Vernostni programy retezcu

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod D.roak 11. 2. 2015 20:18

Existuje jeste nekde sberani bodiku( znamek) a za to odmena?Nepocitam to ze dostanete slevu na konkretni zbozi.dekuju za tipy
D.roak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 2. 2015 07:09

Nejjenodušší je Tesco, tam je to 1 % z nákupu (ovšem zaokrouhlováno na celé desetikoruny směrem dolů), jednou za čtvrt roku přijdou domů poukázky, minimální cena poukázky je 30 Kč (není-li dosaženo, jsou body převedeny do dalšího období)

Pak Marks and Spencer, tady spíše využívám toho, že mi jednou za čas (párkrát do roka) přijdou domů nebo na mail "akční kupony" typu "nakupte, použijte tento kupon a připíšeme vám 100 - 150 Kč". Tak jdu, koupím si suchou bagetu (půl hodiny před zavíračkou, to je 50 % sleva) a když pak přijdou poukázky, koupím si ponožky :).

Něco má i Globus, ale nikdy jsem nedosáhl takového obratu, abych z toho něco měl, tak nevím přesně, jak to funguje. Také existují věrnostní programy celých nákupních center (Černý Most, Letňany, Chodov), snad to jde i kombinovat - alespoň na to Černém Mostě mají u poklady dvě "pípátka" jak na kartu Globusu tak na kartu Černého Mostu.

Sbírání bodů funguje i u Penny Marketu a Billy, opět nevím, jestli jde body nějakým rozumným způsobem využít, snad u Billy je možné za x bodů získat 10 % slevu na celý nákup.

Albert a Billa jdou spíše cestou nálepek - za x nálepek je možné získat nějakou odměnu (před Vánocemi dával Albert DVDčka s pohádkami od Disneyho), většinou je to ale s doplatkem, takže nic moc (aktuálně jsou v Albertu kuchyňské spotřebiče Guccini), akce s nálepkami a doplatkem měl i Globus a viděl jsem to i v OBI.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 12. 2. 2015 07:31

Mám pocit, že u Penis Marketu to není sbírání bodů, ale na klubovou kartu jsou akce s levnějším zbožím...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 12. 2. 2015 09:05

V Bille taky, některé akce platí pouze s kartičkou.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 2. 2015 09:13

Pak je otázkou, jestli do toho zahrnout i zvýšené bonusy kreditních karet.
Citi Billa - 3 % z obratu (1 % v jiných obchodech)
GE - díky programu Bene+ je zvýšen bonus za nákup v obchodech Globus (o 1 % nad standardní bonus, ten je většinou 1 %, ale jsou i akční kreditky s vyššm bonusem), je možné ale kombinovat se zákaznickým systémem
Tesco - 3 % za nákup v Tescu (1 % jinde), ale ve výsledku je to jedno, jestli má člověk 3 % z Tesco karty, nebo 2 % z Citi life + 1 % ze zákaznické karty
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej1 12. 2. 2015 09:18

Další dlouhodobé programy:
Terno - sčítá se útrata a pak jsou za to odměny, čas od času přinesu domů prací prášek.
dm drogerie markt - taky se sčítá útrata a pak jsou různé možnosti, beru kupón na slevu 15 % na celý nákup.

Krátkodobé programy se sbíráním nálepek "na něco" má čas od času leckdo, v poslední době si vybavuji Albert, Makro a Billu.
Ondrej1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 12. 2. 2015 09:20

PatrikChrz píše:Pak je otázkou, jestli do toho zahrnout i zvýšené bonusy kreditních karet.


Penny Market pak má ještě na KK UCB AXA Club 2,5 % při nákupu nad 500 Kč (před pár lety byla 4 %, ale ani nevím, jestli jsem to někdy využil).

-- 12. 2. 2015 09:35 --

PatrikChrz píše:Pak Marks and Spencer, tady spíše využívám toho, že mi jednou za čas (párkrát do roka) přijdou domů nebo na mail "akční kupony" typu "nakupte, použijte tento kupon a připíšeme vám 100 - 150 Kč". Tak jdu, koupím si suchou bagetu (půl hodiny před zavíračkou, to je 50 % sleva) a když pak přijdou poukázky, koupím si ponožky :).

Asi trochu OT, ale má M&S i nějaký newsletter s akcemi nebo slevami - někdy v prosinci mezi svátkama jsem nafasoval slevové kupóny do potravin (4x 100 Kč sleva z nákupu nad 400 Kč každý lednový týden), tak jsem si nakoupil do zásoby několik kg těstovin (docela mi chutnají špagety v 1 kg balení) a jak jsem byl poslední týden, tak měli ještě slevu na čaje, tak jsem si nabral několik balení a nevycházely vůbec špatně (téměř polovina původní ceny po slevě, kuponu a cca. 3 % vratce z platby debetkou Sberbank CZ :-), M&S kartu nemám), ale jinak nemám vůbec přehled co mají právě v nabídce a jelikož obchod mám trochu z ruky, tak tam zajdu leda tak jednou za úherák, tak aby nehrozilo, že odejdu s nepořízenou...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod D.roak 12. 2. 2015 11:38

No vali se mi tu nekolik karticek s kauflandu s vylepenima bodikama.ale co tam maji bych neuzil tak kdiby se nekomu hodili
D.roak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 2. 2015 11:50

tam to bylo s doplatkem, tuším nějaké nádobí.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D.roak 12. 2. 2015 13:42

PatrikChrz píše:tam to bylo s doplatkem, tuším nějaké nádobí.
ano a elektrospotebice bosh konvice mixer,robot.
bez doplatku bych toho robota bral toho nemam
D.roak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xls 12. 2. 2015 15:14

Kaufland má tradičně ty akce nepoužitelný. Doplatek je vyšší než cena. Body nejsou problém - pokladní jich dá, kolik budete chtít, když ji poprosíte.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod D.roak 12. 2. 2015 15:26

xls píše:Kaufland má tradičně ty akce nepoužitelný. Doplatek je vyšší než cena. Body nejsou problém - pokladní jich dá, kolik budete chtít, když ji poprosíte.
asi mate pravdu,tak casto tam nekupuju.me je dala az kdyz jsem rek ze je sbiram
Naposledy upravil D.roak dne 12. 2. 2015 16:42, celkově upraveno 1
D.roak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod radecekh 12. 2. 2015 16:31

V Kauflandu jsem ještě neviděl nikoho, kdo by ty body chtěl. Vždy jen vidím, jak se je prodavačka marně snaží udat. :-)
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod D.roak 22. 2. 2015 17:05

pokud se nekomu doma hromadi znamky z teska a nepotreboval by je.Tak me by se hodili dekuji
D.roak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 22. 2. 2015 17:49

To myslíš ty na angry birds? To se hezky usměj na prodavačku a zeptej se, jestli ti nějaké nevydá, co si nevyzvedli zákazníci před tebou - některé je nechávají rovnou na pultíku, minule jsem takhle viděl nastřádaných snad 20 nálepek...
fremantle
Inventář

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků