Valutomat

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 2. 2015 13:08

Nevím, asi to bude na základě domluvy, možná v rámci proma na začátku zdarma.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blackwork 2. 3. 2015 08:51

Tak mi leží dolary na Fio, která měla začít spolupracovat s Valutomatem, ale ta informace se někde ztratila a vypadá to že to byla jen reklama která neklapla - na pobočce o tom nic neví.
Nějakej nápad jak to dostat levně z Fia USD do Valutomatu?

-- 2. 3. 2015 09:53 --

Vážený pane ......,
toto bohužel nejsou žádné oficiální zprávy ze strany banky. Na webu a ve fórech si může kdokoliv psát cokoliv, ale ze strany Fio banky nebyla dosud zveřejněna žádná informace o budoucí spolupráci s touto společností.

S pozdravem

Ing. Vladimír .........



No hezky ...
blackwork
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod luboal1 2. 3. 2015 09:17

Myslim,ze tem 100,-Kc neuteces.... :hm
luboal1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vit.spinka 2. 3. 2015 11:28

Jestli se někde ptát, tak u Valutomatu, ne u Fia. Z hlediska Fia si jen Valutomat založí účty a možná bude licitovat o výhodnějších poplatcích (i když ty jim nejlepší prý dala ČS). Žádnou větší vazbu Fio-Valutomat nepředpokládám.
vit.spinka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mikicz 2. 3. 2015 11:50

výhodnějších poplatcích? když převody v rámci Fio jsou zadarmo, tak že by jim za to Fio ještě platilo?
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vit.spinka 2. 3. 2015 12:21

Mohli by Fio používat pro příjem/odesílání peněz do ostatních bank a/nebo zahraničí.
Plus oni sami musí přeposílat peníze mezi svými účty - takže i tam platí za mezibankovní platby.
vit.spinka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod blackwork 4. 3. 2015 18:14

luboal1 píše:Myslim,ze tem 100,-Kc neuteces.... :hm


Proč 100,- ? Jsem myslel že 200,- nebo 500,-
blackwork
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod luboal1 4. 3. 2015 18:56

Pravda,odchozi je drazsi,prehledl jsem.
luboal1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod blackwork 5. 3. 2015 11:40

Odpověď na můj dotaz:

Dobrý den,

z technických a bezpečnostních důvodů se proces implementace Fio banky protáhl, březnový termín není již aktuální (implementace se může protáhnout až o další měsíc).Nicméně má pro nás spolupráce s Fio bankou velkou prioritu, jelikož je u našich klientů rozšíření o tuto banku žádané, děláme maximum pro to, aby byla do portfolia námi preferovaných bank přidaná co nejdříve. Konkrétní datum Vám v tuto chvíli nejsme schopni říct, ale pokud budete souhlasit, můžeme Vás o dalším vývoji s Fio bankou informovat. Snad Vás potěší skutečnost, že máme nyní bezpoplatkové období, vklady, směny a výběry jsou zdarma.


Budete-li mít v budoucnu nějaké problémy/připomínky/dotazy, určitě se na nás obraťte. Jsme vděční za každou zpětnou vazbu.



S přáním hezkého dne,

Podpora Valutomat

Vidím to tak že jakmile to půjde přes Fio tak začnou vybírat provize ... ne že by to mělo souvislost ...
blackwork
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Navstevnik123 25. 3. 2015 20:17

Omlouvám se jestli jsem to přehlédl, ale nějak se nemohu zorientovat - chtěl bych ve Valutomatu vyměnit koruny za dolary, které si chci nechat převést na USD účet vedený u Equa bank.
Equa bank si účtuje: zahraniční platba příchozí 29 Kč
Jaké poplatky si účtuje Valutomat? Našel jsem, že za samotnou směnu se v zaváděcím období neúčtují poplatky - ok. Jaký se ale platí poplatek za odchozí cizoměnovou platbu z Valutomatu do banky, ve které Valutomat nemá účet?
Valutomat píše:Pokud máte účet v jiné bance, z převáděné částky Vám bude odečten poplatek, jaký si banka účtuje za realizaci mezibankovního převodu.

- bohužel jsem ale nenašel výši tohoto poplatku, ani informaci z jaké banky je platba odesílána
Promo kódy v mém profilu nebo SZ.
Navstevnik123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 25. 3. 2015 20:33

Valutomat zatím poplatky za odchozí platby neúčtuje (ani cizoměnové do jiných bank), někdo to v tomto vlákně tuším už zkoušel - poslat USD do banky, v níž Valutomat nemá účet a platba odešla z ČS (což je údajně také banka, která jim nabídla nejvýhodnější podmínky pro cizoměnové transakce)...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Navstevnik123 25. 3. 2015 20:48

To je divné, potom by bylo výhodnější nechat si peníze poslat do banky, ve které Valutomat účet nemá - při platbě na účet České spořitelny, ČSOB a Raiffeisen bank si totiž poplatky podle této stránky Valutomat účtuje (poplatky se ukážou po najetí myší na konkrétní banku): https://valutomat.cz/banky-a-prevody-penez/
U nepartnerských bank se ukazuje "Na výši poplatků a o převodních časech, u jiných než preferovaných bank, se informujte ve své bance." - jenže má banka těžko bude vědět, jaký poplatek si naúčtuje Valutomat za odchozí platbu.
Promo kódy v mém profilu nebo SZ.
Navstevnik123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 25. 3. 2015 21:14

Tady je problém asi v nekonzistenci informací, při vybíjení účtu v cizí měně do partnerských bank poplatky účtované taky nejsou, na tu stránku jsem se taky koukal dávněji, ale moc to teda neodpovídalo... Jinak mi to nedalo, tak jsem si zkusil najít ty informace o výběrech a tady se zmiňují akorát o EUR, ale podle všeho při výběru do nepartnerských bank je účtován nějaký ("manipulační"?) poplatek - např. tady diskutující zmiňuje za odchozí SEPA platbu do Fio banky 7 ¢: viewtopic.php?f=316&t=1225475&p=10508079#p10508079, hned pot tím informace, že vybití korun do Air Bank stálo 1 Kč... Takže si přece nakonec opravdu nejsem jist, jak to bude s výběrem USD do nepartnerské banky :-(
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Navstevnik123 25. 3. 2015 21:32

Právě... zadarmo by to bylo fajn, jenže jsem nenašel informaci o tom, že je to zdarma, ale ani o tom, že to není zdarma. Jen jsem někde našel, že může být z odchozí částky odečten blíže nespecifikovaný poplatek a že na poplatky se mám informovat ve své bance... takže je to taková sázka do loterie. Do půlnoci mají navíc technickou přestávku, takže dnes už to stejně nevyřeším :-) Docela bych to rád otestoval, ale když neznám výši poplatků, tak se mně do toho nechce.
Promo kódy v mém profilu nebo SZ.
Navstevnik123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 26. 3. 2015 10:10

Valutomat začal rozdávat stokoruny za nově založené účty... https://valutomat.cz/akcni-nabidka/
fremantle
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků