Nekonečná historie transakcí v IB - které banky?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod astrapa 27. 3. 2015 13:11

Ve vedlejších vláknech jsem se dozvěděl, že KB a ČS neumí v internetbankingu uchovávat nekonečnou historii transakcí. Vím, že nekonečnou historii umí Fio.

Věděli byste o jiných bankách, které transakce po roce nemažou?
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod xtonda 27. 3. 2015 13:23

Já sem míval přes 10 let v eKontu, teď v Equa a Air nejsem tak dlouho abych mohl říct, jestli je to neomezeně nebo třeba jen 3 roky.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 27. 3. 2015 13:48

V Air Bank asi nikdo není tak dlouho... :-)

Konkrétně přesně všechny nevím, ale neomezenou historii by měla umět i mBaňka.

A z těch, které to určitě neumí, tak ČSOB (maže i výpisy z IB po nějaké době, snad jsou tam jen cca. 1,5 roku zpět).

Jinak nevím jak je na tom UCB, nejdéle mám u nich kreditku (od dubna 2012) a zatím vidím historii celou (včerně výpisů), u účtů (Multi konto od června 2013) taky...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod libol 27. 3. 2015 13:54

Tak u RB je vidím od 11/2009 - u RB jsem mnohem déle, je možné, že je vidím od eKonta
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod chrudimi 27. 3. 2015 14:06

V Airbank mám účet od počátku a historii vidím kompletní, tedy do listopadu 2011. V mBank jsem se nedostal před 1.1.2012. V Zuno vidím vše od založení, což je od prosince 2011.
chrudimi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod astrapa 27. 3. 2015 14:09

V GE Money vidím transakce od 27.02.2013, tedy jen 2 roky.

Ty banky jsou neuvěřitelně nezodpovědné vůči svým klientům, divím se, že se toho tématu ještě nikdo nechytil, vždyť je to ohromná konkurenční výhoda pro Air/Fio/Zuno (pokud opravdu umí neomezenou historii).
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod chrudimi 27. 3. 2015 14:48

Tak ještě doplňuji k té mBank, také umí neomezenou historii, ale jen když přepnu zobrazení na tu historii v designu původního IB, pak se dostanu i na začátek roku 2010, kdy jsem účet zakládal.
chrudimi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod franko_cz 27. 3. 2015 15:16

Neomezenou historii má i ING konto a Wüstenrot.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod pepisis 27. 3. 2015 17:22

chrudimi píše:Tak ještě doplňuji k té mBank, také umí neomezenou historii, ale jen když přepnu zobrazení na tu historii v designu původního IB, pak se dostanu i na začátek roku 2010, kdy jsem účet zakládal.


A jak přepneš zobrazení na původní design?
pepisis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod malejjara 27. 3. 2015 17:27

Nekomu jeste funguje stare IB mBank?
malejjara
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod chrudimi 27. 3. 2015 18:10

pepisis píše:
chrudimi píše:Tak ještě doplňuji k té mBank, také umí neomezenou historii, ale jen když přepnu zobrazení na tu historii v designu původního IB, pak se dostanu i na začátek roku 2010, kdy jsem účet zakládal.


A jak přepneš zobrazení na původní design?


Sorry, špatně jsem se vyjádřil, není to stejný design, ale stejný filtr jako ve starém IB, rozdíl je předpokládám v tom, že to původní nepodporuje kategorie, ale zase umí zobrazit celou historii.
chrudimi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Zedna1 28. 3. 2015 17:09

mBank umi zobrazit i exportovat historii transakci bez omezeni, tedy od pocatku uctu (v roce 2007).
V novem IB se standardne zobrazuje nova podoba historie transakci, jenz je omezena jen 2 roky zpet (od roku 2012), ale pomoci tlacitka "Zmenit zobrazeni" (vpravo nahore) se lze prepnout do puvodni historie, jez ma shodnou podobu a funkcnost, jako to bylo v puvodnim IB. Tato puvodni historie je uz neomezena a navic i s moznosti exportu do ABO,CSV,HTML,PDF.

-- 28. 3. 2015 17:11 --

Citibank (IB ke kreditkam Citi) ma take omezenou historii transakci, myslim ze je to jen 3 mesice zpetne.

Je to velmi otravne, myslet na to, ze nejpozdeji do 3 mesicu si musim vyexportovat historii do CSV a postupne tyto vyexportovane CSV soubory rucne spojovat, abych mel souvislou uplnou historii neustale k dispozici.
Naposledy upravil Zedna1 dne 29. 3. 2015 16:39, celkově upraveno 1
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 29. 3. 2015 09:26

Tak tento výsledek je ještě smutnější, než jsem si představoval. Chtělo by na banky trochu zatlačit, toto přece není možné, aby po 3 měsících nebo 12 měsících mazaly transakce a výpisy. Vždyť stejně musí všechna data mít někde uložená kvůli AML zákonům (dokonce 10 let po zrušení účtu), nechápu, proč tedy data schovávají, jaké zatížení pro jejich servery by asi tak představovalo, kdyby si někdo občas zobrazil transakci pět let starou...
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod malejjara 29. 3. 2015 09:28

Tak oni ti ta stara data poskytnou, za poplatecek. :mrgreen:
Naposledy upravil malejjara dne 29. 3. 2015 14:53, celkově upraveno 1
malejjara
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sx02 29. 3. 2015 13:21

Astrapa: to ze to neumeji v IB nic neznamena - na pozadani (a za pekny poplatek) ti to vytahnou z archivu. Vsechno se skladuje minimalne deset let kvuli sporum...
Btw - delam v oboru a pokud chces mit online k dispozici v rozumnem case treba desetiletou historii, tak drzis detaily pro cca 1mld transakci a to opravdu neni levne, zvlast kdyz pozaduje nejaky vykon i pro nestadardni klienty.
sx02
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků