Valutomat

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fremantle 6. 2. 2015 13:06

Mě se ty blokace "seřídily" aspoň v den, kdy peníze odešly na účet, někdy až po samotném převodu, ale vždy nejpozději do konce dne, tak lze vidět, že to ještě nemají úplně vychytaný.
Ale je fakt, že těch směn jsem tam ještě neměl tolik, abych to mohl vidět paušálně...

A není to jedna věc, překočil jsem limit, tak mi Valutomat ani nepovolil zadání další směny a mám kvůli AML kontaktovat podporu - což jsem udělal, ale od rána nikdo neodpovídá, takže s penězi nic neudělám... A to minule zareagovali ještě celkem svižně.

EDIT: Nakonec zdárně vyřešeno.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod gekkon 11. 2. 2015 09:30

Prevadel jsem EUR na svuj ucet. Prisly v pohode nasledujici den. Blokace EUR mi v penezence u Valutomatu visela jeste cca 5 dni. Dnes tam uz blokace neni, ale mam velke minus na korunach oznacene v historii jako 'Výběr (dorovnání)'. Tak to vubec nechapu.. Ma tam byt cca 5Kc co tam zbyl jako zbytek ze smeny CZK->EUR a vcera to tam taky jeste bylo. A dnes tam je brutalni sekyra jako bych cosi dluzil...

EDIT: řeším to s podporou...
Naposledy upravil gekkon dne 11. 2. 2015 17:10, celkově upraveno 1
gekkon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferda Kriz 11. 2. 2015 09:34

No budeš to muset halt docálovat. To víš, maj licenci ČNB, asi si nevymejšlej :-)
Ferda Kriz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod paty07 11. 2. 2015 12:05

Já bych jim zavolal na 910 054 054, třeba to je jenom nějakej bug.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod luboal1 15. 2. 2015 22:35

Takze Valutomat zatim nic moc?
Maji nejak moc zadrhelu,jak se zda.A po zavedeni prirazky (poplatku) zustane devizovka Easychange jako takova nakonec vyhodnejsi a spolehlivejsi.
luboal1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferda Kriz 16. 2. 2015 09:13

Neřekl bych, že nic moc. Evidentně to ještě ladí, ale to hlavní funguje. Měnil jsem 4x a vždy to klaplo. Zajímavý, že u některých měn se systematicky dostávají nad směnárny (PLN), u některých jsou nejlevnější (http://www.transfertip.cz/prevodnik-men/). Důležitá je samozřejmě taky konfigurace účtů a poplatků za příchozí či odchozí zahraniční platby. Navíc podle jejich neoficiálních informací to ještě chvilku bude trvat, než zavedou poplatky. Mají teď přidat fio do svých bank + chystají i zahraniční převody. Pro určitý typ operací myslím, že neexistuje výhodnější řešení.
Ferda Kriz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xls 16. 2. 2015 09:59

Teď jsem na to mrknul, a jako porovnávat kurz zrovna s ČS mi přijde jako lov idiotů. Naštěstí to budou používat spíš kvalifikovanější uživatelé, kteří vědí, s čím porovnat.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 2. 2015 09:42

Jedna zajímavost - Valutomat by šel využít i jako "clearignové centrum" - tedy potřebuji převést dolary z Raifky do Unicredit, tak je pošlu do Valutomatu a z něj zase ven bez směny.

Si říkám, že to není úplně špatný nápad, třeba by to mohlo být i oficiální, třeba za drobný poplatek, co zdejší osazenstvo na to - byl by zájem?
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 18. 2. 2015 10:20

Dobrej nápad :D
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 18. 2. 2015 10:20

To by bylo super a poplatecek by nebyl problem, a pridat equa - tak by zacala mit smysl. Nebo sberbank
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 2. 2015 10:27

Jo, banky s výhodnými spořáky v cizích měnách by nebyly špatné, jenže Equa, Air, Zuno - ty všechny asi nedělají účty firmám, ne?
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 18. 2. 2015 10:27

Tak na tom poplatku záleží především - pokud by se to týkalo EUR, tak mě pravděpodobně vyjde levněji poslat např. 1 SEPA platbu, co je u RB v eKontě Komplet v ceně 1 zdarma v měsíci na účet do eurozóny a odsud pak třeba pak zdarma do ČS, kde je přijetí dvou SEPA plateb v měsíci zdarma (v rámci balíčku SEPA transakcí) než zadávat vnitrobankovní převod EUR v rámci RB přímo (už ten bude stát 5 Kč a ještě clearing Valutomatu)... akorát to bude trvat 3 dny :-)

-- 18. 2. 2015 10:29 --

PatrikChrz píše:Jo, banky s výhodnými spořáky v cizích měnách by nebyly špatné, jenže Equa, Air, Zuno - ty všechny asi nedělají účty firmám, ne?

Equa bank má v nabídce firemní účty, Air Bank a Zuno ale dělá skutečně jen retail...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod libol 18. 2. 2015 14:41

Jak nad tím přemýšlím, tak ono to podle mne funguje "oficiálně" a bez poplatku - nikde přece není řečeno, že nemůžu nabíjet/vybíjet z libovolného svého účtu - a často to tak dělat budu. To by musel být poplatek za nabití/vybití a to už by hodně snížili to okno, kdy vyjdou dobře
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 2. 2015 08:38

Tak Valutomat už umí (neoficiálně na základě individuální domluvy) přijímat platby ze zahraničí (posílat zatím ne)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ferda Kriz 19. 2. 2015 11:38

Jojo, taky se to ke mě dostalo, ale nedozvěděl jsem se za kolik, ty to víš?
Ferda Kriz
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků