mSpoření

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fremantle 18. 5. 2015 12:00

jannk: Tak zrovna ta Equa bank má 1,5 % p.a. do 200 tisíc Kč, ale pak ještě v pásmu od 200 tisíc - 2 miliony Kč 1 % p.a. + základní SÚ do 2 milionů taky 1 % p.a. (takže pokud bys využil celé 4 miliony, tak je vážený úrok 1,025 % p.a, což je dost vyšší limit než mSpoření na 100 tisíc Kč). Popřípadě Expobank CZ 1,1 % p.a. kde limit není, ale tam bys měl asi taky problém s vlastníky banky. :-D

Jinak mě celkem k spokojenosti na likvidní rezervu stačí i RB eKonto Flexi 1,3 % p.a. s limitem do 150 tisíc Kč bez opičáren (teda je tam podmínka aktivity na BÚ, což ale splním aniž bych musel něco kontrolovat), jinak případné přebytky volných peněz převádím do dlouhodobějších produktů...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Zedna1 18. 5. 2015 12:11

Nebo ty limity lze prekonat i v jedine bance zrizenim vice uctu rodinnymi prislusniky, manzel/ka, rodice, prarodice apod.
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dlouhy.dejw 18. 5. 2015 21:25

Equa bank má ještě spořící účet Extra, kde je 0,6% + 0,6% pokud v daný měsíc neprovedete žádnou odchozí transakci z tohoto účtu. Vklad je omezen na 2 miliony.

Pro někoho to může být vhodné.
dlouhy.dejw
Nadšenec

Odeslat příspěvekod msimcard 18. 5. 2015 21:55

dlouhy.dejw: A tento účet se dá ještě založit? Je to spořící účet Extra? Takže v podstatě 1,2% úrok, pokud z toho není vybíráno? To může být zajímavé.
msimcard
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vlazy 18. 5. 2015 22:11

dlouhy.dejw píše:Equa bank má ještě spořící účet Extra, kde je 0,6% + 0,6% pokud v daný měsíc neprovedete žádnou odchozí transakci z tohoto účtu. Vklad je omezen na 2 miliony.

Pro někoho to může být vhodné.
Ten spořící účet EXTRA je ale pouze pro eura a ne koruny. Před chvíli jsem se na to v IB díval a je to tam v nabídce na založení, ale pouze v eurech.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod fremantle 18. 5. 2015 22:43

msimcard píše:dlouhy.dejw: A tento účet se dá ještě založit? Je to spořící účet Extra? Takže v podstatě 1,2% úrok, pokud z toho není vybíráno? To může být zajímavé.

Ano, SÚ Extra CZK (existuje ještě SÚ Extra EUR, který je aktivně nabízen). A sjednat nelze, byly dvě vlny, v nichž šel tento účet založit - při uvedení produktu a pak k prvnímu (?) výročí znovuotevření banky, vždy šlo o akci jen na několik (tý)dnů. Od té doby už není v prodeji (leda, že by opět někdy otevřeli vstup)...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod dlouhy.dejw 20. 5. 2015 14:02

Aha, já už ho mám, takže nevím, že už založit nejde. Otázka je, jak dlouho se udrží úrok 1,2%. U SberBank máte garanci do konce roku, založení bez nutnosti jít na pobočku, samozřejmě rušení už asi tak snadné nebude.
dlouhy.dejw
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Vasekpasek 21. 5. 2015 11:22

Jak je to s tím jedním měsíčním výběrem z mSpoření? Když jsem naposledy vybíral 30. dubna, můžu v květnu zas?
Vasekpasek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TnT2 21. 5. 2015 12:06

ano
Curve karta promo kód na £5: RG7YB | Bondster promo kód: 0539 | Mintos kód: 21GMHB | Portu na 3 měsíce zdarma? Stačí SZ.
TnT2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dlouhy.dejw 23. 5. 2015 15:46

Příští týden mám konečně více času, tak začnu rušit účty u Poláků. Jde to i jinak než na pobočce?
dlouhy.dejw
Nadšenec

Odeslat příspěvekod guru jára 23. 5. 2015 17:51

Na pobocce to primo zrusit nejde, pouze podat zadost o zruseni. ;-) Rozhodovat budou jini.
guru jára
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 23. 5. 2015 17:54

mBank v kodexu mobility asi není, co? Na seznamu přistopivších bank ČBA (údajně z března 2015, i když datum aktualizace je na něm z loňského roku) tedy nefiguruje: https://www.czech-ba.cz/sites/default/f ... n_2015.pdf, ale není na něm ani Zuno a někdo v jiném vlákně tvrdil, že se mu povedlo Zuno prostřednictvím kodexu mobility vypovědět... :hm
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Zedna1 23. 5. 2015 20:08

mBank v kodexu mobility asi není, co?


mBank 100% v kodexu mobility neni a ani v blizke dobe nebude, ptal jsem se jich na to a vyjadreni znelo, ze to vyzaduje lidskou praci (ktera je draha) a financni prinos zavedeni pry nepre4vazi tyto naklady.

To znamena, ze kodex mobility nelze vyuzit ani pri odchodu od mBank, musi ho totiz podporovat obe banky, i ta odchozi, i ta prichozi.
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D.roak 23. 5. 2015 20:36

Zedna1 píše:
mBank v kodexu mobility asi není, co?


mBank 100% v kodexu mobility neni a ani v blizke dobe nebude, ptal jsem se jich na to a vyjadreni znelo, ze to vyzaduje lidskou praci (ktera je draha) a financni prinos zavedeni pry nepre4vazi tyto naklady.
Ano zkousel jsem pouzit kodex u mbank to nejde u zuno to mam vyzkouseno.
To znamena, ze kodex mobility nelze vyuzit ani pri odchodu od mBank, musi ho totiz podporovat obe banky, i ta odchozi, i ta prichozi.
D.roak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dlouhy.dejw 24. 5. 2015 21:12

Tak jinak kdo jste rušili mKonto, jak jste to dělali? Pobočka, dopis, jinak?
dlouhy.dejw
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků