mSpoření

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vlazy 1. 2. 2015 17:12

msimcard píše:Naopak ti, co mají rádi klid a pohodu, tak radši úroky zítra převedou.
Proč až zítra a ne už dnes třeba na eMax a případně zítra dál přes mKonto do jiné banky? Pokud to z mSpoření převedou až zítra tak riskuji, že jim to celé mSpoření může být dnes úročené nižším 0,3% úrokem. Jednalo by se tak asi pro většinu lidí o zanedbatelnou částku asi několik málo haléřů, ale proč i o to přicházet když to není zapotřebí.

velkyjarda píše:... A tim prijdou o ten jeden jediny bezplatny prevod v mesici. :mrgreen:
Nevím jak ty, ale asi naprosté většině na tom nezáleží, protože mají peníze nad 100000 Kč i jinam odkud v případě potřeby je mohou použít a mSpoření mají pouze kvůli úrokům.

slavo963 píše:proto je dobre prevadet jiz na konci mesice, pro pripad neplanovaneho prevodu nasledujici ;-)
Většině lidí na těch případných převodech nezáleží a proto je ideální ty úroky převádět přesně prvního v měsíci aby se tak vyhlo případnému úročeni nějaký den pouze 0,3%.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod velkyjarda 1. 2. 2015 17:25

bodyczech píše:Toto téma nabude na významu příští měsíc vzhledem k nutnosti utratit 500.-Kč kartou a z toho plynoucích vázaných příjmů na mspoření. V takovém případě i pár haléřů nad 100k zřejmě posune vklad do nízkého pásma úročení...?

Nejlepsi kartu zrusit a je po starostech. 8-)
velkyjarda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod msimcard 1. 2. 2015 17:42

vlazy:
Proč až zítra a ne už dnes třeba na eMax a případně zítra dál přes mKonto do jiné banky? Pokud to z mSpoření převedou až zítra tak riskuji, že jim to celé mSpoření může být dnes úročené nižším 0,3% úrokem. Jednalo by se tak asi pro většinu lidí o zanedbatelnou částku asi několik málo haléřů, ale proč i o to přicházet když to není zapotřebí.


Ano, je fakt, že se může převést už dnes.
Pokud vím, tak mBank to převede s dnešním datem. Aspoň tak soudím podle toho, že 1.1.2015 to taky převedla, takže zřejmě svátek, neděle pro ně není problém. Takže eMax není potřeba.
msimcard
Nadšenec

Odeslat příspěvekod karlos-2009 1. 2. 2015 18:09

Je to tady jak v mateřské školce u tříletých dětí. Už jsem to tady psal někdy na přelomu listopadu/prosince, že stačí mít od 1.9.2014 naplněné mSpoření na maximum a vůbec se na to nemusí sáhnout a provádět jako kašpárek každý měsíc jakýsi přesun. Podložil jsem to printscreenem, podložím to i teď. A stále tady někdo řeší, jestli je výhodnější přesouvat poslední den v měsíci nebo až první den v měsíci. Já se přitom dobře bavím. Takže říkám podruhé, již připsané úroky se do tohoto limitu nepočítají. Chytrému napověz, hloupého trkni.

mSporeni_naplnene.png
karlos-2009
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod velkyjarda 1. 2. 2015 18:23

No dobre, ale tak to muzeme delat jen my, co nepouzivame ostatni produkty. Ti co pouzivaji kartu a mKonto si musi hlidat, aby 100000 Kc na mSporeni neprekrocili.
velkyjarda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vlazy 1. 2. 2015 19:40

msimcard píše:takže zřejmě svátek, neděle pro ně není problém. Takže eMax není potřeba.
Převody v rámci účtů v mBank se provádějí kdykoliv a okamžitě (pokud zrovna nemají nějakou odstávku) a to bez ohledu zda je svátek, neděle nebo jakýkoliv nepracovní den. Pokud je převod směrovaný do jiné banky tak z mBank odejde pouze v pracovní den ráno a to i když je zadaný s datumem splatnosti který připadá na nepracovní den.
Pokud se jedná o dnešní převod úroků z mSpoření tak je lepší to převést dnes na sice mozerně úročený eMax než na neúročené mKonto. Pokud ty peníze mají odejít do jiné banky tak není problém je pak odeslat přes mKonto se zítřejším datem splatnosti. Ne každý ale používá mBank stejně a tak každému to může vyhovovat jinak.

karlos-2009:
Můžeš to podkládat čím chceš, ale pokud to není podložené v podmínkách toho mSpoření tak nikdy si nemůžeš být 100% jistý, že to tak bude vždy fungovat a že na konci měsíce nezjistíš, že celý zůstatek ti úročili pouze 0,3%.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod drkarel 1. 2. 2015 20:57

Skoro si myslím, že na základě toho mailu a toho, že to více než půl roku takto funguje, už by to právně vymahatelné být mohlo.

A vlazy, opět je to individuální. Ty řešíš halíře úroku za den, já zase "likviditu", resp. poplatek za případný druhý převod. Ačkoliv mám něco i jinde, nikdo nikdy neví, co se může stát.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod slavo963 1. 2. 2015 21:54

[kolenovrt]karlos, a proc se osidit o uroky z tech 900.- [/kolenovrt] :-D
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod msimcard 1. 2. 2015 21:57

vlazy:
Pokud se jedná o dnešní převod úroků z mSpoření tak je lepší to převést dnes na sice mozerně úročený eMax než na neúročené mKonto. Pokud ty peníze mají odejít do jiné banky tak není problém je pak odeslat přes mKonto se zítřejším datem splatnosti. Ne každý ale používá mBank stejně a tak každému to může vyhovovat jinak.


Dobře. Máš na mysli přímo eMax? nebo eMax Plus?
Já tam tyhle účty mám a už jsem je nepoužil možná 5 let.
Jde to dnes ještě nějak stornovat a udělat, tak jak píšeš, když už jsem potvrdil platbu do jiné banky s dnešním datem? tzv. pro dnešek dát úroky na eMax nebo eMax Plus a zítra převést do jiné banky přes mKonto.

děkuji
msimcard
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vlazy 1. 2. 2015 22:39

drkarel:
To, že to takto více než půl roku funguje ještě neznamená, že to tak bude fungovat i zítra, pozítří, za týden atp.. Důležité a pro banku závazné by mělo být snad to co je v podmínkách a ne to co je v nějakém e-mailu.

Ano je to individuální a každý si to řeší po svým tak jak uzná za vhodné nebo jak to komu lépe vyhovuje. Já se na to dívám mj. i z principu. Proč bych měl kašlat na nějaké halíře úroku za den ze kterých stejně určitě nezbohatnu když je můžu snadno získat nebo dokonce nimi pohrdat?

msimcard:
Mám na mysli přímo eMax. EMax Plus nemám. Pokud platba do jiné banky ještě neodešla což by dnes neměla tak by tu platbu mělo jít zrušit a peníze ještě dnes převést na eMax. Pokud jsi ale tu platbu z mKonta zadal s dnešním datumem splatnosti tak je otázkou jestli se ti z toho už nějaké % nepřevedlo zpět na mSpoření, podle toho jak máš to mSpoření nastavené. Z eMaxu si pak můžeš zadat už dnes příkaz na převod na mKonto a z mKonta do jiné banky. To vše samozřejmě se zítřejším datem splatnosti. Peníze se ti tak někdy v noci převedou na mKonto a zítra ráno odejdou z mKonta do jiné banky. Já peníze pokud v mBank nějaké mám držím na sice mizerně ale úročeném eMaxu a ne na neúročeném mKontu. Na mKonto si je převádím pouze když je potřebuji někam odeslat.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod velkyjarda 2. 2. 2015 04:20

Zrusit platba vcera sla, ale je jasne, ze pokud tam nemel po platbe nulovy zustatek, tak se mu neco na mSporeni prevedlo a to uz nezrusi, presne takhle jsme si prece mSporeni vsichni plnili.
velkyjarda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 2. 2. 2015 06:53

Byla to oficiální, mnou nevyžádaná komunikace od banky, a tudíž bych řekl, že to určitou závaznost má.

Ano, proč to neudělat optimálně, tj. včetně ponechání si možnosti bezplatného převodu pro strýčka příhodu.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod myšpulín 2. 2. 2015 08:52

Podle mě to mají buď nastavené o kousek výše (např. 101 tis.) nebo hlídají zůstatek po příchozí platbě s vyjímkou těch úroků.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 2. 2. 2015 10:50

drkarel píše:Byla to oficiální, mnou nevyžádaná komunikace od banky, a tudíž bych řekl, že to určitou závaznost má.
Určitou závaznost by to mít mohlo, ale na to nejde 100% spoléhat. Jednoznačně závazné by mělo být to co je v podmínkách k tomu mSpoření. Pokud by po překročení limitu 100000 Kč vlivem připsaných úroků začali úročit celý zůstatek pouze 0,3% tak s případnou reklamaci na základě toho e-mailu by jsi asi neuspěl.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod msimcard 2. 2. 2015 11:19

velkyjarda píše:Zrusit platba vcera sla, ale je jasne, ze pokud tam nemel po platbe nulovy zustatek, tak se mu neco na mSporeni prevedlo a to uz nezrusi, presne takhle jsme si prece mSporeni vsichni plnili.


Mám tam nulový zůstatek, takže teoreticky by to zřejmě včera ještě šlo zrušit a přehodit na eMax. Ale už jsem to neřešil. Pro následující měsíce mi z toho vyplývá, že pokud bude vycházet 1.den v měsíci na víkend nebo svátek, tak je to lepší ten 1.den přehodit na eMax a následně 2.den v měsíci na mKonto a z toho do jiné banky.
msimcard
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků