Equa bank (od 14. 11. 2022 sloučeno s Raiffeisenbankou)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fikyyCZ 26. 2. 2015 18:22

Proc a kdeje vlastne problém v akceptaci karet Equa? v cem jsou jiné? asi to tu nekde bude popsano ,ale tech 215 vlaken se me ted nechce cist :)

akorát si pamatuju, ze kamaradovi nekdy hrozne dlouho trvalo prevest ze sporaku na bezny ucet, nekdy az za xx hodin, jinak o karte nemluvil,ale plati s ni vsude
Drive jsem tu byl pod nickem Fikyyy
fikyyCZ
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod luboal1 26. 2. 2015 18:29

od Zedna1 26. 2. 2015 18:10

Souhlasim, ze neprovadeni prevodu mezi 24-06 hodinou je celkem mensi problem.

Mne mnohem vic vadi, ze se (dle diskuzi) u Equa celkem casto zpozduji prevody mezi vlastnimi ucty, nekdy minuty, desitky minut, nekdy pry dokonce hodiny.
-------------------------------
Jeste se mi za 2 roky nestalo!
luboal1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dr._lukas 26. 2. 2015 18:42

Karty Equabank nefunguji ani v bankomatech RB a UCB v Bulharsku..vybral jsem s tou kartou az z "domaciho" bankomatu, nacez mi banka kartu zablokovala pro napadeni ATM :-D Ten pocit, kdy ti bulhar nevezme eura a ty stojis u stanku o pulnoci hladovy je k nezaplaceni a proto bych uz do teto demo banky nikdy nevstoupil, ani kdyby byla jedina zadarmo ;-)
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fikyyCZ 26. 2. 2015 18:47

dr.lukas:a s jinejma kartama se Ti to nestalo?
Drive jsem tu byl pod nickem Fikyyy
fikyyCZ
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod luboal1 26. 2. 2015 18:51

"dr.lukas"
.....a to uz je take nejaky rok,zejo!
To uz taky zname. :lol:
luboal1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod librab 26. 2. 2015 18:55

Dělat takový povyk a humbuk proto, že se mi náhodou nepovede zaplatit/vybrat jednou kartou v prodejně/bankomatu v cizině (na Balkáně) může jen ...
librab
Návštěvník

Odeslat příspěvekod karlos-2009 26. 2. 2015 19:31

luboal1 píše:Patriku,nechteloby to uz zmenit pisnicku?Ze pred par lety byl problem nekde v Cine,Korei,Burkina Fasso,Iran nebo kde jeste s Equa-kartou,to jiz jsi nekolikrat uvedl.Plati to i dnes?To,ze ty hodne cestujes do exotickych zemi je sice pekne ale kolik klientu je jako ty?Sam kazdemu radis aby si vybral banku podle vlastnich naroku.Dobre,udelal jsi jednou pred lety negativni zkusenost,tak si pro jistotu beres do exotiky jine karty a hotovo!Presne podle svych naroku,ne?Kvuli tomu neni treba stale dstit ohen a siru na Equa!
Pri tankovani na automatu v Rakousku mi Equa blokla 130,-EUR i kdyz ucet byl 25,- ktery si stahla ale blokace pokracovala.Zavolal jsem tam,pry tak za 30 dni se blokace automaticky zrusi,pokud obchodnik nebude mit dalsi naroky!?!?Zaslal jsem e-mailem ucet,blokace byla okamzite zrusena.Neco takoveho jsem zazil take poprve,u jinych karet (DKB,EasyBank) je odectena z uctu skutecna cena bez nejake blokace.
Dnes vim,ze k tankovan na automatech Equa-Kartu nepouziji.Hotovo.Jednoduche!Mam kvuli tomu na banku nadavat??
A co se ceniku tyce;Jsou to tak zavazne zmeny v neprospech klienta,ze to stale musis opakovat?
Meni se tak casto poplatky za sluzby,ktere,nebo co?
Libi se mi,ze dokazes akceptovat u jinych bank veci,ktere jini maji za neakceptovatelne a presto nepadne od tebe ani sluvko kritiky.
Dobre,ta banka pro tve potreby nevyhovuje,nikdo nerika,ze ji mas mit jako hlavni.A prosim,uz neopakuj stale dokola to same,nic ve zlem!Kamarad....karty...cenik....
Pro me potreby je absolutne v poradku a myslim,ze i pro hodne dalsich.


Jeste je taky oblibena Patrikova pisnicka o Equa, odborarich a prodavacich vodnich filtru. Jako kolovratek. :D Pripadne o jeho mobilu Blackberry s operou mini na stare inernetove bankovnictvi FIO. A tez neomezena historie v internetbankingu kvuli dobe promlceni zavazku. Ale pro 300 Káčé na Arkády mazal hned mezi prvními :-) A uz asi taky ten jeden rohlik 3x koupil a zaplatil debetkou Equa, takze nam bude moci brzy referovat, kdy se pripisuji premie. Coz opet pro nas na foru bude cenna informace, za kterou budeme vdecni. Nebo za co ty tri platby provedl, nam klidne Patrik sam rekne.

P.S. Nemyslím to nijak zle, proste to je "nas" Patrik (toto je spis do vlakna o asketickem zivote), mnohe jeho rady se mi vyplatily a prinesly mi uspory, takze za to jsem mu vdecen.
karlos-2009
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod davsopl 26. 2. 2015 20:27

luboal1 píše:Patriku,nechteloby to uz zmenit pisnicku?Ze pred par lety byl problem nekde v Cine,Korei,Burkina Fasso,Iran nebo kde jeste s Equa-kartou,to jiz jsi nekolikrat uvedl.Plati to i dnes?To,ze ty hodne cestujes do exotickych zemi je sice pekne ale kolik klientu je jako ty?Sam kazdemu radis aby si vybral banku podle vlastnich naroku.Dobre,udelal jsi jednou pred lety negativni zkusenost,tak si pro jistotu beres do exotiky jine karty a hotovo!Presne podle svych naroku,ne?Kvuli tomu neni treba stale dstit ohen a siru na Equa!
Pri tankovani na automatu v Rakousku mi Equa blokla 130,-EUR i kdyz ucet byl 25,- ktery si stahla ale blokace pokracovala.Zavolal jsem tam,pry tak za 30 dni se blokace automaticky zrusi,pokud obchodnik nebude mit dalsi naroky!?!?Zaslal jsem e-mailem ucet,blokace byla okamzite zrusena.Neco takoveho jsem zazil take poprve,u jinych karet (DKB,EasyBank) je odectena z uctu skutecna cena bez nejake blokace.
Dnes vim,ze k tankovan na automatech Equa-Kartu nepouziji.Hotovo.Jednoduche!Mam kvuli tomu na banku nadavat??
A co se ceniku tyce;Jsou to tak zavazne zmeny v neprospech klienta,ze to stale musis opakovat?
Meni se tak casto poplatky za sluzby,ktere,nebo co?
Libi se mi,ze dokazes akceptovat u jinych bank veci,ktere jini maji za neakceptovatelne a presto nepadne od tebe ani sluvko kritiky.
Dobre,ta banka pro tve potreby nevyhovuje,nikdo nerika,ze ji mas mit jako hlavni.A prosim,uz neopakuj stale dokola to same,nic ve zlem!Kamarad....karty...cenik....
Pro me potreby je absolutne v poradku a myslim,ze i pro hodne dalsich.


Na druhou stranu jsem měl i já problém ve Spojených arabských emirátech. Konkrétně v Dubaji a v bankomatu banky Abu Dhabi Islamic Bank a to zase tak exotická země není, když se dají sehnat zpáteční letenky okolo 4-6 tisíc. Bankomat automaticky vyhazoval kartu a hlášku o neakceptaci karty Equa bank.
davsopl
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dr._lukas 26. 2. 2015 20:29

fikyyCZ píše:dr.lukas:a s jinejma kartama se Ti to nestalo?

Ne mel jsem sebou i kartu Airbank a s tou jsem vybral v pohode..ale musel jsem prvne najit wifi a prevest penize ze sporiciho na bezny ucet
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slavo963 26. 2. 2015 23:30

jak tu nekdo spominal neakceptovani karty na Malte, pred vyse rokem a pul jsem tam byl 3 mes. a nikdy nebyl zadny problem, dokonce ani pri platbach po netu.
V rakousku, Slovensku nebo UK taky tak.
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod Michall01 27. 2. 2015 08:25

U obchodníků jsem problém nezaznamenal, ale karta mi nefungovala zhruba v polovině bankomatů. Velmi rozšířená tam byla APS bank, která kartu ihned „vyplivla“ a pak šlo asi o menší banky, které měly v okolí vždy tak jeden až dva bankomaty. Bohužel si již jejich názvy nepamatuji. Raději jsem pak vyhledával bankomaty HSBC. Na ty se dá docela spolehnout. Horší bylo, když mi EQUA karta v ČR opakovaně uměla hlásit při placení nedostatek prostředků a přitom tam bylo trvale dost peněz. Tento problém je ale už možná odstraněn. Naposledy mi to jejich karta udělala tak před rokem.
Michall01
Návštěvník

Odeslat příspěvekod .Den 27. 2. 2015 12:33

EDIT: Uz jeden mam, takze dalsi nezasilejte, dekuji. :)

Nepodelil byste se nekdo o promo kod (tj. telefon, ale nemam duvod vas spamovat) na 150 Kc? ;) Chci si u nich zalozit ucet na zkousku.
Naposledy upravil .Den dne 27. 2. 2015 12:56, celkově upraveno 1
.Den
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 27. 2. 2015 12:46

To bych si tipnul, že už máš plnou schránku SZ... :D

Pokud máš možnost zajít na některou z nových poboček (Arkády Pankrác, Frýdek-Místek, Most, Zlín tuším), tak tam dostaneš 300 Kč přímo. Nebo by ještě měla platit i akce Starbucks, kdy řekneš, že třeba tvá babička je zaměstnankyně, za což je bonus 200 Kč.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod .Den 27. 2. 2015 12:55

Hm, nejlepe Olomouc a jednou tak za 2 mesice Praha. :) Da se nekde zjistit, jestli nemaji neco v olomoucke pobocce? :)
.Den
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 27. 2. 2015 13:02

Na již otevřených pobočkách asi nenabízí aktuálně nic, to bylo promo na ty nově otevřené... Probíhající akce zveřejňují v centru dokumentů: http://www.equabank.cz/dulezite-dokumenty/
fremantle
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků