Zkušenosti s nákupem z aliexpress.com

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 22. 2. 2015 11:12

fremantle: tak treba zrovna refurbished notebooky nebo servery se vyplati objednavat v Anglii pres eBay. Vyhodou je snazsi uplatnovani zaruky a zejmena, zadne DPH.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jichaj 25. 2. 2015 07:58

PatrikChrz píše:Jo jo, pamatuji, na Plzeňské jsem se párkrát ocitl. Vyclít 1 balíček je práce na celé dopoledne. Nejhorší je, že u firmy je to úplně zabité dopoledne, clo jsme nikdy neplatili a DPH si stejně znárokovali.


Nevím jak dřív, ale poslední tři návštěvy Plzeňské zabraly cca 10-15min. Takže bych se zas tak nebal, to tam jít zkusit...
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 25. 2. 2015 10:13

A hodina cesty tam a hodina cesty zpátky, to radši nechám poště ty dvě kila.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 25. 2. 2015 10:30

jichaj píše:Nevím jak dřív, ale poslední tři návštěvy Plzeňské zabraly cca 10-15min.

Tak tos měl kliku, že před tebou nebyla atraktivní blondýna, která pochopitelně netuší, že nejdřív musí na poštu, jde rovnou k celníkům, ti jí 10 minut trpělivě vysvětlují, co musí udělat, takže ona jde na tu poštu a připitomělí státní slouhové nevezmou nikoho jiného a čekají, až se z té pošty vrátí...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jichaj 25. 2. 2015 13:25

TM: tak aspon bylo na co koukat, ne? :))
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 25. 2. 2015 21:56

To jo, na ty slintající celníky ;-).
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marierutova 20. 3. 2015 11:20

Na aliexpress nakupuji často a jsem spokojena :)
marierutova
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fanndys 20. 3. 2015 21:34

V teto době reklamuji tři věci koupeny na aliexpress a moc prodejcům se nechce odpovídat trvá to dlouho.
fanndys
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xls 20. 3. 2015 22:11

Z pěti nákupů mám za 2 vrácené peníze úplně, u 1 částečně, u 1 probíhá reklamace, u toho posledního mi nějak nešla parametry an i změřit.

Všechno nákupy žárovek, místo příkonu 15-25 W skutečnost 5,5-8 W. Naprosto nereálný nahnaný parametry. Přitom mi připadá, že 1 zboží prodává pod různými značkami 50 prodejců.

No ale z druhé strany, všechny výrobky funkční, provedení slušný, doprava rychlá, u nás by to samé stálo násobky.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod panet 2. 6. 2015 22:19

Ahojte,
poprve nakupuji na Aliexpress a mel bych dotaz ohledne dopravy:

Prodejce uvadi, ze
China Post Air Mail, China Post Air Parcel, HongKong Post Air Mail, HongKong Post Air Parcel may not be tracked and may result in delays or lost parcels.

Ale v moznosti ma China Post Registered Air Mail

Je China post Air mail totez, co China post REGISTERED Air Mail?

Mám možnost vzít to s 3$ postovneho pres Singapore Post , ktery neni v seznamu "ztratitelnych" zpusobu vyse. Jde mi jen o to, jestli to neni stejne spolehlivy jako ten registered AirMail...

Diky
panet
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Marus 4. 6. 2015 05:55

To neřeš. Pokud zboží nedojde, dáš dispute a máš prachy zpět... Akorát si počkáš.
Můj mobil je čínská dvousimková rýže...Kvalitní rýže
Marus
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod panet 4. 6. 2015 16:59

Objednal jsem to nakonec přes ten Singapore post.

Že by mi vrátili peníze jen tak, tomu se mi snad ani nechce věřit (nehádám se ale).
Myslel bych, že když má prodejce upozornění o možné ztrátě při určitém druhu přepravy, tak těžko vynárokuju peníze zpět, když on to odeslal.
panet
Návštěvník

Odeslat příspěvekod panet 17. 6. 2015 22:06

Tak dnes balíček dorazil, pro zajímavost uvádím, že za 3$ a Singapore Post byl baliček sledovatelný i přes sledování zásilek české pošty a domů přišel českou poštou jako doporučený.

Z mého pohledu to to tedy byla dobrá volba.
panet
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Sattero 17. 6. 2015 22:12

Nicméně platí to co řekl Marus a co platí i na eBay.
Sattero
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 1. 9. 2015 00:31

Marus píše:
tomasvlasak píše:DPH se doplácí v českých korunách a funguje to tak, že dokládáte doklad o zaplacení /výpis z účtu, screen z paypalu nebo něco takového/ a tuším, že dle kurzu čnb si to přepočtou na koruny a vypočítají 21% DPH + poplatek za osobní vyclení na poště v praze 99 Kč (lze udělit plnou moc poště a poslat dokumenty o nákupu a pak to vyřídí za vás a přijde vám balíček až domů na dobírku, která se skládá z DPH + poplatku (větší poplatek než když to člověk řeší osobně, ale nevím kolik))


Doplatek je DPH + 192 Kč za celní vyřízení v zastoupení (čti zlodějina na druhou). Telefony a tablety chytnou dle mé zkušenosti v cca 95% případů, takže je praktičtější k ceně na čínském shopu připočítat rovnou DPH a dvě stovky. Pak tak nějak ztrácí smysl to v současnosti kupovat v číně.

Nevim teda ale co vim dle zkusenosti tak jim staci PayPal vypis. No a ta cena na PayPal vypisu se da pozmenit, takze kdyz tam dolozite par USD tak vam nauctujou jen cca tech 90czk a jdete dom. To je teda rozhodne levnejsi nez platit poste dalsich 200czk. Zadne dph nikdo pak neresi.
ripper6
Poslední varování

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků