vybavení zvyšující kvalitu a komfort života

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xtonda 8. 7. 2015 08:29

Ovšem abys měl skutečně klid bez rizika, že ti poblíž vyroste něco nežádoucího, bys musel koupit poměrně velký kus pozemku (stačilo by 100m na všechny strany od baráku, tedy 4 hektary?) A takový pozemek bude stát balík nebo to bude neskutečný zapadákov, kde nebude práce. Navíc údržba takového pozemku bude stát spoustu peněz a/nebo práce. To by asi bral každý, ale kdo na to reálně má?

Čokli močící a kálející pod okem je další nevýhoda bydlení v přízemí, kterou jsem zapomněl zmínit. Nebo páreček, který se ve tři v noci vyjde na cigárko a hlasitě se spolu baví.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 8. 7. 2015 08:31

xtonda píše:Bidet naši pořídili když opravovali chalupu, ale použil sem to snad jednou, přijde mi to dost krkolomné, to se radši důkladně utřu papírem, případně vlhčeným. Možná sem ale jen něco nepochopil, třeba by pomohlo instruktážní video.

Také bych se přimlouval za instruktážní video, pokud by se někdo tohoto úkolu zhostil :D
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod Panzer.Dragon 8. 7. 2015 08:39

k tomu bydlení v přízemí je ještě jedna nevýhoda, lidi z vyšších pater tam hazej vajgly a flušou

já bych potřeboval instruktážní video k tý přidávný spršce, bidet jako
samostatná mísa s čůrkem vody sem používal následovně, pustí se proud vody, který neteče tak prudce a láme se lehce nad úrovní sedáku, v místě řitního otvoru, vy si na ten proud sednete a omejete si houna z řitě a pak je ale potřeba se utřít řit protože je mokrá, s tou sprškou to prej chce trochu cviku, ale lidi sou v tom po pár politejch podlahách pak už mistři
xbox1, x360, wii, 2x sega saturn, sega dreamcast, gp2x F200
Z-5450, LE40A786, Nikon 1j1, HP elitebook 8570w (250GB ssd), Nexus 7 2012 3G
Glory and Rock and Roll with Smart F2, 0,8 CDI & Fiat Punto 1.2 8V (2004)
Panzer.Dragon
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 8. 7. 2015 08:39

Ano je to naprd, stříká to chvíli všude možně jen ne tam kam má.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 8. 7. 2015 08:48

astrapa píše:Také bych se přimlouval za instruktážní video, pokud by se někdo tohoto úkolu zhostil :D

Třeba na youtube jsou videa, například https://www.youtube.com/watch?v=aCAiJO-83-E
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod xtonda 8. 7. 2015 08:51

Na webu těch instruktáží je nepřekvapivě několikero

http://www.instructables.com/id/How-to-use-a-bidet-1/
http://www.wikihow.com/Use-a-Bidet
http://www.bidet.org/pages/how-to-use-a-bidet
https://www.youtube.com/watch?v=aCAiJO-83-E
https://www.youtube.com/watch?v=amQ9dy5uZDI

Je z toho vidět, že existují 2 typy, první s defacto normální vodovodní baterií s polohovatelným ústím a druhý kde voda proudí kolmo vzhůru z mísy.

My máme ten první, kde se člověk musí postavit zadem k baterii čímž se ta stává nepřístupná a vydržet v podřepu. To druhé mi přijde praktičtější, můžu dosednout a sem čelem ke kohoutku.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Panzer.Dragon 8. 7. 2015 08:54

guru jara píše:
Panzer.Dragon píše:to bydlení v přízemí bych já osobn nedal, bydlim v praze na sídlišti a představa že mi někdo pochoduje za oknem, kouká mi do bytu, močí pod oknem mě přímo děsí

1) Bydlení v bytovém domě bych já osobně nedal.
2) Bydlení na sídlišti bych já osobně nedal.
3) Bydlení v Praze bych já osobně nedal.

Že vás ještě nikoho nenapadlo, že nejlepší je bydlet v samostatném domě v klidném prostředí na venkově někde uprostřed krásné přírody?



mam důvody proč žiju jak žiju, ty už budou dost subjektivní, ale v Praze sem protože sem se tu narodil a protože sem takovej sídlištní floutek co je na sídlišti spokojenej, v bytě bydlim z lenosti se o něco starat na baráku a i z důvodu, že bych neměl finance na takovej barák jakej bych si když už představoval + jeden z největších důvodů proč bych nechtěl bejt v domku je strach, z toho že mě něbo rodinu někdo přepadne a že to někdo vybere když budu na dovolený, prostě vyšší patro v paneláku vytváří bezpečí tím, že je to vejš od země za v mym případě trojeme dveřma, neřikám že se přes to nejde dostat ale považuju to za velmi málo pravděpodobný oproti baráku

-- 8. 7. 2015 09:58 --

fremantle píše:
astrapa píše:Také bych se přimlouval za instruktážní video, pokud by se někdo tohoto úkolu zhostil :D

Třeba na youtube jsou videa, například https://www.youtube.com/watch?v=aCAiJO-83-E



tohle je bidet se spodnim střikem, ten bych nechtěl, protože se ti můžou dostávat zbytky od předchozího použití na tělo, tenhle nee

mě osobně přijde nejlepší sprška přídavná k záchodový míse to bude cesta kterou půjdu
xbox1, x360, wii, 2x sega saturn, sega dreamcast, gp2x F200
Z-5450, LE40A786, Nikon 1j1, HP elitebook 8570w (250GB ssd), Nexus 7 2012 3G
Glory and Rock and Roll with Smart F2, 0,8 CDI & Fiat Punto 1.2 8V (2004)
Panzer.Dragon
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 8. 7. 2015 11:49

O zabudování do běžné mísy jsem také přemýšlel, ale odkud poteče voda a jak zavedeš elektřinu. Jentak nasadit na běžný klozet asi nepůjde, bez větších úprav.

Ve starých činžácích z první republiky bývají bidety zabudované, je zajímavé, jak po válce klesla kultura městského bydlení.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod xtonda 8. 7. 2015 12:09

Proč elektřinu?
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 7. 2015 13:06

Je několik variant:
1) prostá hadice - montuje se přes rozbočku přívodu vody do nádrže - nevýhoda je, že voda je studená, ale asi by nebyl problém dát tam klasickou sprchovou baterii napojenou na teplou i studenou vodu, nebo malý průtokový ohřívač (byla by potřeba ta elektřina)
2) integrovaná do prkénka, jde namontovat na běžnou mísu
3) mísa už včetně té spršky - výhodou je, že myje odspodu a ne od vrchu - to jsem viděl na obrázcích japonských záchodů, prý mají i možnost sušení :) horkým vzduchem
4) bidet jako samostané zařízení - jeho výhoda je možnost použití i k jiným účelům, třeba na mytí nohou

-- 8. 7. 2015 14:09 --

Když už jsme u těch armatur, tak přidám termostatickou baterii - v domě máme kolísavý tlak vody a než jsem si ji nechal namontovat, tak jsem místo sprchy měl skotské střiky - chvílema ledovou a pak zase horkou .

Jo a ještě venkovní rolety - když se potřebujete přes den vyspat, tak k nezaplacení.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 8. 7. 2015 15:32

Venkovní rolety či markýzy ti nepovolí buď památkáři nebo SVJ/závistiví sousedi.

Ad bidet: nechápu systém napojení hadice na vodu do nádrže. Voda v záchodové nádrži není zrovna moc čistá, minimálně se v ní tvoří usazeniny, ty by sis to pustil na tělo?
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 7. 2015 16:18

Ta hadice se napojuje na rozvod, který vede k nádrži. Většina nevestavených záchodů to má někde dole vedle mísy.
Napojit na nádrž by ani nešlo, nebyl by tam dostatečný tlak

-- 8. 7. 2015 17:20 --

Ty rolety se dají dát i zevnitř. Jen už nebudou "predokenni", ale "zaokenni", ale zastíni stejně
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetrAsch 8. 7. 2015 16:32

Sice zastíní stejně, ale co se týče teploty v místnosti, jsou předokenní žaluzie mnohem lepší než zaokenní
PetrAsch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod astrapa 8. 7. 2015 17:05

Svou úlohu plní fólie, žaluzie nebo záclony, ale není to ono. Záclony v průvanu lítají sem a tam, a fólie a žaluzie na otevřeném okně také jsou k ničemu.

PatrikChrz: A jak bys to řešil u závěsného záchodu? Proboural dlaždičku?
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 7. 2015 18:57

u závěsného záchodu se prostě musí najít jiné řešení - pravděpodobně probourat ty dlažničky v místě, kde vede rozvod a udělat tam odbočku
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků