GE Money Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod finex5 22. 4. 2015 09:38

Ony ty "menší" banky dneska konkurují už jen nízkou cenou. Po stránce technologií nebo služeb jsou většinou už spíše pozadu a agregují zejména nenáročné klienty s minimem likvidity + řadu exotů s hromadou prázdných účtů zdarma. K tomu neustále se opakující stupidní akce "bonus za založení účtu". Opravdu skvělý business. ZUNO na prodej, Equa těžce ve ztrátě, mBank lépe nekomentovat.

Klient s alespoň podprůměrným příjmem, který je pro banky už nějak zajímavý, je dneska schopný s nízkými náklady provozovat bankovnictví téměř kdekoli, takže pro klasické banky není problém si jej udržet. Naopak exoti, co mění banku několikrát ročně, podle výběru z bankomatu zdarma nebo 0.1% vyšším úroku na spořicím účtu, ti jsou spíše ztrátová položka, přestože si řada z nich z nějakého důvodu myslí, že jejich odchod bude banku mrzet (viz zdejší fórum). Ti low-cost banky rozhodně nevytrhnou. :D
finex5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 22. 4. 2015 10:16

Já bych tedy volil pro některé účely menší banky nejen kvůli nízké ceně, ale i kvůli kvalitě. Ono IB v podání velkých je např. oproti FIO naprosté utrpení. Jo - kdyby mi nějaká velká banka nabídla služby lepší než ta malá, a to i za peníze, tak by se o tom dalo uvažovat. To samé se týká likvidity - právě při vyšších příjmech a točených prostředcích je rozdíl v úročení okolo 1 % dost pádný argument, proč si v nějaké bankce účet otevřít.

A bonus za založení? Co je pro banku lepší: dát pár stovek přímo jemu nebo si ho koupit za pár desítek tisíc třeba od GE?
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 22. 4. 2015 10:18

SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 22. 4. 2015 10:30

xls píše:Docela zajímavé je to ocenění, to by vycházelo v průměru 40-80 tisíc za jednoho klienta. Podle mě naprosto mimo realitu.
Jsem na tyhle "škatulata hejbejte se" na českém trhu zvědavý. Myslím, že budoucnost mají spíš menší banky, které se začínají opravdu snažit, jako třeba Fio, Equa, Sberbank. Ty větší mají díky větší klientele co ztratit, takže je to spíš o udržování a náboru oblbováním.

Je to úplně postavené na hlavu..Za co by např. za mě chtěli 80 tisíc? :-D Účet mám zdarma, z ATM vybírám několikrát měsíčně, za KK bych v životě nezaplatil ani halíř, když bylo potřeba udělal jsem KK i fiktivní nákup v Globusu a zboží vrátil, přesto vyinkasoval 6% zpět.. Nepochybuji o tom, že se změnou majitele, dojde i změně podmínek na Genius Gratis..Nevadí i v Opavě se konečně dočkáme pobočky Klausové banky, takže nějaké zrušení účtu u další banky mě trápit nebude..
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoubleSix 22. 4. 2015 10:52

xls píše:Docela zajímavé je to ocenění, to by vycházelo v průměru 40-80 tisíc za jednoho klienta. Podle mě naprosto mimo realitu.
Jsem na tyhle "škatulata hejbejte se" na českém trhu zvědavý. Myslím, že budoucnost mají spíš menší banky, které se začínají opravdu snažit, jako třeba Fio, Equa, Sberbank. Ty větší mají díky větší klientele co ztratit, takže je to spíš o udržování a náboru oblbováním.
Prodejní cena se neurčuje podle klientů.
Jednou z možností, jak vypočítat cenu prodávané firmy, je vycházet ze zisku. Prodejní cena se může pohybovat kolem 10 násobku ročního zisku.
Pro GE tedy platí 10 x 3,8mld Kč = 38 miliard Kč.

PS: neexistuje žádný zaručený a jediný správný výpočet pro cenu firmy. Vždy je to o nabídce a poptávce. Ale vždy se vychází z nějakých reálných klíčových parametrů, ať je to obrat firmy, zisk, očekávané příjmy v budoucích letech, ....
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 22. 4. 2015 11:19

Jasný, ale když se to rozpočítá na klienta, tak mi to přijde prostě hodně. Chápu, že i jejich struktura je různá, tj. od nějakého šetřílka po velký podnik, ale stejně.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod jarek.hricko 22. 4. 2015 12:14

Pri zadosti o pujcku Ge Money volala ke me do zamestnani a overovala si prijem. Podotykam ze vyplata mi na ucet u Ge Money chodi uz nejakych 10 let. Tady je videt co je to za banku :-)
Alcatel OT Max, Alcatel OT 501, Nokia 3310, Nokia 6100, Samsung SGH E 330, Nokia N73, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 5300, Nokia E65, Nokia 5310 XpressMusic, Nokia 5230, Nokia C5 5MP, Huawei Ascend G300
jarek.hricko
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod finex5 22. 4. 2015 12:29

xls píše:A bonus za založení? Co je pro banku lepší: dát pár stovek přímo jemu nebo si ho koupit za pár desítek tisíc třeba od GE?

Právě že ani jedno. Lepší je, když klient přijde sám za službama za které bude ochoten i zaplatit. Klienti chodící za bonusem jsou bance k ničemu, což dokazují i výsledky bank razicích tuto strategii.
finex5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DoubleSix 22. 4. 2015 14:47

xls píše:Jasný, ale když se to rozpočítá na klienta, tak mi to přijde prostě hodně. Chápu, že i jejich struktura je různá, tj. od nějakého šetřílka po velký podnik, ale stejně.
Ono to není hodně. Kdyby se prodávala ČSOB, tak ta má 3x více klientů a také 3x větší zisk. Takže by cena byla asi trojnásobná.
Jinými slovy, obě banky produkují stejnou míru zisku na jednoho klienta.

KB je na tom skoro dvakrát lépe (zisk na klienta). Ale i tak si troufám tvrdit, že prodejní cena by byla téměř stejná jako u ČSOB. Tedy za jednoho klienta by kupec platil dvakrát tolik.

Vem si to jenom podle bilanční sumy banky. Za 40 miliard Kč získá kupec banku s bilanční sumou 140 miliard. Přijde ti to málo?
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 22. 4. 2015 15:13

Výše bilanční sumy by mě teda na rozdíl od jiných ukazatelů moc nezajímala. Jestli v tom někdo vidí dobrý byznys, tak ať si do toho ty prachy vrazí, já s tím problém nemám.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod davsopl 22. 4. 2015 22:51

xls píše:Docela zajímavé je to ocenění, to by vycházelo v průměru 40-80 tisíc za jednoho klienta. Podle mě naprosto mimo realitu.
Jsem na tyhle "škatulata hejbejte se" na českém trhu zvědavý. Myslím, že budoucnost mají spíš menší banky, které se začínají opravdu snažit, jako třeba Fio, Equa, Sberbank. Ty větší mají díky větší klientele co ztratit, takže je to spíš o udržování a náboru oblbováním.


Také se mě zdá to ocenění trochu přemrštělé. Jakmile zruší Genius Grátis, tak si banky typu FIO, Equa a Air můžou tleskat. Těch klientů Gratis je vcelku hodně. A nechci slyšet, že to jsou klienti socky... :-)
Naposledy upravil davsopl dne 22. 4. 2015 23:08, celkově upraveno 1
davsopl
Nadšenec

Odeslat příspěvekod davsopl 22. 4. 2015 23:02

[quote="finex5"]...Equa těžce ve ztrátě...

Nejprve si přečti poslední rozhovor s panem Řehákem ve vlákně Equa bank a potom hodnoť...
Jako jedna z mála nízkonákladových bank jde správným směrem.
davsopl
Nadšenec

Odeslat příspěvekod marvy 22. 4. 2015 23:12

davsopl píše:
Také se mě zdá to ocenění trochu přemrštělé. Jakmile zruší Genius Grátis, tak si banky typu FIO, Equa a Air můžou tleskat. Těch klientů Gratis je vcelku hodně. A nechci slyšet, že to jsou klienti socky... :-)


Proč by rušili Genius Gratis? Těm co ho mají ho podle mě nechaj, už ho stejně nenabízej, tak je to jedno. A nový produkty sou s podmínkama. Klient ať si vybere. Učet s obratem za 7000Kč taky neni uplně nejhorší.A kdo nechce velkou kamenou banku, at jde k Equa,snad už na ně bude spolehnutí. :tleskani :-)
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod davsopl 22. 4. 2015 23:32

@jarek.hricko Kolegyně si před rokem zařizovala úvěr u GE a volali také do zaměstnání. CITI je v tomto směru v porovnání s GE zase nevypočitatelná. Při negativním zápisu a slušném příjmu dokáže zamítnout kreditku, po druhé žádosti zase KK vydá a s celekem velkým limitem. Je to jako na houpačce. Každá banka má stanovené interní pravidla jinak.
davsopl
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 22. 4. 2015 23:35

davsopl píše:Těch klientů Gratis je vcelku hodně.

A nějaké konkrétní čísla by nebyly? Anebo to bude zase o tom jak jedna paní povídala? Mně se teda povedlo najít jen jednu tiskovou zprávu z konce roku 2012, podle níž bylo účtů Genius Gratis 120 tisíc: https://www.gemoney.cz/servis-pro-media ... ?id=111083 (a tuším od Q1 2013 ho banka přestala pak prodávat, takže ten počet se mohl ustálit možná na 150 tisíc, ale určitě tam byl i nějaký přirozený úbytek), což není zase až tak hodně (resp. v poměru vůči celkovému počtu klientů je to takové plivnutí do moře)...

davsopl píše:Nejprve si přečti poslední rozhovor s panem Řehákem ve vlákně Equa bank a potom hodnoť...

Jenže Equa bank je ve ztrátě, to je prostě fakt - konsolidovaná ztráta od znovuspuštění banky činí přes 1 mld. Kč: http://www.equabank.cz/dulezite-dokumen ... informace/ Je sice taky fakt, že se ji ztrátu daří z roka na rok snižovat (za rok 2014 bude zřejmě kolem 300 mil. Kč), ale pořád to není nějaké závratné hospodaření (pokud to srovnáme třeba s Air Bank, která se dokázala aspoň přehoupnout do zisku). Ale uvidíme jak se jí bude dařit.

marvy: Ono je zbytečné rozebírat proč by a co by - co udělá nový majitel je čistě na jeho libovůli, zatím není ani jasné, kdo by měl vůbec zájem GEMB koupit, pak se uvidí, jak se mu bude chtít prcat s rozdíly v produktové nabídce, x typy běžných účtů a y typy spořáků, co GEMB v čase zavedla...
fremantle
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků