Česká spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod msimcard 14. 7. 2015 20:38

Chci se zeptat. Je možné v současnosti u Osobního účtu ČS II, za který je placeno 69 Kč měsíčně nějak ponížit tento poplatek, pokud je podmínka zůstat u ČS? Mám na mysli něco jako retence pokud něco takového existuje, pokud by se jim "pohrozilo" odchodem.
A dále mi zajímá, pokud k tomuto tarifu navážu Servis24, tak jestli je zpoplatněn nebo je v rámci vedení účtu zdarma?

Děkuji
msimcard
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 14. 7. 2015 21:19

Na nulový poplatek za vedení OÚČS II se lze dostat v rámci programu "Za důvěru", kdy je třeba splnit kreditní obrat 7000 Kč a současně využívat 1 produktu z nabídky FS - např. kreditku, investice, úvěr, pojištění nebo podnikatelský účet: http://www.csas.cz/static_internet/cs/h ... jak-ziskat

Retence existují ale taky, alternativně pak ještě si poplatek za vedení předplatit za nasbírané iBody...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod msimcard 15. 7. 2015 08:14

fremantle: díky. Bohužel OU ČS II splňuje jen podmínky kreditního obratu 7000 Kč, ale další produkt FS nevyužívá.
Jak kontaktovat retenční? Klasicky přes jejich infolinku 800 207 207 ?
A nebo je možné změnit tarif účtu na nějaký jiný v rámci ČS, který bude levnější, ale aby se zachoval charakter osobního účtu?
msimcard
Nadšenec

Odeslat příspěvekod anonyni 15. 7. 2015 08:22

msimcard: Sbíráte iBody? Za dosavadní body, co otec měl, jsem mu aktivoval odměnu - 3 měsíce zdarma vedení účtu, takže 3 x 59 sleva. Servis24 tam má taky, platí se každá přihlašovací SMS do IB 2,-Kč, jinak tu službu má zahrnutou ve svém seniorském tarifu za 59,-Kč/měsíčně.
anonyni

Odeslat příspěvekod msimcard 15. 7. 2015 08:34

ano, Ibody sbíráme. Ale přijde mi to jen jako krátkodobé řešení to hradit Ibody. Hledáme něco, co bude delšího charakteru. A platit za každé přihlášení do IB 2 Kč mi nepřijde moc fajn, protože bychom se přihlašovali téměř denně.
Mimochodem za ten Servis 24 se k OU ČS II platí v základu nebo ne? Nějak mi to z těch jejich stránek není jasné.
Každopádně díky za možnost.
Ještě nějaké jiné řešení? (kromě tedy změny ústavu bohužel)
msimcard
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xtonda 15. 7. 2015 08:47

Na produktové stránce http://www.csas.cz/banka/nav/osobni-fin ... -d00022384 je v seznamu bodů pod nadpisem Základní balíček - ... položka přístup k účtu 24 hodin denně prostřednictvím internetu nebo mobilu - SERVIS 24. Co na tom může být nejasné?
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 15. 7. 2015 08:53

Pokud už někdo chce mít z nějakého důvodu účet u ČS, aniž by tam využíval třeba hypotéku, tak mi přijde asi nejméně násilné využít ty investice v programu "Za důvěru", posílat každý měsíc 300 Kč třeba do Sporobondu (v případě zůstatku v podílových fondech vyššího než 100 tisíc Kč tam není ani podmínka pravidelně každý měsíc), popřípadě kreditku a z iBodů si jen platit transakční balíček.

Přihlašovat se do IB prostřednictvím SMS zprávy není třeba, to lze deaktivovat (ač to neomlouvá ten poplatek 2 Kč), Servis 24 je součástí balíčku OÚČS II v ceně, stejně jako třeba debetka, KTK nebo 2 výběry z bankomatů...

Retence ale taky nemusí být nic dlouhodobého, můžou to nastavit třeba jen na určitou dobu, rok atd., ale jinak je nejlepší jít rovnou na pobočku s tím, že chceš účet vypovědět, z retenčního se pak určitě ozvou.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod anonyni 15. 7. 2015 08:54

msimcard: Záleží, kolik máte těch ibodů. Je tam možnost mít bezplatný účet i na 12 měsíců.

https://ibod.cz/csas/odmeny Tak koukám, že je tam více možností, co s Ibody se dá udělat.
http://www.csas.cz/static_internet/cs/R ... a_ibod.pdf
anonyni

Odeslat příspěvekod xtonda 15. 7. 2015 09:06

Programem za důvěru je možné mít základní tarif za 0, ale stále se platí transakce a balíčky. Program za důvěru je asi nejméně bolestné splnit tím, že budeš mít kreditku, případně investici ve výši 100 tis. Kč. Bohužel penzijko ani stavebko nic neznamená.

V retenci na OÚČS II dávali slevu 127 Kč na 3 nebo 5 let, tj. zdarma pak je základní sazba a dva balíčky, obvykle na základě hrozby zrušením účtu. Je ale otázka jak moc k tomu jsou ochotní teď co mají program za důvěru, předpokládám, že přednostně budou tlačit do splnění programu za důvěru a hrazení transakčního balíčku z ibodů. A taky je otázka co je potřeba aby se klient na retenci kvalifikoval, předpokládám, že to dají jen nějak zajímavým klientům a ne úplně každému. Každopádně za pokus nic nedáš.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod davsopl 15. 7. 2015 21:38

pm81 píše:msimcard: Sbíráte iBody? Za dosavadní body, co otec měl, jsem mu aktivoval odměnu - 3 měsíce zdarma vedení účtu, takže 3 x 59 sleva. Servis24 tam má taky, platí se každá přihlašovací SMS do IB 2,-Kč, jinak tu službu má zahrnutou ve svém seniorském tarifu za 59,-Kč/měsíčně.


Já myslel, že se přihlašovací SMS do IB platí pouze u UniCredit Bank? :tleskani :pozor
Naposledy upravil davsopl dne 15. 7. 2015 21:42, celkově upraveno 1
davsopl
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 15. 7. 2015 21:42

U UCB se platí obecně všechny autorizační zprávy, resp. je nutno předplatit si balíček u některých tarifů (U konto), u ČS jsou zpoplatněny ty přihlašovací SMS zprávy (a samozřejmě pak i informační) á 2 Kč, autorizační sloužící na podepisování transakcí zpoplatněny nejsou. Ale je fakt, že to je matoucí a nesmyslné (ostatně u té UCB ale taky)...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod davsopl 15. 7. 2015 21:43

No těpic. Díky za vysvětlení. :shock:
davsopl
Nadšenec

Odeslat příspěvekod nod32 16. 7. 2015 13:08

Je mozne iBOD ČS vyuzit na poplatky za prihlasovaci SMS zpravy do S24 ??
nod32
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 16. 7. 2015 13:29

Asi ne, ty lze čerpat jen na balíčky služeb - vedení účtu, transakční balíček, výběry z bankomatů... A u Blue asi čistě pouze na vedení účtu. Asi vůbec nejlepší je přihlašovací SMS zprávy jednoduše vůbec nepoužívat...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 24. 7. 2015 06:40

Rozhovor se šéfem České spořitelny

Dočetl jsem to k této větě: dopoledne budete třeba řídit taxík a odpoledne například půjčovat svůj byt

Rozhovory s managery by se urkitě neměly dělat v těch největších vedrech...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků