tam spread 0,12%. Nebo to je ono?
Ferda Kriz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod franko_cz 21. 1. 2015 18:46

Nápad dobrý, ale dokud to nebude umět SEPA platby sem a tam, tak je to pro mě nepoužitelné. Také bych uvítal, aby partnerských bank bylo co nejvíc, kvůli minimalizaci transakčních poplatků. Uvidíme časem, jak se to rozjede.
Naposledy upravil franko_cz dne 22. 1. 2015 07:16, celkově upraveno 1
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod vit.spinka 21. 1. 2015 19:44

Ferda Kriz píše:Počkej, ale někde museli mít tu svojí marži ne? Kde? A kolik byla? V tom kurzu evidentně není, když je tam spread 0,12%. Nebo to je ono?

Asi je to v tom. Ono je tam vůbec na to jak je to nová služba nějak podezřele hodně (a kulatých) nabídek - tedy jsou to asi "zaváděcí" nabídky zadané přímo provozovatelem.
vit.spinka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 1. 2015 08:05

Ferda Kriz píše:Mám taky několik dotazů. Asi hlavně na Patrika.

1. Kurzy, který vidím na home valutomatu jsou nejlepší kurzy, za který jsou uživatelé ochotni směnit, je to tak? Když teď vidím Euro nákup 27,9231, tak je tam někdo ochoten koupit moje eura za ten kurz. Vypadá to tak, jelikož když už jsem přihlášenej, vyskakuje tam, celkem 800 euro lze prodat za tuhle cenu !

Přesně tak. Jednotliví uživatelé tam dávají své nabídky (na prodej nebo koupi) a ty si z té nabídky můžeš "ukousnout" kolik chceš (část, nebo celou) a měnu koupíš nebo prodáš za nabízený kurz. Nebo naopak podáš vlastní nabídku a čekáš, jestli ji někdo přijme.

Ferda Kriz píše:2. Jakmile vyměním takto např. 1000 euro, dostanu 27 923,1 a z toho mi oni strhnou pak kolik a kdy? Jak píše paty07, byla řeč o 0,1% až 0,3%, ale nikde žádnou informaci nevidím ani v nápovědě ani v tom prostředí. Možná jsem slepej prostě.!

Zeptám se. Já to testoval před ostrým spuštěním a to se poplatky ještě neúčtovaly

Ferda Kriz píše:3. Peníze lze "vybrat" jenon na českou banku, to je jasný (a trapný). Ale nenašel jsem poplatky za ten výběr pro banky mimo ty, se kterejma spolupracujou (5 největších jenom). Píšou, že poplatky se ukážou při najetí na logo v https://valutomat.cz/banky-a-prevody-penez/, ale mě se např. u fia zobrazuje jenom "fio banka".

Ano, taky mi zahraniční platby chybí, vidím to jako největší nedostatek. Já měl připárované pouze FIO a Poštovní spořitelnu a u FIO mi to z nějakého neznámého důvodu ukazovalo poplatek 2 kč, ale jak jsem psal, bylo to v době testování. Předpokládám tedy, že ten poplatek by se měl ukazovat přímo u toho účtu v momentě kdy si ho "připáruješ" a následně na něj budeš chtít něco odeslat.
Ale zeptám se, když se něco nového dozvím, dám vědět

-- 22. 1. 2015 08:08 --

vit.spinka píše:
Ferda Kriz píše:Počkej, ale někde museli mít tu svojí marži ne? Kde? A kolik byla? V tom kurzu evidentně není, když je tam spread 0,12%. Nebo to je ono?

Asi je to v tom. Ono je tam vůbec na to jak je to nová služba nějak podezřele hodně (a kulatých) nabídek - tedy jsou to asi "zaváděcí" nabídky zadané přímo provozovatelem.

To, že jsou nabídky "kulaté" není až tak neobvyklé. Není to služba určená pro platby za zboží (právě proto nemá ty zahraniční platby), ale pro směnu peněz na vlastním účtu. Předpokládám tedy, že někdo si takhle chce "doplnit" nebo naopak "vypráznit" část svého účtu a tam nebude zadávat částky 235,50 EUR a podobně. Co vím, tak je domluvena spolupráce s některými směnárnami a snad i firmami, jestli jsou nabídky doplněné i provozovatelem nevím, možná, ale i kdyby, důležitý je výsledný kurz.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 22. 1. 2015 09:20

Nebylo by špatné, kdyby u vkladu přidali kromě údajů pro platbu i QR kód. Celkem jsem si zvykl zadávat příkazy na telefonu, takhle si to musím přepisovat do generátoru na qr-platba.cz

-- 22. 1. 2015 09:46 --

Hm, když tak přemýšlím, tak nabití a vybití je téměř instantní z/na účty partnerských bank, takže v podstatě lze Valutomat i využít na rychlé převody mezi ČS/ČSOB/KB/RB/UCB... :-))
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Ferda Kriz 22. 1. 2015 09:48

Tak jsem s nima mluvil a jelikož jsou stále v Beta verzi (což ovšem pro uživatele nic neznamená), je to bez poplatku. Tzn. směna teď probíhá cca za střed bez dalších poplatků. Bez poplatku to nechají nějakou dobu pak v rámci výkopu projektu jako promo. Na dotaz kolik pak bude poplatek, pán nic bližšího neřekl, jen že to bude podobné jak v Polsku, kde to začíná na těch 0,30%. Jinak nechápu, že tam nedají i jiné banky než jenom těch 5 velkých. To přeci musí znamenat zanedbatelné náklady v rámci takového projektu.
Ferda Kriz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 22. 1. 2015 09:49

Musím jinak pochválit rychlost, krátce po 9:00 hod. jsem se zaregistroval, nabil peněženku korunami z ČSOB, směnil a eura již mám na účtu v RB - tedy klikl jsem jen na nejlevnější nabídku, ještě možná otestuji opačný směr z UCB...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod slavo963 22. 1. 2015 10:38

jakym kurzem?
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 22. 1. 2015 10:50

slavo : mají tam seznam provedených obchodů :-)

V menu nahoře "kurzy měn" a tam je pak seznam obchodů
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 22. 1. 2015 10:51

Zkusmo jsem koupil 50 € za 1398,42 Kč, tedy kurz 27,9684 - nejlevnější, co tam v tu chvíli byl nabízen, svou nabídku jsem nezadával... EasyChange měl v tu samou dobu prodej za 28,03 Kč za euro.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod filip893 22. 1. 2015 10:53

Převody v cizích měnách jsou také zdarma?
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slavo963 22. 1. 2015 10:54

pekne kurzy, musi se nechat

-- 22. 1. 2015 10:59 --

Lepsi nez v devizovkach(akcenta,easychange, fortissimo).
Super, jenom, nech jim ty dobre kurzy zustanou ...

OT_ Z ktere banky lze zdarma poslat SEPA z EUROVEHO uctu?
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod fremantle 22. 1. 2015 11:06

Tak kurzy tvoří nabídka a poptávka, ty by měly oscilovat kolem středu, ale horší to už bude, až bude konverze s tím poplatkem 0,3 % - to ty kurzy katapultuje možná zase až za úroveň devizovek (a navíc je tam ta nevýhoda neposílání na účty v jiných zemích, takhle mi prakticky zůstává reálně možnost provést jen 1 konverzi v měsíci, eura si nechat vyplatit do RB a odsud využít jednu volnou SEPA transakci v měsíci nebo si vybrat v hotovosti na přepážce)...

-- 22. 1. 2015 11:09 --

slavo963 píše:OT_ Z ktere banky lze zdarma poslat SEPA z EUROVEHO uctu?

Úplně zdarma má jen jednu odchozí SEPA platbu v měsíci jen eKonto Komplet, ČS má pak v programu Blue balíček (za 25 Kč měsíčně) zvýhodněných SEPA transakcí za 25 Kč (2 příchozí a 2 odchozí tuším)... A UCB má ještě zvýhodněný režim do slovenské pobočky UCB na platby v EUR a CZK za 30 Kč za transakci... To je z těch bank, co mají v nabídce jako partnerské asi všechno...
fremantle
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků