mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 4. 2015 07:00

V Thajsku si poplatek účtují všechny bankomaty, v Kambodži většina (naposledy, když jsem tam byl, tak si neúčtovaly jen dvě sítě, jak je to aktuálně bude vědět uživatel xls).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 29. 4. 2015 07:13

peter2black: A ty nosíš kde třeba cestovní doklady? Já mám spíš obavy, že "ztráta" pasu by s sebou nesla vyšší náklady než ztráta hotovosti...

K rozdílu mBank/Air Bank - nic zajímavého na tom nevidím, rozdíl kurzů těch dvou karet jsou cca. 3 p.b., takže do ekvivalentu cca. 3300 Kč by měla být mBank, nad pak Air Bank s poplatkem 100 Kč... Kolik jsi vybíral ty?
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod peter2black 29. 4. 2015 07:28

okolo 4,8tis jsem vzdycky vybiral (v odlehlejsich castech Bali bankomaty vic nedavaly) = 2,5mil IDR nekdy davaly jenom 1,25mil IDR
jestli bude zajem muzu to spocitat znova... nekam mi to zapadlo

ve Vietnamu byly limity pro vyber podobne
peter2black
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 29. 4. 2015 08:41

Řekl bych, že u těchto částek by měl být rozdíl tak 30-50 Kč ve prospěch Air Bank s poplatkem 100 Kč, víc to nebude... ;-)
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod ripper6 29. 4. 2015 19:57

PatrikChrz píše:Jak už zde několikrát zaznělo, výběr z bankomatu v zahraničí je obvykle drahý a to, že je "zdarma" ještě neznamená, že je výhodný.
Konkrétně mBank má skutečně brutální kurzy a přestože GE patří také mezi ty nejhorší, tak mBank v tomto vždy vede a výběr z bankomatu kartou mBank nevyjde nikdy výhodně.

Pokud chceš výhodně vybírat z bankomatu, tak si pořiď kartu Cetelem a aktivuj si "výběry v bankomatu v zahraničí zdarma". Kurzy Cetelem se přepočítávají kurzem karetní společnosti, což je to nejvýhodnější, co může být.

Jen pro srovnání - před týdnem jsme byli s kamarády na Ukrajině. Před odjezdem jsem uvažoval, jestli nemám koupit nějaké hřivny, ve směnárně byly za 1,05 Kč. Nakonec jsme se rozhodli vybírat kartou Equa, nemá tak strašné kurzy (i když se oproti minulým dobám dost zhoršila) a výběr jen za 9 Kč. Výsledný kurz (2 výběry po 2000 hřivnách, více bankomat nedával) byl 1,245.


Ja mel za to ze porad vyhodnejsi s mBank pokud je to mensi castka 2500kc bez poplatku. Aspon tak nejak to vyplynulo jinde z diskuze.
Cetelem to ano to tu pisete jak je super. Jen ja uz mam tak 5 uctu a dalsi nehodlam zakladat.
Zuno (prepinat se me nechce na plus 80kc), Fio (nic moc pro vybery), mBank, GE, AirBank.

Stejne jako tu kartu neuziju. Navic urcite prochazi nejakym schvalovacim procesem a nedaj ji nejspis kazdymu. Stacilo me videt co Cetelem chce za x udaju jen pri zadosti o uver v Alza.
To HomeCredit napr udaje o rodine po me nepozadoval. Dal zalezi, jakym stylem to proverujou.

Equa ano vim, otazkou je jak dlouho to tak bude, zda banka to nezacne vybirat jinde a podle me to vyjde nakonec podobne viz GE vs mBank vs AirBank srovnani s poplatkem 100kc.

Ano Thajsko bankomaty vsude stoji vyber 180THB to se pricte samo k castce. Malajsie tam skoci 1,06MYR aspon tak nejak to bylo. Jen porad lepsi vybrat tak, nez s sebou tahat napr 15 000kc v jejch mene treba 20-25tisic. Tolik papirku uz neni ani kam dat, to leda clovek v lepsim pripadne poradne zmacka :D

-- 29. 4. 2015 21:05 --

fremantle píše:peter2black: A ty nosíš kde třeba cestovní doklady? Já mám spíš obavy, že "ztráta" pasu by s sebou nesla vyšší náklady než ztráta hotovosti...

K rozdílu mBank/Air Bank - nic zajímavého na tom nevidím, rozdíl kurzů těch dvou karet jsou cca. 3 p.b., takže do ekvivalentu cca. 3300 Kč by měla být mBank, nad pak Air Bank s poplatkem 100 Kč... Kolik jsi vybíral ty?


hmm tak to jsem si moc nepomohl, AirBank uziju stejne, na placeni kartou asi je fajn kdyz ma lepsi kurz. Jen jak se nasledne ukazuje tak i kdybych vybral s AirBank ty penize, byl bych na tom stejne +- 20kc? :D Ma pak smysl tahat tolik karet? Ja mel mBank, AirBank, GE kreditku.
Nakonec kamos vybral GE debetkou kde je 100kc vyber + 0,5% a je na tom stejne a nemusi resit nakou dalsi banku. Ano pro me dalsi banka ma smysl, kde je sepa zdarma, vyber leda z ruznych bankomatu. Coz Zuno je u me skoro k nicemu, mozna tak nekdy na prijem penez. Fio taky jsem nenasel uziti. Asi nakonec zrusim 2 banky z toho. Nejspis Zuno a Fio.

mBank diky tomu me moc vyhod neprinasi. Sepa zdarma si vybere urco drsne na kurzu, to muzu pak posilat skoro s AirBank za 25kc kdyz uz nekdy.
Vybery v zahranici, to taky nic extra +- je to stejny jako kdybych tam vybral mimo EU s AirBank. Jediny co me zustava jako plus je vyber ze vsech bankomatu CR zdarma. Jenze kolik tech vyberu ja udelam? 1x? :-D Protocit tech 500kc neni tragedie, jde spis o uziti. Nechal jsem to proto ze tam mam tu Visu. Jinak zadny sluzby prilis tam neuziju. Pujcka asi nic moc, to rikate ze dost i mBank zamita, kontokorent asi super nebude.
:hm
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod fremantle 29. 4. 2015 20:57

Pokud máš mBank jen kvůli SEPA platbám "zdarma" a Visa kartě, tak na to se asi rovnou vybodni a nech si jen tu Air Bank (a případně Zuno kvůli Visa platební kartě, když na ní tolik lpíš - na ni máš pak i trochu levnější výběry než u Air Bank vně Evropu - 80 Kč) - jednak SEPA platby můžeš odeslat zdarma přes europlatba.cz neporovnatelně levněji než mBank i Air Bank a na příjem je dobrá i ta Air Bank s 25 Kč poplatkem, ale především - u Air Bank můžeš mít i EUR účet (i spořicí s úročením 1 % p.a.), kde si ty eura rovnou nechat pro případnou útratu (a případně si k tomu eurovému účtu nechat vydat i druhou kartu zdarma - minimálně na výběry v eurozóně za 25 Kč bez konverze lepší než pak řešit, kde si směníš...

Pak jen technická - účet Plus u Zuno stojí 68 Kč měsíčně, nikoliv 80 Kč, při útratě 3000 Kč je pak vedení zdarma - pokud zrovna na platby nepoužíváš vracecí kreditku, tak to není až natolik nesplnitelná podmínka (pak bys měl i ty výběry v zahraničí "zdarma").

-- 29. 4. 2015 22:02 --

ripper6 píše:Ma pak smysl tahat tolik karet?

Smysl tahat má tolik karet jak si to zařídíš, aby to bylo pro tebe výhodné. Já si třeba vystačím i s jednou kartou (samozřejmě, že do zálohy nosím i další, ale na běžné použití stačí i ta jedna) - a to jak na výběry z bankomatu, tak i na platby (reálně to ale realizuji odděleně), na které mám kurz karetní asociace s výběry v zahraničí zdarma (a ne, není to Cetelem) ;-)
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 4. 2015 10:09

Na dovolenou nejezdím nikdy s méně než 3 kartami, z toho vždy alespoň jedna je Visa a jedna MasterCard. Stát se může cokoliv a vždy je dobré mít nějaké záložní řešení.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peter2black 30. 4. 2015 12:11

ok tak ktera karta je vyhodnejsi nez Cetelem na cestovani?
peter2black
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 30. 4. 2015 14:05

Výhodnější není, pokud uvážíš, že máš kurz karetní asociace + vratky (které docela pravděpodobně můžou vykompenzovat i případný poplatek za výběr z bankomatu a ještě něco zbyde, pokud si zvolíš jako odměnu vratky), u jiné platební karty se dostaneš přinejlepším na ten kurz karetní asociace (UCB MC M&M nebo Agip)...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod filip893 30. 4. 2015 18:05

Zdeněk Troška v reklamě na půjčku od mBank. :oboze
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 30. 4. 2015 19:40

fremantle píše:Pokud máš mBank jen kvůli SEPA platbám "zdarma" a Visa kartě, tak na to se asi rovnou vybodni a nech si jen tu Air Bank (a případně Zuno kvůli Visa platební kartě, když na ní tolik lpíš - na ni máš pak i trochu levnější výběry než u Air Bank vně Evropu - 80 Kč) - jednak SEPA platby můžeš odeslat zdarma přes europlatba.cz neporovnatelně levněji než mBank i Air Bank a na příjem je dobrá i ta Air Bank s 25 Kč poplatkem, ale především - u Air Bank můžeš mít i EUR účet (i spořicí s úročením 1 % p.a.), kde si ty eura rovnou nechat pro případnou útratu (a případně si k tomu eurovému účtu nechat vydat i druhou kartu zdarma - minimálně na výběry v eurozóně za 25 Kč bez konverze lepší než pak řešit, kde si směníš...

Pak jen technická - účet Plus u Zuno stojí 68 Kč měsíčně, nikoliv 80 Kč, při útratě 3000 Kč je pak vedení zdarma - pokud zrovna na platby nepoužíváš vracecí kreditku, tak to není až natolik nesplnitelná podmínka (pak bys měl i ty výběry v zahraničí "zdarma").

-- 29. 4. 2015 22:02 --

ripper6 píše:Ma pak smysl tahat tolik karet?

Smysl tahat má tolik karet jak si to zařídíš, aby to bylo pro tebe výhodné. Já si třeba vystačím i s jednou kartou (samozřejmě, že do zálohy nosím i další, ale na běžné použití stačí i ta jedna) - a to jak na výběry z bankomatu, tak i na platby (reálně to ale realizuji odděleně), na které mám kurz karetní asociace s výběry v zahraničí zdarma (a ne, není to Cetelem) ;-)


Dekuji za vysvetleni :-) Ty 3000 uz je dost, to bych musel jen primarne vsude platit kartou a to nechci. Tu mBank tam se me libil ten napad, vyber ze vsech bankomatu zdarma a 500 je v poho protocit. Proto jsem ji nechal. I kdyz jsem to zatim ani neuzil se priznam, takze to mam jen pro pocit, jako ze muzu ted rict mam vybery vsude zdarma v CR z tech bankomatu! :D

Je me jasny ze vyber zdarma vyberou jinde, takze to pak muzu vybirat v zahranici klidne s AirBank pripadne i u tech Sepa - tam to mBank taky hezky sebere.
Zuno to leda, jen nevim zda ji budu drzet. Cekam jak to dopadne, jestli se neco casem zmeni.
Jako napad online banky, zajmavy jenze k cemu to vse je? Kdyz tam bude clovek zadat o uver, bude muset poslat daleko XY vic dokumentu nez pri osobni navsteve. Riziko zamitnuti u uveru je urco tam vetsi. Vybery z bankomatu v CR jsou drahy, takze na to je nepouzitelna. Sepa nic moc az na ten prijem.
Ano ta Visa me prisla spis jen jako takova pojistka do zahranici. Ze jsem cetl, je dobry mit MC i Visa kartu.

Vseobecne pro me jako cloveka, co tam neuziva xy veci, xy vraceci kreditky. Je zde zajmavy neplatit za ucet, mit zdarma par vyberu, levnejsi vyber v zahranici (to stejne tam kdy se vybere? 1x za 2roky). Ta Sepa nekdy no aby to nestalo moc. No a dobry je moznost, kde daj snadneji pujcku. Proto me ty ucty dost lezej ladem, vim ze mam Fio ale to je tak vse, vim ze mam Zuno, tak vidim do IB.
Euro ucet, tam ani nemam mit moc co, proto ho nezakladam. Kdyz jedu po EU tak menin zde ve smenarne a to me tam casto staci.
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Zedna1 4. 5. 2015 08:46

Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peter2black 4. 5. 2015 09:42

autistický management si to zhodnoti jako očištění od špatných klientů a rozdá si odměny :-D klienti mBank bohuzel umí číst a proto k nim původně přišli
peter2black
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod paty07 4. 5. 2015 14:20

Kolik klientů se zajímá a počet klientů své banky?
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod Zedna1 11. 5. 2015 23:41

Na mForum jsem nyni daval zajimava cisla o poctech/prirustcich klientu:
http://www.mbank.cz/forum/thread,238823,,4.html

Prime srovnani mBank/FIO/Air,
pocet klientu pred rokem, nyni a rocni prirustek + rychlost za den:

mBank: 494 tis - 537 tis., tzn. prirustek 8.7% = 43 tis. (118/den)
FIO: 343 tis. - 460 tis., tzn. prirustek 34% = 117 tis. (321/den)
Air: 213.5 tis - 318 tis., tzn. prirustek 49% = 104.5 tis. (286/den)


***

Takze pri soucasne rychlosti (za posledni rok) dojde zhruba za rok k tomu, ze FIO banka predezene mBanku v poctu klientu.

soucasny pocet klientu FIO/mBank = 460/537 tis. --> rozdil = 77 tis.
rocni prirustek klientu FIO/mBank = 117/43 tis. --> rozdil = 74 tis.

FIO banka totiz za rok ziskala o 74 tis. klientu vic nez mBank a v soucasnosti ma FIO banka o 77 tis. klientu min.

***

Dle soucasne rychlosti prirustku klientu za posledni rok jsem udelal aproximaci do budoucna, viz. nasledujici graf::
http://tinypic.com/r/2cfwp5v/8

FIO by predehnala mBank za 13 mesicu (1 rok + 1 mesic)
Air by predehanla mBank za 44 mesicu (3.66 roku)

Soucasne rychlosti prirustku klientu ale temer jiste nezustanou na soucasnych urovnich, takze ty doby, kdy FIO/Air predezenou mBank se jeste zmeni.

--> Myslim si, ze v mBank se rychlost oproti predchozim obdobim (posl. rok) zpomali, takze ostatni banky ji dozenou drive.
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků